Skocz do zawartości

Coronavirus ( Covid-19 ) Czy wszyscy umrzemy?


Recommended Posts

Tylko ze test wykonuje się na osobach  które są w 99% pewne ze będzie covid czyli mają  min 2-3 objawy  . A chyba nie tak powinno być  bo ten co ma  lekkie  objawy lub tylko jeden  nie jest testowany i może normalnie się poruszać  tym samym roznosić wirusa .

To ze mamy dziennie potwierdzonych  15k zarażeń  to   ilość rzeczywista  zarażonych pewnie oscyluje w okolicach 90-100k .

 

Sam jestem przykładem takiego testowania  w  grudniu straciłem smak i węch  żaden lekarz nie chciał mi dać skierowania na test ! powiedzieli ze mogę sobie prywatnie zrobić  bo na nfz nie spełniam warunków . Jak jeszcze  będę  miał gorączkę lub kaszel to mam się ponownie zgłosić :D.

 

TO samo po znajomych słyszę od kilku tygodni .

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, leto87 napisał:

powiedzieli że nie ma terminów na teleporadę,

Kurcze, zaczynam doceniać swoją przychodnię, zawsze gdzieś tam nas wcisną jeszcze tego samego dnia jak jest taka konieczność, ze skierowaniami też nie ma problemów.

Jak miałem covid, to jeden i ten sam lekarz prowadził temat do końca, dzwonił - pytał jak się czuje i czy nie wymagam hospitalizacji. 

To chyba jest kwestia odpowiedniego kierowania taką placówką. No ale w mieście gdzie mieszkam jest duża konkurencja - nie pasuje Ci jedna to się zapisujesz do innej.

Link to post
Share on other sites

Ja jak złapałem covid to pierwsze objawy miałem z piątku na sobotę. W poniedziałek jak zacząłem się dobijać do przychodni to w czwartek dopiero z lekarzem pogadałem. W piątek jak jechałem na wymaz to już najgorsze miałem za sobą, zastanawiałem się czy w ogóle test pozytywny wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

I myślisz ze  test kupisz sobie tak od ręki ? :D  jak piszą ....

 

Raz  ze testy nie pojawią się w każdym sklepie w PL 

Dwa o 6:05  tych testów na sklepach zapewne już nie będzie ,janusze biznesu   je wykupią .

 

 

Test testowi nierówny. Co tak naprawdę będzie sprzedawać Biedronka?

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/test-na-covid-19-w-biedronce-wyjasniamy-co-sprawdza-i-co-daje/fzptzv4

 

Edytowane przez raiders
Link to post
Share on other sites

Czemu mają być niedostępne? Czemu janusze mają je wykupić? Do czego takie testy są potrzebne? Do niczego - możesz w domu testować się co dwa dni jak tak lubisz.

 

A potem będziesz jechał na wczasy i przedstawisz wynik testu (bo takie będą wymogi) samodzielnie zrobionego, a na nim odręcznie napisane, że zrobiłeś go 2 dni wcześniej. Każda instytucja je uzna, bo to przecież wiarygodny test 98%:rotfl:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przecież o tym ciągle trąbią żeby tuż przed szczepieniem powiedzieć, że miało się kiedyś wstrząs anafilaktyczny bądź reakcję alergiczną, zwłaszcza na leki. Ja muszę uważać bo mam uczulenie na penicylinę.

Link to post
Share on other sites

Przed szczepieniem na SARS-CoV-2 jest do wypełnienia ankieta, potem wywiad z lekarzem i ewentualne badanie. Jak ktoś nie ogarnie, żeby poinformować o wszystkim to już nie wina zespołu medycznego. Wstrząs czy inne dolegliwości nie są przeciwskazaniem do szczepienia. Po to szczepi się w przychodniach/szpitalach żeby móc pomóc natychmiast. Po to też czeka się 15 minut po szczepieniu.

 

Co do samego wstrząsu anafilaktycznego to bywa różnie. Może Cię 50 razy użądliła pszczoła a za 51 możesz mieć wstrząs. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 12.03.2021 o 12:42, raiders napisał:

Dwa o 6:05  tych testów na sklepach zapewne już nie będzie ,janusze biznesu   je wykupią .

 

W dniu 12.03.2021 o 13:40, wodego napisał:

Czemu mają być niedostępne? Czemu janusze mają je wykupić?

 

https://biznes.radiozet.pl/News/Biedronka.-Testy-na-koronawirusa-juz-zniknely-z-polek

 

 

Link to post
Share on other sites

Covid parodia....
Moje dziecko miało w przedszkolu kontakt z chorym pozytywnym w piątek.
Dzisiaj o 11dzwoni sanepid że syn ma kwarantannę do 22.03.

Pytam się o opieke bo dziecko ma 5 lat. Info lekarz rodzinny powinien wystawić.

Dzwonie do rodzinnego o opieke, dostaje odmowę bo syn jest zdrowy i mam sobie z zusu pobrać formularz na opieke nad dzieckiem zdrowym.

To cyk do zusu dzwonię mówię o co chodzi, ba ka podaje nr formularza i zaznacza ze zasiłek należy mi się tylko jak w Gosp. Domowym nie ma innej osoby dorosłej która może sprawować opiekę.
No kurde u mnie mieszka babcia.... Czyli może sprawować opieke.... Mi się opieka nie należy 🤣.

  • Smutne 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...