Skocz do zawartości

Spadek wydajności w grach


Recommended Posts

Witam mam taki problem od pewnego czasu mam mocne spadki wydajności w grach w CS go na najwyższych jakiś czas temu miałem 240-300 fps w fortnite w 6 sezonie na średnich 180-230 fps wraz z każdym nowym sezonem fps spadały o około 20 fps aktualnie jest to w CS go w granicach 70-110 na niskich a w fortnite w momencie kiedy bije się z przeciwnikami spada mi do 30-45 fps a kiedy nikogo nie ma 100-110.Podczas grania zauważyłem że procesor oscyluje w okolicach 100% a karta graficzna 10-25%. W menagerze zadań pokazuje Rdzenie 3 procesory logiczne 6. Zauważyłem także że podczas grania w komputerze słychać dziwne stukanie oraz jakby bzyczenie

Specyfikacja komputera

AMD FX 6300 six-core 3.5 processor

Gigabyte GTX 1060 6gb

8gb RAM

Dysk 500MB SSD, 2T HDD

Chłodzenie powietrzne

Zasilacz 600W

Asus M5A97 R2.0

Wersja bios Americano megatrendy inc. 2603 26.06.2015

Edytowane przez MolZik
Link to post
Share on other sites

Też zaczął bym od propozycji kolegi wyżej, czyli sprawdzić czy winowajcą nie jest zapchany system, lub jakiś syf (malwarebytes jest bardzo dobry) jeśli to nie pomoże to sprawdź (np HWTemp) czy procek lub grafa Ci się nie przegrzewa i dlatego spada wydajność.

Bzyczenie może pochodzić z karty graficznej (cewki/kondensatory) lub z zasilacza (jeśli już umiera), warto się przysłuchać. (podaj pełną nazwę zasilacza 600W to za mało informacji).

Edytowane przez ProXimo
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

przeczyszczenie na spadki fps :D chyba do apteki po xenne extra :D

reinstalacja wersji systemu jaki był od nowości i sterowników. jeśli mowa o windows 10 to on ma kilkanaście kompilacji. jeśli to nie pomoże tzn że gry zwiększyły wymagania. nie śledzę csa więc nie wiem co tam się dzieje ale jeśli chodzi o fortnite to tutaj niestety aktualizacja 11.50 mocno skopała wydajność i do dziś tego nie naprawili (patch 12.30). objawia się dziwnym spadkiem fps bardzo nisko np z 120 do 30-40. najbardziej gdy postać obraca się o 180 stopni. chociaż zauważyłem że przy sprzęcie ryzen 2600/2700 i gtx 2060/super nie ma aż takich wielkich spadków. no ale nikt nie będzie kupował sprzętu za 5k do takiej gry

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...