Skocz do zawartości

Modernizacja PC [kolejne kroki]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

 

Posiadam poniższy zestaw, minęło już kilka lat i myślę czy coś nie dodać aby go nie rozwinąć, czy możecie mi pomóc i podać kolejne kroki ?

 

Był składany z myślą o o potencjalnym rozbudowaniu - sam osobiście zastanawiam się czy nie zrobić tak:

1st - karta GFX , jaka spełnia najlepszy stosunek cena jakoś?jeśli to  czy ponieście się to i spasuje z zasilaczem?

2nd ... ?

 

 

XFX Core TS 550W 120mm 80+ Bronze  (P1-550S-GREN)
SilentiumPC Gladius M35 Pure Black
MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151
Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ (BX80662I56600K) - pasta wymieniana na bieżąco, podkręcony do 4.2 (nie lubie nigdy przesadzać :)
SilentiumPC Fortis 3 HE1425
EVGA GeForce GTX 970 SSC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1342/7010)  (04G-P4-3975-KR)
Crucial BX100 250GB (535/370MB/s) (CT250BX100SSD1)
2x Kingston  8GB  2400MHz CL15 HyperX Fury Black (HX424C15FB/8)
1T HDD

 

z góry dziękuję, i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Najlepszy stosunek cena-wydajność - GTX 1650 Super ale wymiana GTX 970 na nią w zasadzie nic nie da. 

Ceny używek i7 6700K są masakryczne jak za 4/8 i raczej nie warto iść w tę stronę mając obecnie na rynku Ryzena.

 

Ile możesz wydać? 

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, 

 

W przypadku wymiany na Ryzena muszę przesiąść się na nową płytę główną jak sądzę.

Jeśli chciałbym pozostać przy swojej to co mogę najmocniejszego wsadzić? - socket 1151 ale tam chyba jest jakiś jeszcze ogranicznik nowe vs stare 1151 ? 

 

Nie żebym drukował królów na banknotach ale pomijając kwestie pieniędzy.

Myślałem, żeby pójść w stornę:

 

1. wymiana GFX + zasilacz jeśli trzeba (myślałem nad czymś w granicach 2 000pln, (RTX lub RX)

2. wymiana CPU (zależnie czy jest sens wsadzać intel pod aktualne Mobo) czy wyminić na AMD + Mobo, czy intel + mobo


Przepraszam, że post pod postem ale zdecydowałem się na upgrade GPU w pierwszej kolejności:

 

wybór padł na: RTX 2060 Super, jakiś konkretny model mocno się wybija ?

 

 

Gigabyte GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE OC 8GB GDDR6

czy może warto dołożyć kilka stówek na coś od MSI/ASUS?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

co mogę najmocniejszego wsadzić? - socket 1151 ale tam chyba jest jakiś jeszcze ogranicznik nowe vs stare 1151 ? 

 

 

Ceny używek i7 6700K są masakryczne jak za 4/8 i raczej nie warto iść w tę stronę mając obecnie na rynku Ryzena.
 

 

 

 

Gigabyte GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE OC 8GB GDDR6 czy może warto dołożyć kilka stówek na coś od MSI/ASUS?

WF2 w cenie do 1800zł przejdzie, za 1950zł jest Strix, za 2000zł MSI Gaming X, w nic droższego nie ma sensu się pchać bo to już bardzo blisko dobrych modeli RX 5700XT.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...