Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Coronavirus ( Covid-19 ) Czy wszyscy umrzemy?

coronavirus covid-19 wirus wirusy śmierć

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
812 odpowiedzi w tym temacie

#41 Arthass

Arthass
  • Why do we fall, Bruce?

• 137 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 14:07

W mediach politycy powinni mieć zakaz wypowiadania się na tematy, o których nie mają pojęcia

Czyli w zasadzie o niczym :)

bo pod pretekstem walki z wirusem niszczą ludziom dorobek życia tj. firmy, oszczędności oraz zmuszają ich do nieracjonalnych zachowań a także próbują przejąc nad nimi całkowitą kontrolę (eliminacja pieniądza papierowego, czipy, inwigilacja GPS itd.)

Myślę, że są tego świadomi i być może na tym im zależy. Naród na łasce instytucji państwowej to naród niewolników. Po co promuje się socjal zamiast nagradzania pracujących zwolnieniami z podatków, ulgami, kwotą wolną od podatku? Bo człowiek, który sam na siebie zarabia nie jest na łasce ochłapów, które rzuca mu łaskawie rząd. Może podejmować autonomiczne decyzje nieuzależnione od łaski ochłapów rzucanych przez państwo socjalne. Niezależny człowiek jest tym czego najbardziej boją się demagodzy z takich rządów opartych na uzależnianiu narodu od instytucji państwowej. Stąd, niezależnego człowieka trzeba zniszczyć. Taki rząd sobie Polacy wybierają od ponad 30 lat. Już pomijając to, że niektórym po prostu wygodnie nie myśleć i być trzymanym za rączkę przez system państwowy, który mówi w jaki sposób należy żyć, to taka postawa jest ogromnie niebezpieczna dla suwerenności państwa Polskiego, ponieważ jeśli władza jest skupiona w bardzo wąskim gronie rządzących, a nie niezależnym suwerenie, który w tym wypadku jest na łasce systemu, to relatywnie łatwo na dłuższą metę taki system władzy może zostać zinfiltrowany przez zewnętrznych przedstawicieli obcych interesów. Ale nie będę już rozwijał tej dygresji.
  • 1

Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, abyś i ty nie upodobnił się do niego. (Prz. 26:4)
Suplementacja blog █│Sport│█:::Fat-Burners:::
Nokia E6 (Qwerty, 8Mpix, 8GB+2GB)70zł 】 〕

#42 Genocide

Genocide
  • Autor tematu
  • Amator

• 53 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 14:13

Najgorsze jest to, że najwięcej do powiedzenia w tej sprawie mają nie lekarze-specjaliści od wirusów tylko media i politycy. To oni odpowiadają za całe to zamieszanie i dezinformację. Niedługo będą się wtrącać jak komuś będzie ciekł kran czy zdechnie pies ze starości. W mediach politycy powinni mieć zakaz wypowiadania się na tematy, o których nie mają pojęcia bo pod pretekstem walki z wirusem niszczą ludziom dorobek życia tj. firmy, oszczędności oraz zmuszają ich do nieracjonalnych zachowań a także próbują przejąc nad nimi całkowitą kontrolę (eliminacja pieniądza papierowego, czipy, inwigilacja GPS itd.)

Pod uwagę należy wziąć to, kto Rządzi narodem, jaki człowiek i z jakim bagażem doświadczeń.

Jeżeli Przywódcą jest osoba, której "splajtowało" 5 firm, jakie ma pojęcie o biznesie?

Jeżeli Przywódcą jest osoba, która dostaje przelew w wysokości 500mln zł, od "kogoś" z Chin, nie płaci żadnego podatku od tego, nie jest to jego własność, nie zarobił tych pieniędzy na żadnym interesie, a do tego osoba, która te pieniądze mu wpłaciła na konto umiera w niewyjaśnionych okolicznościach - co takie zdarzenie może świadczyć o kimś ważnym w świecie polityki w Polsce? Jaki to daje mnie jako "Szaraczkowi" przykład? że mam tak samo kombinować? Ew. dogadać się z bezdomnym by mi dał Maybacha?

Jak sam wspomniałeś - dlaczego nie wypowiadają się lekarze w sprawie wirusa?

Ja polecam chociaż trochę przyjrzeć się bliżej czym jest wiruSARS-COV-2 prócz wszech-obecnie panującej opinii, że to - śmierć w koronie:

• 0

#43 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 11003 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 21 marzec 2020 - 14:19

@up - prosiłem cię ładnie i grzecznie, żebyś napisał co ty byś zrobił teraz i tutaj, w takiej sytuacji, gdybyś tym krajem rządził ?

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#44 Genocide

Genocide
  • Autor tematu
  • Amator

• 53 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 14:27

@up - prosiłem cię ładnie i grzecznie, żebyś napisał co ty byś zrobił teraz i tutaj, w takiej sytuacji, gdybyś tym krajem rządził ?

Nie chcesz poznać odpowiedzi.

Użytkownik Genocide edytował ten post 21 marzec 2020 - 14:32

• 0

#45 Presidente

Presidente
  • Dyskutant

• 236 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 15:37

Nie czujesz żadnego dysonansu Genocide? Między tym co przed chwilą mówiłeś o szczepionkach a tym co mówiła ekspertka na filmie ;)

• 0

#46 Genocide

Genocide
  • Autor tematu
  • Amator

• 53 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 16:12

to co ja myślę o szczepionkach to jedno

to co ja myślę o szczepieniach to drugie

• 0

#47 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 11003 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 16:13

Ja nie muszę, ale jeśli się tu już udzielasz, to albo bądź szczery, albo nie mów nic...

Użytkownik jarrino edytował ten post 21 marzec 2020 - 16:14

• 0

#48 Genocide

Genocide
  • Autor tematu
  • Amator

• 53 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 16:46

Ja nie muszę, ale jeśli się tu już udzielasz, to albo bądź szczery, albo nie mów nic...

w kogo Ty się bawisz?

Moje przesłanie jest chyba jasne - a jeśli nie jest dla Ciebie - nie musisz tego czytać ani komentować bo i po co.

Chcesz siedzieć w domu? siedź

Chcesz słuchać władzy? słuchaj

Chcesz się szczepić? szczep się...

problem w tym ... że to słowo "chcesz" za chwile może zamienić się w MUSISZ ... a Ty mi z jaką szczerością wyskakujesz tutaj

Chyba bardziej szczery w tym co piszę się już nie da być.

Swoją drogą - temat jest w dziale "Na Luzie" ...

Błędem było by umieszczenie go w Polityce ... zgadnij dlaczego.

Użytkownik Genocide edytował ten post 21 marzec 2020 - 17:06

• 0

#49 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 11003 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 17:10

Jesteś i żyjesz w społeczeństwie (grupie), które lepiej lub gorzej, określa pewne zasady postępowania w różnych sytuacjach. Jeśli ty nie chcesz szczepić swoich dzieci, to nie posyłaj ich do innych, szczepionych itd. Odizoluj się i żyj dokładnie tak jak chcesz. Nie potrafisz szczerze napisać, co ty byś zrobił i jak widział to wszystko w danej sytuacji, twoja sprawa. Nie każdy zrozumie twoje przekazy, stąd moje pytanie, nie robił byś nic i niczego nie zakazywał itd. ? Ja się w nikogo nie bawię, tylko pytam. I skąd w tobie ta agresja? Ja nie muszę czytać (ale przeczytałem), a ty nie musisz odpowiadać na moje pytanie...

• 1

#50 AudiAWX

AudiAWX
  • Pasjonat

• 849 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 18:33

Powoli wychodzi który ustrój jest najlepszy...
  • 0

#51 Yahoo.K

Yahoo.K
  • Pasjonat

• 875 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 18:49

Zamknąć temat

Użytkownik Yahoo.K edytował ten post 21 marzec 2020 - 18:57

• 2

#52 xbk123

xbk123
  • Amator

• 55 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 19:27

Nie trybański jestem skąd się biorą te głosy żeby zamknąć temat. To forum jest jeszcze, czy może już nie? Ktoś nie ma ochoty tego czytać? Jest tysiąc innych tematów dostępnych.

• 1

#53 wodego

wodego
  • Nałogowiec

• 1548 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 20:15

Jak wynika z meldunków Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, od września 2019 r. na grypę zmarło w Polsce 50 osób, a od początku 2020 r. - 47 osób.

Sezon 2018/19 zmarło w PL ~140 osób. Jest to wysoki wynik, bo rok wcześniej ~40. Użyj kalkulatora, albo poproś kogoś o pomoc i oblicz ile to statystycznie osób dziennie, bo pisałeś:

ilu ludzi umiera na grypę DZIENNIE!!!!!!!! - a więc oblicz to, bo pewnie wyjdzie z tego ogromna liczba jak to sugeruje zablokowany caps lock i mnóstwo wykrzykników.

Jest KOLEJNĄ chorobą zakaźną, która póki co zbiera mniejsze żniwa niż - sama grypa.

Z Twoich dotychczasowych wypowiedzi wynika, że masz bardzo mały współczynnik inteligencji. Nie chcę Cię obrażać, to nie jest nic złego. Nie każdy musi być profesorem. Współczynnik śmiertelności choroby oblicza się stosunkiem zarażonych do zgonów. Grypa ma...%, a korona ma...% - poproś kogoś o odszukanie danych.

a rak jak był tak jest i będzie. Oficjalnie brak leku... nie oficjalnie leczenie jest banalne... gdzie jest prawda?

Opracowałeś lekarstwo na raka i po cichu leczysz ludzi. Nie chcesz rozgłosu, bo lekarze się przyczepią, poza tym nie masz żadnych zezwoleń, a jak jeszcze skarbówka by się dowiedziała...

Dlaczego każdy z nas nie ma dostępu do wiedzy?

Jak ktoś sobie blokuje tą wiedzę, to nic nie pomoże. Ale naprawdę skutecznie ją sobie blokujesz.

A Wy co sądzicie o pandemii? Fake Rządu?

Wtedy jeszcze myślałeś, że korona zaczął się w PL? Stąd te pytanie. Tak jak wcześniej pisałem - oderwanie od rzeczywistości.

Począwszy od braku zrozumienia ( normalne - taka natura ), dopiero po dokształceniu się niektórych osobników w pewnych dziedzinach można by było poruszyć pewne tematy

Do samokształcenia potrzeba pewnych cech. Daj sobie spokój.

Najpierw chciałem napisać, że Twoje wypowiedzi są na poziomie nastolatka, ale w porę spostrzegłem, że mógłbym tym obrazić całą masę nastolatków.

• 2

#54 soda

soda
  • Gaduła

• 493 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 20:31

Wojsko w Bergamo wywozi trumny, bo lokalne krematorium nie nadąża. Depresyjne mocno, ale może kogoś to nagranie przekona do siedzenia na du**e, żeby w Polsce nie doszło do podobnych scen.

Można poczytać komentarze pod filmem:

https://joemonster.o...wych_ignorantow

• 2

CPU: i7 10700 + DR ADVANCED MB: MSI Z490 TOMAHAWK RAM: G.SKILL TridentZ 2x8GB 3600 CL 16 GPU: 2080 Ti MSI GAMING X TRIO

SSD M2: SAMSUNG 970 EVO PLUS 1 TB SSD: IRDM 120 GB HDD: WD BLUE 1 TB | SEAGATE BARRACUDA 2 TB

PSU: Seasonic FOCUS GX-750 SC:ASUS XONAR D2X CASE: BE QUIET! 500DX SCR: iiyama GB3466WQSU

|| LOGITECH G29 || ISK HD9999 || Win 10 Home ||

#55 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 11003 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 20:49

@up - tu są tacy, co uważają, że tak powinno być. Selekcja naturalna. A drą japę, dopóki problem nie dotknie ich, lub ich najbliższych...

• 2

#56 Genocide

Genocide
  • Autor tematu
  • Amator

• 53 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 21:01

Nie trybański jestem skąd się biorą te głosy żeby zamknąć temat. To forum jest jeszcze, czy może już nie? Ktoś nie ma ochoty tego czytać? Jest tysiąc innych tematów dostępnych.

właśnie w tym problem - że nie ma problemu. Tylko, że tylko mądry zrozumie to, a ten ...drugi będzie biadolił od rzeczy 3po3 byle temat zaśmiecić.

Wielu ludzi, którym się zagląda " w czułe miejsca" i wali prawdą w twarz w ich idealny świat postępuje zwykle na kilka schematycznych spsobów:

- negowanie wszystkiego co mówi przeciwnik

- ośmieszanie go

- przeinaczanie faktów, aby w głowie nadal był "idealny świat", który jest zakodowany jak na twardym dysku ( ciekawe skąd? )

=> Ksiązki "Psychologia Tłumu"

Druga sprawa to to, że PONOĆ żyjemy w wolnym kraju, każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi, zwł. kiedy nikogo nie obraża, nie głosi treści rasistowskich itp ( patrz regulamin samego forum ).

Ja ( i wielu innych ) nie muszę akceptować tego świata ( z tv ) takim, jakiego na siłę próbuje się mi przedstawić. Mam prawo reagować nie schematycznie ( chociaż zwykle takich ludzi się zamyka w więzieniach ). Tego "osoba nie douczona" nie zrozumie. Będzie jedynie postępowała schematycznie jak wyżej...

Czy ja tutaj kogoś obraziłem? Temat jest na tyle poważny, że z czystego patriotyzmu ( łuu to pojechalem ) powinniśmy zachować powagę i spojrzeć na temat chociażby subiektywnie - czy władza oby na pewno postępuje słusznie.

Co do samych szczepionek - za niedługo ( uruchamiam wrożenie ) będzie tak, że społeczeństwo samo mnie zmusi do zaszczepienia się. Ludzie "czyści" będą traktowani jak trędowaci. Więc albo będą mieszkali na specjalnych osiedlach/obozach albo siłą rzeczy się zaszczepią. Bez izolacji się nie obejdzie...

Pomimo tego, iż pisałem wcześniej ( gdyby łaskaw ten kto to atakuje przeczytał te parę zdań ), że to dzięki szczepionce na grypę przeszedłem ją ocierając się o śmierć. ( tak twierdzę, z uwagi na to że wczśniej także chorowałem kilka razy ale nigdy z taka gorączką i z tak silnymi objawami ). Do tego dodać 25 lat szczepień corocznych na alergię - KTÓRE MI W OGÓLE NIE POMOGŁY.

A pomogła alternatywna wiedza, której u lekarza alergologa nie usłyszysz. Dziś jestem zdrowym człowiekiem nie mam ani alergii ani przeziębienia - CUD - to zapewne dzięki szczepionce na grypę, która mnie tak wzmocniła oraz tym 25ciu latom łatania mojego tricepsa różnymi specyfikami alergennymi. Stąd moje nastawienie do tego typu akcji...

To tak jakby ktoś Cię pobił, a ty jutro idziesz dokładnie w to samo miejsce i nadstawiasz druga stronę twarzy wierząc, że będzie inaczej. Tragedia.

Użytkownik Genocide edytował ten post 21 marzec 2020 - 21:03

• 0

#57 wodego

wodego
  • Nałogowiec

• 1548 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 21:04

Śmieję się co najwyżej z tej pseudo izolacji... która w konsekwencji i tak nic nie da...

Nie dziwię się, że się śmiejesz. Prosty człowiek nie rozumie prostych rzeczy. Izolacja ma na celu spowolnienie zarażeń aby jednego dnia nie zgłosiło się 1000 chorych, bo tego służba zdrowia nie wytrzyma. Prości ludzie nadal będą się śmiać, bo żyją we własnym świecie.

WSZYSTKIE CHOROBY ZABURZAJĄ PRACĘ MÓZGU

Jak wcześniej wspomniałem szczególnie łupież, bo jest blisko mózgu... Dasz radę naprawić klawiaturę?

Po co promuje się socjal zamiast nagradzania pracujących

O jakim kraju piszesz?

Może podejmować autonomiczne decyzje nieuzależnione od łaski ochłapów rzucanych przez państwo socjalne

Które państwo rzuca takie ochłapy?

Niezależny człowiek jest tym czego najbardziej boją się demagodzy z takich rządów opartych na uzależnianiu narodu od instytucji państwowej.

Na jakiej wyspie żyją ci niezależni ludzie, którzy pewnie nawet podatków nie płacą? Bo są wolni i niezależni od praw jakiegoś śmiesznego państwa.

Jak sam wspomniałeś - dlaczego nie wypowiadają się lekarze w sprawie wirusa?

@Genocide i @Arthass, jesteście z jednego oddziału? Za dobre sprawowanie dali wam dostęp do internetu?

W tym tygodniu nie śledząc specjalnie wiadomość przy codziennych czynnościach słyszałem w TV wywiady dwóch różnych profesorów wirusologii. Jeden był w wieku emerytalnym (na oko) i ogromne doświadczenie w dziedzinie, w której jest mało fachowców.  Bo wirusologia (czy jak to tam się zwie) jest mało popularnym kierunkiem na studiach medycznych.

Najlepiej jest zamknąć oczy, zasłonić uczy i krzyczeć, że czegoś nie ma. I wtedy dorabiać spiskowe teorie.

• 0

#58 Genocide

Genocide
  • Autor tematu
  • Amator

• 53 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 21:12

Z Twoich dotychczasowych wypowiedzi wynika, że masz bardzo mały współczynnik inteligencji. Nie chcę Cię obrażać, to nie jest nic złego. Nie każdy musi być profesorem. Współczynnik śmiertelności choroby oblicza się stosunkiem zarażonych do zgonów. Grypa ma...%, a korona ma...% - poproś kogoś o odszukanie danych.

Najpierw chciałem napisać, że Twoje wypowiedzi są na poziomie nastolatka, ale w porę spostrzegłem, że mógłbym tym obrazić całą masę nastolatków.

Jesteś książkowym przykładem tego o czym pisałem wcześniej...

zanim napiszesz o liczbach - najpierw sobie o nich poszukaj... a potem dawaj INFORMACJĘ a nie DEZINFORMACJĘ na forum w tak poważnym temacie. Pomijając bezpodstawne obrażanie mnie ... ja Ciebie nie obrażam, jedyne co to mogę współczuć Tobie i rodzinie, że nie wykazałeś się chociażby chęcią dokształcenia w temacie samego SARS-COV-2, a wypowiadasz się jak osoba wszechwiedząca o tej chorobie.

dla przykładu:

https://zdrowie.wpro...oronawirus.html

"Według Światowej Organizacji Zdrowia sezonowe wirusy grypy zabijają do 650000 osób rocznie."

mam szukać dalej? i wklejać linki? zrozumiesz w końcu, że siejesz tutaj niepotrzebną dyskusję - nie wnoszącą kompletnie NIC?

Chyba nie rozumiesz kompletnie istoty problemu, o której piszę ... dlaczego z powodu SAMEJ grypy nie postępuje się tak jak w przypadku SARS-COV-2 ? dodaj do tego statystyki ( dla przykładu ) z 10 chorób z listy, które zbierają największe żniwa w Kraju i zabijaja ludzi i mamy epidemię trwającą dokładnie 12 miesięcy kalendarzowych rok w rok. wtf?

...To chyba będzie dla Ciebie za trudne zadanie.

Może zrozumiesz o co chodzi, kiedy Policjant zapoda Ci pałą w czoło, z powodu takiego, że chciałeś kupić bułki dla siebie czy dzieci ( zakładając że je masz ).

A ty i tak będziesz wierzył - tak coś czuję. że dobrze postępuje Pan Policjant... bo przecież chroni społeczeństwo przed zarazą.

Mnie taka wizja kraju bardzo nie odpowiada. Przykre, że Tobie tak.

Użytkownik Genocide edytował ten post 21 marzec 2020 - 21:22

• 0

#59 RuLeR

RuLeR
  • iddqd

• 1279 postów
  • 3DMark 06:

Napisano 21 marzec 2020 - 21:18

osada antyszczepionkowców, reportaż z Podlasia z poniedziałku, uśmiałem się z komentarzy :rotfl:

• 0

Spoiler

#60 soda

soda
  • Gaduła

• 493 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 21:28

Może to do kogoś dotrze.

https://www.liveleak...Np8L_1584758266

• 1

CPU: i7 10700 + DR ADVANCED MB: MSI Z490 TOMAHAWK RAM: G.SKILL TridentZ 2x8GB 3600 CL 16 GPU: 2080 Ti MSI GAMING X TRIO

SSD M2: SAMSUNG 970 EVO PLUS 1 TB SSD: IRDM 120 GB HDD: WD BLUE 1 TB | SEAGATE BARRACUDA 2 TB

PSU: Seasonic FOCUS GX-750 SC:ASUS XONAR D2X CASE: BE QUIET! 500DX SCR: iiyama GB3466WQSU

|| LOGITECH G29 || ISK HD9999 || Win 10 Home ||

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: coronavirus, covid-19, wirus, wirusy, śmierć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych