Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Poszukuję fajną, bezprzewodową (w ostateczności na przewodzie) mysz do kwoty 200 PLN +/-. Jako, że jestem mężczyzną myszka ma być większych gabarytów a nie miniaturka :D

 

 

Budżet: 200 +/- PLN 
Jakiej myszki obecnie używasz: A4Tech Bloody Blazing A7
Jaką masz obecnie podkładkę: nie mam
Z jakich wartości DPI korzystasz: standardowe
Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: jeśli to ważne to sprawdzę później i podam wartości (proszę dać znać)
W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): obecnie gram w CS: GO, Lineage 2, Tom Clancy's Rainbow Six Siege 
Ile przycisków używasz w myszce: lewy przycisk, prawy przycisk, scroll
Chwyt: cała dłoń
Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+3+1
Wielkość dłoni (cała dłoń i od czubka palca środkowego do kciuka: cała dłoń 19 cm
Dlaczego chcesz zmienić mysz: w obecnej A4Tech Bloody Blazing A7 szwankuje mi scroll
Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): może mieć jakieś ciekawe podświetlenie ale niekoniecznie, BEZPRZEWODOWA no chyba, że jakaś dobra przewodowa się znajdzie
Edytowane przez stalowekk
Link to post
Share on other sites

Mam i używam Logitech G305. Chwalę sobie. Jedni mówią, że jest mała, ale przy mojej dużej dłoni wydaje się OK. 

 

W promocjach Logitech da się często upolować też za ok. 200-220 zł: Logitech G603 (tylko tutaj też ludzie często zgłaszają problem z dwuklikiem, czego nie ma w G305, ale G305 jest też głośniejsza). 

Link to post
Share on other sites

Mam i używam Logitech G305. Chwalę sobie. Jedni mówią, że jest mała, ale przy mojej dużej dłoni wydaje się OK. 

 

W promocjach Logitech da się często upolować też za ok. 200-220 zł: Logitech G603 (tylko tutaj też ludzie często zgłaszają problem z dwuklikiem, czego nie ma w G305, ale G305 jest też głośniejsza). 

 

 

Ewentualnie możesz zobaczyć sobie jeszcze tego Crosaira, całkiem wygodna mysz https://www.x-kom.pl/p/471983-myszka-bezprzewodowa-corsair-harpoon-wireless-rgb.html

 

O, Crosair całkiem ciekawy. Czekam dalej na propozycje i wyłonię zwycięzcę :D 

Link to post
Share on other sites

"Chwyt: -" - obligatoryjna rubryka.

Wybór myszy, przypomina wybór obuwia, toteż by cokolwiek zalecić, istotne jest wypełnienie wszystkiego.


 

 

1+3+1

 

 

cała dłoń 19 cm
 

Zalecić mógłbym wyłącznie myszy pokaźniejsze i symetryczne, z którymi chwyt 1+3+1 wyjątkowo się lubi.

 

Glorious Model O, "przeklejka" z innego wątku:

Fabrykacja produktów Gloriousa, to poprawnej jakości OEM-y - nie śmierdzą tandetą, ale również nie wywierają wrażenia nielichych.

Pod głównymi przyciskami, D2FC-F-7N o deklarowanej żywotności 20 milionów kliknięć, zapewniają przyjemny, chrupki klik o umiarkowanej głośności.

Enkoder, to budżetowy F-Switch "Green core"(który widać tuż za mikro-przełącznikiem), jednak dostarczający dosadnego "feedbacku", może terkotać.

Drugoplanowe mikro-przełączniki, to Huano "Green dot" o żywotności 5 milionów kliknięć, są nieco twardawe, a więc korzystanie z przycisku pod rolką, może nie należeć do najprzyjemniejszych.

Przede wszystkim, uraczony zostaniesz bardzo niską wagą - 68 gramów, która sprzyja ergonomii, zdrowiu i wynikom w grach, jak i również akceptowalnym fabrycznym przewodem, który jest krokiem milowym w zestawieniu z gumowymi kablami, nierzadko upchanymi w okropnie niewygodnym oplocie.

 

Harpoon Wireless może być okropieństwem, mysz ma listę wad, które okazać mogą się nieakceptowalne.

Począwszy od pokracznego PMW3325, który działa cudacznie zarówno bezprzewodowo, jak i przewodowo - "smoothing" i opóźnienie ~2ms.

Dla 1+3+1, najprawdopodobniej nie będzie wystarczająco przestrzeni.

Mysz waży ponad 100 gramów, dla tak małej konstrukcji, wyjątkowo uporczywe.

Pod głównymi przyciskami, poprawne mikro-przełączniki D2FC-F-K.

Enkoder - budżetowo - TTC "Black core", może terkotać, stopnie są lekko zaakcentowane.

Pod rolką - mikro-przełącznik Tactile, który cechuje się odrzucającym charakterem działania - krótki i nieprzyjemny skok.

Mikro-przełączniki typu Tactile, nie są żywotne, z czasem przestają "responsywnie" pracować.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Utarczką jest kształt myszy - zdecydowana większość, będzie niewygodna, w szczególności za krótka. 

Nawet zalecony Model O, będzie usilnie skłaniał dłoń do "palmo-clawa".

 

Zwieńczeniem kategorii myszy bezprzewodowych dostępnych w podanej kwocie, byłaby G603, jednakowoż użytkowanie rolki i nieprzyjemnego mikro-przełącznika "Tactile" pod nią, dla chwytu 1+3+1 jest uciążliwe.

Cóż, symetryczne myszy dla 1+3+1, są bardziej komfortowe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...