Skocz do zawartości

Coronavirus ( Covid-19 ) Czy wszyscy umrzemy?


Recommended Posts

 

 

Wodego, do których to państw nas porównujesz, co tak nic nie dają?

To nie jest porównanie, tylko pokazanie, że:

- państwo nie daje 500+... płacz, że nie ma pieniędzy, budżet nie jest z gumy,

- państwo daje 500+... płacz, że nie ma pieniędzy, budżet nie jest z gumy.

 

Jeśli nie ma różnicy, to lepiej mieć 500zł w kieszeni i słuchać płaczu.

 

A nie lepiej pomóc tym, którzy tego naprawdę potrzebują? Jak? Przez zeznania podatkowe, w bardzo prosty sposób. - przecież to już było. Odliczenie od podatku w wysokości 1200zł na dziecko. Pisałem już o tym, największą wadą tego rozwiązania, że zwrot podatku był raz w roku. To była duża wada.

 

Był też dodatek rodzinny (na dzieci) do wypłaty tak skonstruowany, żeby jak najmniej ludzi go dostawało.

Link to post
Share on other sites

@@jarrino, Właśnie czytałem że w Hiszpanii, tak jak we Włoszech, starszych osób nawet nie przyjmowano do szpitali.. Gdyby to było chociaż w połowie prawdą, to straszne i nieprawidłowe podejście. Ktoś za to powinien karnie odpowiedzieć..
Z  innej strony, wiem że w Polsce starszym osobom też nie wykonuje się wszystkich zabiegów.. Robi się je osobom.. którym zabieg da więcej korzyści, więcej lat w zdrowiu? Mojej babci odmówiono operacji na kręgosłup, bo zostało jej ileś tam lat życia i już się nieopłaca..
Niezgadzam się z tym, każdy powinien mieć prawo do zdrowia i życia, dlatego od dawna jestem za tym żeby podnieść składki.. chociaż nie trudno się domyślić z jakim przyjęciem to się spotyka..
Chodziło mi o to, że człowiek nie żyje wiecznie, a na starość mało kto umiera.. Jeżeli średnia długości życia ludzi, jest bliska średniego wieku osób które umarły na covid, to nie jest to powód do paniki.
W szpitalach powinny być trzymane osoby w stanie ciężkim, i osoby starsze. Czy tak się dzieje? trudno mi powiedzieć.
Ogromny haos, brak taktyki, kompletne nieprzygotowanie do sytuacji, irracjonalne działania rządów, panika.. Nawet do końca nie wiadomo czy maseczki i rękawiczki pomagają czy przeszkadzają..
Wszystko dobitnie wskazuje na to, że zgodnie z sinusoidą, żyjemy w epoce irracjonalnej czyli ciemnej. 
Co do dzieci.. destrukcja gospodarki, przyczyni się do jeszcze większej ich szkody.
Im więcej człowiek myśli o otaczającej go rzeczywistości tym jest bardziej ponuro.. i wirus jest najmniej istotnym czynnikiem.

Żona bardzo boi się wirusa. Rozmawiała z Chińczykami  (w grze), i bardzo wcześnie była w temacie. 
Podczas jazdy samochodem, gdy jeszcze bylo wolno, dyskutowaliśmy. Ja jej powiedziałem że będąc w samochodzie, gdy ja kieruje, covid jest ostatnią rzeczą o którą powinna się martwić jeżeli chodzi o jej zdrowie i życie.

Link to post
Share on other sites

Coś tak wychodzi, że żadna służba zdrowia na świecie, nie jest odpowiednio przygotowana. A przepraszam, ci w lepszym stanie, to mają latać i zarażać? Jest trudno, wielu lekarzy na świecie staje przed trudnym wyborem i nic na to nie poradzimy...I jeszcze jedno. Zdarzają się społeczeństwa (procentowo) dużo bardziej i lepiej zorganizowane i odpowiedzialne.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Wiadoma sprawa nie ma śmietnika to niesiesz grzecznie aż znajdziesz . Ale niestety ludzie to brudasy . A palacze z ich papierosami to już w ogóle . Jarrino chyba jeden z nielicznych który umie się zachować (obstawiam 1%). W samochodzie to samo , mało kto do popielniczki wywali tylko wszyscy za okno .

Link to post
Share on other sites

 

 

A propos tych rękawiczek, nie wiem jak u Was, ale u mnie w Wawie to one przewalają się po ulicach i skwerach, chyba za trudne jest dla ludzi wrzucenie ich śmietnika.

 

Problem w tym, że te jednorazówki foliowe są wywiewane ze śmietników, chyba, że masz na myśli lateksowe.

Link to post
Share on other sites
Błędne rozumowanie, że wszyscy co nie poszli do wyborów, głosowaliby na inne partie.

 

Biorąc pod uwagę, że PiS zbudował swój elektorat na fanatyzmie, wręcz można by napisać rodzaju wyznania religijnego, Ci u których posiadał poparcie polecieliby do urn nawet gdyby stracili nogi i mieli się tam doczołgać. To przykład ludzi ideologicznie opętanych, jak zresztą widzimy w sposobie sprawowania rządów przez tą partię.

 

Najgorsze jest to, że fundamenty tego fanatyzmu mają swoje źródło w klasycznej ideologii marksistowskiej, upudrowanej i wymalowanej dla niepoznaki by dopasować ją do współczesnych czasów, ale w swoim sercu niczym nie różniącej się od manifestów komunistycznych.

Nie wiem czy się śmiać, czy płakać, kiedy widzę jak ludzie dali sobie zrobić wodę z mózgu pozwalając sobie wmówić, że PiS reprezentuje nurt prawicowy... Sorry ludzie, ale wyznawanie idei klasycznego, tradycyjnego marksizmu nie czyni z partii przedstawicieli prawicy. Bo o ile prawica charakteryzuje się przywiązaniem do tradycji i stabilizacji relacji społecznych, to marksizm zawsze był ideologią rewolucjonistów społecznych gardzących tradycjami i stabilizacją ładu społecznego. Można to choćby zauważyć w stosunku do filozofii chrześcijańskiej, która stanowiła fundament budowania struktur społecznych naszej cywilizacji od prawie 2000 lat. Marksiści byli zawziętymi wrogami religii - co wygląda zabawnie w przypadku PiS, ponieważ próbują identyfikować się z dwoma skrajnie wykluczającymi się systemami filozoficznymi, no ale nie będę już rozwijał tutaj tematu na współczesną korupcję instytucji kościoła katolickiego - szczególnie w Polsce, który przemyca w swojej retoryce właśnie "wartości" klasycznego marksizmu, coraz dalej tracąc kontakt ze swoimi pierwotnymi źródłami filozofii chrześcijańskiej.

Wracając do wcześniejszego tematu - tutaj mamy dla niepoznaki zaaranżowaną walkę między klasycznym marksizmem ze strony PiS, a neo-marksizmem opartym na współczesnych ideach "walki klas" pod postacią identity groups (LGBT, genders, przymusowe parytety społeczne, "opresjonowana" black community itd.), czyli standardowa "równość" społeczna w ujęciu marksistów w przeciwieństwie do ładu opartego na hierarchii kompetencji. Już kwestię wpływów filozofii post-modernistycznych pominę, bo to ma związek z innymi zjawiskami społecznymi bardziej skupionymi na atakowaniu wartości filozofii chrześcijańskiej. Mamy w naszym kraju arcy-zabawną sytuację, gdzie lewactwo walczy z lewactwem - "stare" wyznające klasyczną ekonomiczną walkę klas z "współczesnym" opartym na identity groups i filozofii post-modernizmu.

 

Faktem jest natomiast, że z tych 30% uprawnionych do głosowania, większa część to obywatele którzy są beneficjentami reszty społeczeństwa. Taki właśnie paradoks demokracji, że władzę społeczeństwu wybrali ludzie, którzy żyją z jego kieszeni.

Tutaj bardzo kontrowersyjny jest dla mnie problem, czy tacy ludzie w ogóle powinni mieć uprawnienia do głosowania, skoro nie należą do płatników systemu państwowego, nie generują żadnej wartości dodanej dla budżetu państwa - są po prostu jego beneficjentami, a więc ich interesy mogą być często w sprzeczności z interesami płatników, którzy są strategicznym fundamentem funkcjonowania systemu państwowego. Potem mamy takie paradoksy, że władza kupuje sobie głosy tych beneficjentów za pieniądze płatników i wykształca się taka chora symbioza niszcząca interes państwa Polskiego i rujnująca kraj. Czy to naprawdę właściwy model, by w starzejącym się kraju gdzie zaczyna dominować grupa społeczna beneficjentów świadczeń mieli oni decyzyjny głos narzucający swoje interesy ponad grupę płatników produkującą wartość dodaną dla społeczeństwa? Taki rodzaj demokracji coraz bardziej zaczyna przybierać formę patologii społecznej.

Edytowane przez Arthass
Link to post
Share on other sites

Chyba NIERZĄDZIE ;)

 

Kolego Arthas, proponuje jednak pogodzić się z książkami w tym historycznymi bo takich andronów to ja dawno nie widziałem. Zabrakło jeszcze reptilian i oraz annunaki.

Twój dysonans wynika z twojej niewiedzy i błędnej, tendencyjnej oraz emocjonalnej interpretacji rzeczywistości. Brak u ciebie empiryzmu i zdystansowania.

 

Panowie

taka sytuacja

https://www.thingiverse.com/thing:4238315

 

czy ktoś na forum ma namiar kto czymś takim handluje? chętnie bym to kupił. Maseczka z filtrami z płatków kosmetycznych. genialny pomysł i zamiennik dla tych bawełnianych wielorazowych. Zamiast babrać się  pranie i suszenie plastik znacznie łatwiej myć i dezynfekować.

 

Ludzie pchają na allegro przyłbice które element nasadowy na głowe mają wydrukowany w 3d, może ktoś widział coś takiego gdzieś do kupienia?

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, ja tam takiego cynizmu, jak za pisuaru u steru, to jeszcze nie widziałem. To w pewnym stopniu przez to, że malują się na świętych i nazywają prawo i sprawiedliwość, a depczą jedno i drugie na porządku dziennym. Z podobnych powodów kościół jako instytucja mnie drażni bardziej niż np. mafia z Pruszkowa.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Rękawiczki lateksowe/nitrylowe po 80+ PLN . Dzwonię do kumpla z hurtowni czy nie ma taniej , a on mówi że jutro ma dostawę i płaci sam po 78 . Każdy widzę korzysta jak może .

Na allegro z dostawą już 90 minimum.

A ja pluję w brodę bo tuż przez nakazami noszenia w sklepach, byłem w markecie i było kilka paczek po 27, ale stwierdziłem, że lateksowe, to se zamówie z neta nitrylowe. Bez ciśnienia.... Następnego dnia rano ogłoszono nakaz i nagle ceny w necie wystrzeliły w kosmos a w stacjonarkach i tak już rzadkością były. Obecnie w tym markecie nawet już nie ma takiej rubryki na półce, więc chyba wszystko rozdają pracownikom co mają.

Pluję w brodę bo za te 100zł mogłem spokojnie mieć 4 paczki... zamiast 1...

W aptece pytałem to sztuki sprzedają.... trochę bez sensu. Babka rekawi w rekawiczkach dotyka wszystkiego jak leci i ci potem takie rękawiczki daje. Po 1,30 za pare....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...