Skocz do zawartości

Uszkodzony dysk, przeniesienie danych


Recommended Posts

Witam,

od kilku dni, mam bardzo duży problem jeśli chodzi o sprawne działanie mojego komputera.

Windows włącza mi się po 5 minutach (czasem dłużej, czasem muszę resetować po kilka razy), przeglądanie internetu sprawia problem, a i pulpit potrafi mi się niesamowicie ścinać, nie mówiąc o włączaniu się nawet jakiegoś dokumentu ponad minute.

 

Sprawdzałem wiele rzeczy, próbowałem kilka rozwiązań, aż podczas defragmentacji dysku natknąłem się na informację że mój dysk jest uszkodzony. 

 

Uszkodzenie "czegoś" to Reallocated sector count.

 

I teraz pierwsze pytanie, czy to jest prawdopodobna przyczyna moich problemów?

 

Jeśli, to powinnienem kupić nowy dysk. Więc teraz drugie pytanie..

Zależy mi na tym by przenieść gry (mam zainstalowane kilka, typu CoD który waży z 200GB, a mam internet z limitem)

I czy, próba przeniesienia programem Macrium Reflect 7, przeniesie mi wszystko bez uszkodzeń?

Bo nie jestem przekonany czy to uszkodzony dysk i nie ma to wpływu na przeniesienie, czy jakieś pliki.


Przepraszam za spam, ale gdzies poszperałem w necie i znalazłem drugą opcje.

 

Czy Low Format dysku może pomóc?

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy Low Format dysku może pomóc?

Raz na jakiś czas pomoże pod warunkiem że dysk jest uszkodzony logicznie a nie fizycznie. Generalnie szkoda czasu na takie zabawy

 

 

I czy, próba przeniesienia programem Macrium Reflect 7, przeniesie mi wszystko bez uszkodzeń?

Przeniesie ci wszystko, włącznie z błędami. Klonowanie uszkodzonego dysku to nie jest dobry pomysł. Najlepiej kupić nowy dysk i postawić system od nowa żeby mieć pewność że wszystko będzie dobrze. W zależności od budżetu i wymaganego miejsca polecam albo sam ssd 512/1tb albo ssd 240 na system i aplikacje i hdd na resztę. Jak określisz ile mozesz wydać i ile potrzebujesz pojemności to coś ci doradzimy.

 

 

Zależy mi na tym by przenieść gry

Nie wiem jak to działa w battlenecie ale w steamie czy originie można bez problemu przenosić gry między dyskami. W razie ewentualnych uszkodzonych czy brakujących plików weryfikacja załatwi robotę.

Link to post
Share on other sites

A jak można się przekonać w jaki sposób dysk jest uszkodzony?

 

Tu mam 2 problemy. Próbowałem robić bootlowanego windowsa na Pendrivie, Nie czyta mi teraz Pendriva, to i Windowsa nie widzi, przy próbie formatowania.

Chyba tymczasowo 1tb hdd kupie, bo pewnie koło 200zł na ten moment mogę wydać, dopiero na następny miesiąc może zaopatrzę się też w SSD.

 

I jak to wygląda?

Musze się podłączone 2 dyski, wtedy Steam widzi że mam zainstalowane gry i moge przy ich pomocą przenosić gry, tak?


Chyba dysk sobie padl na cacy. Ale wole spytac czy to napewno to.
Przy odpalaniu windowsa albo dostaje Blue Screnn z critical process died, badz blad z ntoskrnl.exe

Teraz juz tylko do wymiany dysk pozostal?
Link to post
Share on other sites

 

 

Chyba tymczasowo 1tb hdd kupie, bo pewnie koło 200zł na ten moment mogę wydać, dopiero na następny miesiąc może zaopatrzę się też w SSD.

Trochę bez sensu, trzeba będzie 2 razy system instalować. 229zł w tej chwili kosztuje MX500 250GB, za miesiąc sobie dokupisz HDD. Jeden z użytkowników sprzedawał tu na forum używane dyski w dobrym stanie i w dobrych cenach, nie pamiętam kto to był.

 

 

Przy odpalaniu windowsa albo dostaje Blue Screnn z critical process died, badz blad z ntoskrnl.exe Teraz juz tylko do wymiany dysk pozostal?

System się wysypał, za dużo bad sectorów. Dysk do wymiany ale o tym pisałem już wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...