Skocz do zawartości

GTX 2060 wywala mi najnowsze gry


Recommended Posts

Dzień dobry,
 

jako iż sytuacja na zewnątrz jest skomplikowana, postanowiłem wrócić do tematu gier na które nigdy nie miałem czasu. W listopadzie 2019 kupiłem Gigabyte RTX 2060 6GB aby móc pykać w najnowsze gry. Na tej karcie udało mi się przejść w jakimś stopniu grę Jedi Fallen Order. Gra co jakiś czas powodowała iż komputer ulegał wyłączeniu. Pomyślałem sobie, że jest to wina źle opracowanej gry. Postanowiłem jednak wrócić teraz do tematu i po testach z grą, stwierdziłem że może mój zasilacz NOX AT-600P12P 600W jest problemem. Gra wywalała tak, że musiałem wyjmować kabel zasilający, odczekać 10 sekund i dopiero podpiąć, aby komputer ruszył. Inaczej nie chciał wcale odpalić po wywaleniu z gry.
 

Zastąpiłem więc swojego NOX-a wydaje mi się dość dobrym zasilaczem COOLERMASTER M2 SILENT PRO 850W. Niestety to dalej nie pomogło. Nie dość że wywala grę Jedi Fallen Order to dodatkowo po zakupie i instalacji gry Need For Speed Heat mam taką samą sytuację. Różnica w tym zasilaczu jest taka, że pada tak jakby tylko grafika. Zasilanie komputera jest dalej, karta graficzna się świeci wraz z płytą główną. Grać natomiast dalej nie ma możliwości. (dwa monitory jakby nagle miały wyjęte kable HDMI).

Dodam jeszcze, że dioda przy zasilaniu grafiki podczas uruchomienia gry miga na biało. Podczas codziennej pracy kiedy grafika działa sobie spokojnie ta dioda się nie świeci.
 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Jeśli trzeba jakieś wykresy, testy bądź cokolwiek innego, proszę o informację, niezwłocznie doślę niezbędne elementy.
 

Specyfikacja:

GIGABYTE B450M GAMING (wgrany najnowszy BIOS F50)
AMD Ryzen 5 1600X
16GB RAM DDR4
NVIDIA GeForce RTX 2060 (TU106-200A) [GIGABYTE]
COOLERMASTER M2 SILENT PRO 850W - aktualnie wpięty
 

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc i wypowiedzi w temacie!

Edytowane przez mar.komorowski
Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej przede wszystkim sprawdzić temperatury. Polecam pobrać OCCT i odpalić test power, ciekawe czy będzie się tak samo działo? Czy przed rtx-em miałeś jakąś inną grafikę w tym komputerze? Sterowniki instalowałeś na czysto? Nie zaszkodzi sprawdzić też ramu, choćby wbudowaną diagnostyką.

Link to post
Share on other sites

Co do temperatury: 48 CPU i 58 GPU w momencie kolejnego wywalenia nawet z menu gry. Dodatkowo miałem włączony AIMP z muzyką i gdy monitory wywaliły, muzyka cały czas sobie leciała, więc ewidentnie padła sama grafika. Wydaje mi się, że nowy zasilacz podaje złe natężenie prądu (jeśli źle to opisałem to przepraszam) do grafiki. Dioda LED zaczyna się uruchamiać przy miejscu gdzie jest podłączony kabel od zasilacza do grafiki dopiero wtedy, kiedy uruchamiam gry. W ciągu codziennej pracy nic, zero. 

Link to post
Share on other sites

lonialomax: moja grafika - https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-2060-gaming-oc-pro-white-6gb-gddr6-gv-n2060gamingoc-pro-white-6gd-6045320/

zbiku90
 - tak, nie będę ukrywał. Pozyskałem szybko i tanio zasilacz (możliwe że tutaj tkwi mój błąd). Póki co zamontowałem mój stary zasilacz i zabieram się za testy. Jeśli Need For Speed który kupiłem dziś wytrzyma dłużej niż menu, wtedy mamy winowajcę a ja sam sobie jestem winny całego zajścia (na szczęście bez problemu mogę zasilacz zwrócić). 


No cóż :) Odpaliłem NFS na swoim poprzednim zasilaczu z myślą że może da mi kilka-kilkanaście minut gry. Znów wywaliło na poziomie menu i znów wywaliło na swój sposób (wywala cały PC i muszę na 10 sekund odłączyć kabel zasilania, aby móc uruchomić ponownie komputer). Chyba faktycznie trzeba podrzucić komuś kartę i zobaczyć jaki jest efekt. 

Ciekawe w tym wszystkim jest to, że każdy zasilacz reaguje kompletnie inaczej na odpalenie gry :)

Edytowane przez mar.komorowski
Link to post
Share on other sites

 

 

(dwa monitory jakby nagle miały wyjęte kable HDMI).
Używasz dwóch monitorów czy sprawdzałeś na dwóch osobno? Jeżeli masz dwa podłączone to sprawdź na jednym. Uruchom HWiNFO z zakładki Sensors następnie klik na ikonkę notatnika w dolnym, prawym rogu i wskazujesz miejsce gdzie ma być zapisany log. Włącz grę,  a po wystąpienia resetu i po ponownym uruchomieniu kierujesz się do zapisanego logu następnie wrzuć go na jakiś hosting, a tu daj linka.

 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up - zadałem to pytanie dzisiaj ok. 11, ale cisza....

 

Przepraszam, faktycznie pominąłem, lecz nie specjalnie. Sprawdziłem teraz w pierwszej kolejności na jednym monitorze i efekt jest dokładnie taki sam. 

 

Używasz dwóch monitorów czy sprawdzałeś na dwóch osobno? Jeżeli masz dwa podłączone to sprawdź na jednym. Uruchom HWiNFO z zakładki Sensors następnie klik na ikonkę notatnika w dolnym, prawym rogu i wskazujesz miejsce gdzie ma być zapisany log. Włącz grę,  a po wystąpienia resetu i po ponownym uruchomieniu kierujesz się do zapisanego logu następnie wrzuć go na jakiś hosting, a tu daj linka.

 

 

Zrobiłem tak jak zalecałeś i plik z logami jest tutaj: https://ufile.io/yv6wzidk

Link to post
Share on other sites

Raczej można w 99% podejrzewać zasilacz, bo w kluczowym momencie napięcie na lini 12V spada raptownie do wartości 11.664V i to może być nietolerowane przez kartę graficzną. https://i.imgur.com/pvTqkXa.jpg

Na stronie producenta stoi >Zalecane zasilanie PSU 500W< I tego minimum bym się trzymał.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

 

 

w kluczowym momencie napięcie na lini 12V spada raptownie do wartości 11.664V i to może być nietolerowane przez kartę graficzną

Norma dla napięć zasilacza ATX dopuszcza +-5% odchyłki. Ale oczywiście zasilacz podmienić warto.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście sprawdzę to, lecz w późniejszym terminie. Powoli zaczyna mi się kleić do kupy wszystko. 

W listopadzie kupując RTX2060, przeszedłem jakąś starszą grę, która była do skończenia (chyba ostatni Wolfenstein). Od razu zakupiłem Star Wars Jedi Order z myślą o obpykaniu tego tytułu i właściwie przeszedłem połowę gry. W tym czasie były już takie pady, ale ponawiałem grę i  było okej. Nie wiem ile gry mogłem przejść, ale byłem blisko połowy tytułu, kiedy gra już całkiem odmówiła działania po 30 sekundach od odpalenia. 

Temat odnowiłem teraz, jako sposób na spędzanie wolnego czasu w domu. Gra przestała działać, mówię trudno. Kupiłem Need For Speed Heat który i tak planowałem przejść, ale tutaj już wywala mnie na menu :) Czyli tak jakby tendencja jest do pogarszania się sytuacji z biegiem czasu i podejmowanych prób.

 

Zastanawia mnie tylko jedno. Jeśli to wina karty graficznej to czego cały komputer ulega wyłączeniu i przez 10 sekund muszę wyłączyć zasilacz z zasilania, aby ponownie uruchomić komputer? Wpadłem jeszcze na myśl, aby zmienić kabel zasilania zasilacza (gdzieś mam drugi). Może głupota ale życie niejednokrotnie pokazało mi, że najciemniej pod latarnią a najmniej oczekiwane błędy potrafiły przesądzać o danej sytuacji :)


Ajj, zmiana kabla zasilacza zadziałała pobudzająco :) Odpaliłem NFS i nawet zagrałem... pół wyścigu! ;)

Edytowane przez mar.komorowski
Link to post
Share on other sites
  • 10 miesięcy temu...

Witam można wiedzieć jak skończył się opisany powyżej problem zakupiłem tę samą kartę graficzną 2 dni temu mam ten sam problem jakiegoś cs, lol czyli gry typowo procesorowe odpalę i nawet zagram natomiast coś typu fornite, call of duty najczęściej na początku albo blue screen albo crash, ewidentnie wina karty testowana w 2 różnych zestawach PC ten sam efekt.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...