Skocz do zawartości

Laptop nie widzi myszki przewodowej


Recommended Posts

Witam,
Laptop Samsung 900x, Windows 10 (zaktualizowany z 7). Początkowo myszki działały. Korzystałam z myszki bezprzewodowej USB, nagle przestała być widoczna. Myszka sprawna, działa na innym laptopie. Nie udało mi się rozwiązać problemu, porzuciłam temat. Po paru miesiącach kupiłam myszkę przewodową licząc na to, że zadziała. Komputer w ogóle jej nie wykrywa, myszka się nie świeci. Działa pod innym laptopem. Szukałam rozwiązania w całym internecie, ale w większości nie rozumiem poleceń. Tak wygląda zrzut menadżera urządzeń. Laptop jest pożyczony, więc nie bardzo wiem co się na nim wyprawia. Ma dwa gniazda USB, w żadnym myszka nie działa, ale działa inny podłączony sprzęt - telefon, dysk zewn. Proszę o pomoc :(

5897604700_1584615053.jpg

Link to post
Share on other sites

Problem rozpoczął się po zaktualizowaniu systemu?

 

Zrzut ekranu zrobiłaś z podpiętą myszą?

 

Szczerze mówiąc nie pamiętam czy to było po aktualizacji :/ nie zwracałam na nie szczególnie uwagi. To było kilka miesięcy temu, nawet nie pamiętam dokładnie kiedy.

 

Tak, zrzut zrobiony z podpiętą. Komputer w ogóle na nią nie reaguje. Nic się nie zmienia w tym drzewku.

 

 

Oczywiscie pytam tak tylko dla formalnosci czy przy normalnym korzystaniu z komputera cale te "drzewko" w menedzerze urzadzen masz zwiniete ?

Tak, jest zwinięte. Rozwinęłam te dwie gałęzie, żeby pokazać, że co tam jest.

Link to post
Share on other sites

W sieci znajdziesz wiele wątków, które zawierają opisany problem, mnoga ilość to również problematyczna aktualizacja z W7 do W10, która przysporzyła kłopotów z myszą.

 

Jak to, wygląda w Twoim przypadku?

Problem nie pojawił się przy aktualizacji do Win10. Było to raczej już po tej aktualizacji. Wiem, że jest dużo wątków, wiele godzin poświeciłam na czytanie ich, ale nie pomogło w tym przypadku odinstalowanie/zaktualizowanie sterowników do portów USB ani zrestartowanie komputera, a pozostałe wątki były pisane między osobami, które znają się na komputerach lepiej niż ja  i często było napisane co należy zrobić, a nie jak - jakieś skomplikowane zmiany w rejestrach, coś w biosie itp. Dlatego w końcu postanowiła poszukać pomocy.

 

Gdzieś przeczytałam, że należy odinstalowywac sterowniki do USB w odpowiedniej kolejności, więc zaczęłam się tym bawić i przy którymś razie, komputer wykrył myszkę jako urządzenie nierozpoznawalne (żądanie deskryptora urządzenia USB nie powiodło się, kod 43). A potem znów jej nie widział.

 

Nawet jeśli problem spowodowała jakaś aktualizacja Win to jak należy go rozwiązać? Nie mam możliwości przywrócenia systemu do stanu sprzed aktualizacji. Jest w ogóle jakaś inna opcja poradzenia sobie z tym? Całkowity format? Przywrócenie ustawień domyślnych?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...