Skocz do zawartości

Asus GL552V zajechany jak kon po westernie


Recommended Posts

Witam drogich uzytkownikow/specjalistow!

 

Przybywam z nastepujacym problemem.

Moj 3-letni niemowlak ostatnio wariuje. 

Wszystko zaczeło sie od podrozu w plecaku. Wyjalem go w pracy i nie chcial sie wlaczyc. Rozebrałem wtedy laptopa, wyjalem dyski i pamiec ram. Skreciłem i jakoś się włączył. Działał tak przez parę dni ,aż przypadkowo nie zabrałem mu prądu (byłem przekonany że bateria jest wpieta). 

Tym razem poszperalem na yt i wykonałem następujące techniki;

Brak baterii i zasilania, trzymać przycisk power przez 1min. Potem włożyłem baterie,  znowu przycisk power, bateria off. Przycisk przez 1min, zasilacz on, klikam przycisk power i działa. Działał przez około godzinę, następnie sam się wyłączył. 

Kolejna technika jaka pomogła mi to uruchomić 2 raz wygląda tak: wyjalem pamięć ram, podłączyłem zasilanie i laptop się włączył po kliknięciu guzika power. Przytrzymalwm power żeby laptop się wyłączył, wpiąłem pamięć ram. I włączyłem laptopa. Działał tak przez kilkanaście godzin. Dzisiaj rano też włączył się normalnie, aż niespodziewanie podczas pisania emaila znowu sam poszedł spać. Próbowałem zabieg z pamięcią ram ale nie pomaga.

 

Chciałbym się zapytać czy jest możliwa diagnostyka problemu? Możliwe że pamięć ram jest uszkodzona?

 

Pozdrawiam,

Jakub


Update,  laptop się włączył po około 30min. 

W między czasie wyjalem pamięć ram, itp ale nic nie pomogło. Stał odłączony od prądu przez kilkanaście minut. Podłączyłem go i ruszył po pierwszym naciśnięciu power 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...