Skocz do zawartości

problem z dyskiem SSD Patrios Burst "freezy"


Recommended Posts

87abf983e581a632.jpgWitam ... sprawa dotyczy dysku SSD Patriot Burst 480GB .. dysk posiadam od 2 miesięcy i od tygodnia mam problem taki ze jak np gram sobie w Modern Warfare to co jakis czas "10-30min" dysk dostaje tak jak by zawiechy.. tzn wskakuje na 100% użycia i przez to dzwięk w samej grze zanika potrafią tekstury zniknąć i zawiesić gre na  3 min.. dodam ze na tym dysku jest zainstalowana tylko gra "modern warfare" i nic po za tym... dodam ze formatowałem juz dysk, reinstalowałem gre i dalej to samo... moze ktos doradzi w czym moze byc problem bo strasznie denerwujące to jes ;/ a juz brak mi pomyslu co moge zrobic ... kabel od dysku tez juz inny podpinałem i dalej nie pomogło ;/

Edytowane przez tigerrs
Link to post
Share on other sites
• PŁYTA GŁÓWNA: Gigabyte B450 Aorus Pro

• PROCESOR: Ryzen 7 3700X

• KARTA GRAFICZNA: MSI RTX 2070 8GB

• ZASILACZ: SilentiumPC Vero M2 600W

• RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 2x8GB 3000 CL15

 

owszem podpięte pod sata3 ... rozumiem ze dysk nie jest wysokich lotów ale mam problem od tygodnia ... wczesniej wszystko było ok tzn przynajmniej tego o czym pisze nie doznawałem

Edytowane przez tigerrs
Link to post
Share on other sites

w smart nic nie ma, dosłownie i w przenośni... 

 

to SSD na S11, często są z nimi problemy, ale tutaj niestety nic nie widać, abym mógł coś doradzić. Nawet nie ma w smart, błędów CRC, tzn nie ma atrybutu za niego odpowiedzialnego... 

 

a co tam z dyskiem D? 

Link to post
Share on other sites

w smart nic nie ma, dosłownie i w przenośni... 

 

to SSD na S11, często są z nimi problemy, ale tutaj niestety nic nie widać, abym mógł coś doradzić. Nawet nie ma w smart, błędów CRC, tzn nie ma atrybutu za niego odpowiedzialnego... 

 

a co tam z dyskiem D? 

Dysk "D" to dysk chwilowy na którym mam różne programy itp który podpinany jest na moment by cos zainstalować itd ;] a tak jest jest caly czas odpięty... 

 

dobra walić ten dysk z którym mam problem i ktorego z nim nie mam bo grajac w innego gry typu r6, odyssey czy rdr2 to wszystko chodzi dobrze ^^ ... jaki dysk polecacie do max 700zł moze być pod m2 jak i sata ... prosze o jakies propozycje bo jesli chodzi o dyski to w ogole nie mam o nich pojecia .

Link to post
Share on other sites

Podstawą jest aktualny bios na płycie główne i firmware SSD. Profilaktycznie możesz podmienić kable sata, koszt raczej nie wielki a zawsze może pomóc. Nie wszystko da się zdiagnozować oprogramowaniem. Sprawdź dobrze zasilanie dysku czy nie jest zbyt luźne, odkształcone, zabrudzone(podmień wtyczkę). Przepnij dysk do innego złącza sata na płycie głównej, może wtedy problem ustąpi. Na płytach są montowane różne kontrolery SATA, część złączy może być obsługiwana przez chipset a inne przez dodatkowy pośredniczący kontroler np. ASMedia(nie w twoim przypadku). Warto sprawdzić różne warianty podłączeń SSD to czasem pomag. Windows i sterowniki sprzętowe muszą być również aktualne. Skorzystaj z programu Driver Easy, sprawdź czy wszystkie drivery masz aktualne i właściwie zainstalowane.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...