Skocz do zawartości

Coronavirus ( Covid-19 ) Czy wszyscy umrzemy?


Recommended Posts

Mik, to jest kolejny dowód, jak się społeczeństwo robi w ch...ja. Ale nasze społeczeństwo to lubi i żyć bez tego nie może. Dzisiaj nie jest potrzebne radio "Wolna Europa", żeby dowiedzieć się, jak niektórzy postępują. Młodzi tego nie pamiętają, ale głosując na pis, wdeptują w to samo gó**o w jakim ja się urodziłem. Brawo wy...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

@up - oczywiście, że nie, ale w "ciemnym ludzie" jest niepokojąco dużo młodych, a to "przyszłość narodu"...

Na PiS głosowało 30%... ekhm... nie wiem czy właściwe jest tutaj użycie słowa Polaków... niech będzie uprawnionych do głosowania. Z tych 30%, jak sądzisz, ilu z nich to emeryci, urzędnicy, pracownicy sektora publicznego? ;) PiS wygrał, bo Polacy nie poszli na wybory, więc władzę wybrał za nich tzw. "twardy elektorat". Ot, paradoks demokracji w tym wypadku - mniejszość wybrała władzę większości ;) To przykład dyktatury mniejszości.

Edytowane przez Arthass
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Żeby podkreślić niskie kompetencje władzy zajmującej się służbą zdrowia to pamiętajmy, że pomimo tek jak słyszymy o milionowych przetargach na maseczki, rękawiczki, stroje ochronne to jest to stosunkowo niewielki koszt. A pamiętajmy, że są rzeczy duuuużo droższe i dużo ważniejsze - chociażby pensje dla służby zdrowia.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś liczyłem że Kukiz czy taka Konfederacja pójdzie 3 drogą, teraz wiem że są tylko dwie, PO lub PiS i reszta to tylko przydupasy którejś strony, za wyjątkiem PSL, nie ważne co uchwalają i z kim rządzą, oby byli przy korycie. Gdyby PiS im dał dostęp do koryta to by twardo byli za PiS. W sumie to Kukiz okazał się identyczny więc tylko z PSL mógł się dogadać.

W takiej sytuacji zawsze będę za PiS.

Link to post
Share on other sites

Yahoo - mylisz się. Stan służby zdrowia, zawdzięczamy wszystkim po kolei ekipom. Nie warto obwiniać bezpośrednio ministrów zdrowia, bo coś mi się wydaje, że oni najmniej mogli i nie potrafili. Jakbyś dostał od szefa 500zł i miał zbudować komputer do gry w najnowsze gry, to pewnie byś poległ...Więc widzisz, że ja nikogo nie bronię, staram się być obiektywny. Mnie złoty zegarek Nowaka zupełnie nie przeszkadzał, ale jak Kaczyński z ekipą, na oczach wszystkich łamie prawo, to już mi przeszkadza...

Link to post
Share on other sites

Powiem tak @jarrino każdy minister zdrowia ma buzię od mówienia, to powinni przedstawiać górze, że jest potrzeba dofinansowania, jak nie da to do mediów. Ale ogólnie to jest problem chyba wszystkich instytucji publicznych, że zamiast psioczyć w górę do wyższych władz to psioczą do dołu, że nie ma pieniędzy na to i siamto. No, ale skoro nie opanowali tak prostej mądrości, która była nawet w filmie (Szeregowiec Ryan) to dobrze nie świadczy o ich kompetencjach.

Link to post
Share on other sites

 

 

Obecni rozdali dużo i co? Naród prowadzi zbiórkę na służbę zdrowia. To jest ok?

Ponownie błędne rozumowanie. Gdyby nie 500+, to rząd miałby od groma pieniędzy? Za PO widocznie było od groma pieniędzy. Na wszystko starczało, nikt nie narzekał. Nie było niedofinansowanych instytucji... @jarrino, tak to wyglądało? Pamiętasz hasło "Jak żyć panie premierze?".

 

Weźmy popatrzmy jeszcze dalej. Kraje, które nie mają 500+, nawet nie płacą emerytur, bo ich tam nie ma, nie wiedzą co z pieniędzmi robić? Bo nie muszą nic obywatelowi dawać?

Link to post
Share on other sites

Chyba nie o to chodziło. Te 500+ pozwoliło kopnąć w du**ę durnego szefa i poszukać spokojnie lepszej pracy bo miesiąc się wytrzyma. Dwa że zmusiło durni do godnej płacy jak chcą mieć pracowników.U mnie w rejonie jeszcze niedawno mieli 1600 2016r, teraz 2800 za to samo bez łaski.Oczywiście netto.

I zaraz oszołomy pojadą że wtedy można było tyle kupić bo ceny były takie...gó**o nic się prawie nie zmieniło i ludziom wreszcie lżej.

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites

Dlaczego wy wszyscy uważacie, że jak nie cierpię pisu, to znaczy, że uwielbiam po, czy inne ugrupowanie? Napisałem już, że wszyscy po kolei przez 30 lat, sporo spieprzyli. Wodego, do których to państw nas porównujesz, co tak nic nie dają? I uważasz, że to w porządku 500+ na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny? A nie lepiej pomóc tym, którzy tego naprawdę potrzebują? Jak? Przez zeznania podatkowe, w bardzo prosty sposób. I myślisz, że członek zarządu spółki Orlen, będzie miał pretensje, że nie dostaje na dziecko 500 zł ? Ja myślę, że nie i jego dziecko też nie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...