Skocz do zawartości

Zakup nowej karty graficznej


Recommended Posts

Witam, mam pytanie i dylemat.

 

Zamierzam kupić kartę graficzną.

 

Sprzęt 

i7 2600 no k

16 gb ddr3

zasilacz ocz 500 w 

GTX 1060 3 GB 

 

Moja karta trochę już nie domaga, na oku od jakiegoś  czasu mam zakupu gtx 1070 idzie luzem kupić do 800 zł ludzką wersję. Pytanie czy jest to odpowiednia karta do mojego procesora i czy będzie widoczny wzrost wydajności.

EW. jakieś inne propozycje co kupić.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

będzie ok... z tym że uważaj bo ten model był jednym z ulubionych modeli do miningu.  Do twojego sprzętu na wyrost ale jak trafisz gdzieś 1070ti w dobrej wersji i kasie to też warto - ładnie się kręcą robiąc wynik 1080, z tym że wtedy to już wiadomo CPU Ci nie pozwoli z tego skorzystać.

Link to post
Share on other sites

 

 

Moja karta trochę już nie domaga
 

Co to znaczy ? Artefakty ? Czy po prostu brak Ci wydajności ? Do Twojego procesora w wielu tytułach nawet taki 1070 będzie za mocny. Jeżeli możesz się wstrzymać to się wstrzymaj z zakupem. Jak wyjdą nowe karty od czerwonych/zielonych starsze powinny potanieć a wtedy sobie coś wybierzesz. 
Link to post
Share on other sites

 

 

Co to znaczy ? Artefakty ? Czy po prostu brak Ci wydajności ? Do Twojego procesora w wielu tytułach nawet taki 1070 będzie za mocny. Jeżeli możesz się wstrzymać to się wstrzymaj z zakupem. Jak wyjdą nowe karty od czerwonych/zielonych starsze powinny potanieć a wtedy sobie coś wybierzesz. 

Brakuje jej mocy, a procesor się nudzi tak ci powiem.

 

Nie jest to nowy procesor ale wystarcza do grania w fullhd !

Dwa hmm poczekaj na nowe karty ? Jakie nowie, kiedy wyjdą ? Przez aktualną aktualną sytuację na świcie nie można nic planować.

I ostatnie co stanieje? 

Patrząc na rozkład cen przy premierach. Nowe karty drożeją (w 2015 średni/wysoki segment gtx 970) koszt granice 1,5k ! Teraz karta pokroju gtx 1660 ti kosztuje 1,3k :(  a karta odpowiadająca za średni/wysoki segment RTX 2070/S kosztuje hmm od 2-3k ? Lub więcej.

 

Dodatkowo patrząc na to jak karty na rynku wtórnym trzymają ceny i wolno tanieją, uważam że jakieś czekanie na coś nowego nie ma sensu. cena gtx 1070 od praktycznie roku jest na poziomie 700-1000 zł. I wątpię, że premiera nowych układów drastycznie obniży ceny starych pokroju gtx 70/80 RTX 2060 ? 

Link to post
Share on other sites

 

 

uważam że jakieś czekanie na coś nowego nie ma sensu

Skoro wszystko wiesz to po co ten temat ? Mówisz, że procesor się nudzi przy 1060 - to weź coś mocniejszego i będziesz zadowolony. Czekasz nie chcesz bo ceny nie spadną. Więc po co ? 
Jeden kupi używaną kartę bez gwarancji i pochodzi mu miesiąc drugi kupi i pochodzi mu 3 lata. Chcesz się bawić w hazard to się baw. 

Lepszym wyborem jest poczekać na promocje/aż karty stanieją gdy wyjdą nowe niż kupować kota w worku. Co innego gdybyś miał jakiegoś starego trupa pokroju 750 np. Twoja aktualna karta jest na tyle dobra, że osobiście nie śpieszyłbym się z wymianą dla +15% wydajności. Lepiej już zejść z detali. 

Jakim monitorem dysponujesz ? 
Link to post
Share on other sites

Udało się upolować na miejscu GTX 1070 Ti Zotac Mini za 800 zł. 

Na 99% nie kopała, przy mnie wyciągał z mini pc w salonie. Ogólnie kolo maniak grania się wydaje, 3 konsole i mini pc pod TV :) 

Pan mówi, że jest dwa lata gw jeszcze bo przedłużał ją do 5 lat. 

Pewnie jedynie reklamacja przez jego ręce, oby nie musiało do tego nigdy dojść.

 

Co do karty jak się pobawiłem krzywą wentylatorów to cicha i nie grzeje się jak piekarnik ! 

Wydajność dużo wyższa, spr w dwóch grach w3 i Odyssey. 

 

Dzięki za pomoc i opinie, 

Link to post
Share on other sites

 

 

Pan mówi, że jest dwa lata gw jeszcze bo przedłużał ją do 5 lat. 

tylko to chyba obejmuje jedynie pierwszego właściciela...

 

Spoko karta szkoda, że nie w "normalnej wersji" ale przy twoim configu to nic ruszać z OC nie trzeba, będziesz zadowolony. 

 

Ja mam 1070 AMP! i  naprawdę cenię sobie kulturę pracy tego GPU, miałem też przez chwilę AMP Extreme ale albo trafiła mi się jakaś wadliwa sztuka albo nie są zbyt dobre bo grzał się znacznie bardziej ( to chyba najbardziej wykręcona fabrycznie 1070)

Link to post
Share on other sites
gtx 1070 idzie luzem kupić do 800 zł ludzką wersję. Pytanie czy jest to odpowiednia karta do mojego procesora i czy będzie widoczny wzrost wydajności. EW. jakieś inne propozycje co kupić.

 

Generalnie możesz tutaj wstawić dowolną. Wszystko zależy od softu - jeśli gra / soft bardziej siedzi na GPU, to karta będzie używana w 100%, jeśli zaś soft wymaga więcej od procesora - gpu będzie się nudzić. Nie ma tu nic odkrywczego, tak to działa.

Ja np zawszę lubię mieć mocniejszy GPU niż wskazywałby na to CPU.

 

Coby Ci tu doradzić, może nowego 1660, albo jeśli nie masz gotówki coś od czerwonych - np używany rx580\590\ albo wyżej (mam obecnie - bardzo przyjemny gpu, aż nie mogę się nadziwić).

 

e:

aa już kupiona, to po zawodach :)

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...