Skocz do zawartości

AMD Fx-6300 Temperatury


Recommended Posts

Witam
Chciałem zapytać o jakieś ramy temperatur które w procesorze Fx-6300 mogą występować z chłodzeniem boxowym. 
Reszta specyfikacji:

  • karta graficzna : GTX 950 2 GB 
  • ​Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W
  • Procesor: FX-6300 
  • Płyta główna: MSI 760gm-p21


Dodam że nie wiem czego to wina ale mam jakiś dziwny problem odnośnie tego że podczas grania powiedzmy, ale robiłem też stress test procesora, nagle powiedzmy jest 55 stopni, a tu nagle wyskakuje 201 stopni celsjusza, podczas grania musze zaznaczyć, że jest nagły spadek FPS do bardzo małych wartości, poźniej wraca wszystko do normy ale czasami jest to upierdliwe. 
Podczas przeglądania stron internetowych z wieloma otwartymi kartami temperatura oscylują w granicach 35-40 stopini celsjusza, czy to dobre wartości jak na chłodzenie boxowe ?

 

P.S  Zmieniałem pastę dwa dni temu i mogłem nałożyć trochę za dużo metodą " na ziarnko grochu" czytałem że to może mieć jakiś wpływ, ale z drugiej strony testowałem inny procesor a mianowicie Fx-6100 na tej konfiguracji i takie skoki temepratur też się zdażały.
Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Skoki mogą być spowodowane przegrzewającą się sekcją zasilania płyt głównej. Prawdopodobnie wyschły już elektrolity i tak to się objawia w Twoim przypadku. Spróbuj zresetować ustawienia bios by wykluczyć wpływ ustawień na całą sytuacje. Aktualizacja bios wskazana. Dodatkowe chłodnie w obudowie też może pomoc. 

Link to post
Share on other sites

100% do zmiany płyta. Takich przypadków jak ten było już tu wiele.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...