Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.  

Nie planowałem kupować komputera jeszcze przez jakiś czas, ale w związku z tym, że ceny zaczynają lecieć w górę postanowiłem przyśpieszyć zakup zestawu komputerowego. Za każdą odpowiedź / podpowiedź jakie komponenty dobrać pięknie dziękuję :)

  • Zastosowanie komputera : Gry, programowanie gier (Unity, Unreal Engine)
  • Maksymalna kwota : 6-7k za sam zestaw + system
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Do końca miesiąca
  • Których części potrzebuję : Całą budę (zastanawiam się jeszcze nad karta sieciową)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Myślę, że w przyszłości tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Samsung CFG73 24" 144HZ
  • Specjalne wymagania : Przekonałem się do procesorów AMD i taki też chciałbym kupić, grafika od Nvidii
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Komputer składam od zera, nie posiadam więc żadnych części
  • Własna propozycja zestawu https://proline.pl/koszyk/b41ddd39 
  • Inne :
    Komputer buduje głównie dla Cyberpunka i fpsów.
    Nie zależy mi na RGB.
    Sklep jaki wybiore do zakupu to raczej proline. Wiecie może jak tam wygląda dostępność sprzętu i czy kod na składanie komputera jeszcze działa? :)

 

Dodatkowe pytania:
1. Jest sens dokładać do 3600x, czy lepiej zostac przy 3600?

2. Nie jestem pewny co do pamięci ram, które wybrałem. Widziałem na forum, że często są polecane, ale taktowanie maja do 3000, nie lepiej wybrać coś z większym taktowaniem?

3. Potrzebuje jeszcze klawiatury, więc jak macie jakąś fajną, mechaniczną, którą możecie polecić to piszcie śmiało :D

Edytowane przez LifesGood
Link to post
Share on other sites

Czy ciężko takie pamięci się podkręca? Przyznam, że sie na tym nie znam, ale w przyszłości sprzęt chętnie będę podkręcał :D

Edit:

Hmm trochę poszperałem w temacie. Z tego co się dowiedziałem te pamięci Crucial Ballstix są naprawdę niezłe jeśli chodzi o OC. Jak myślicie do jakich wartości można je podkręcić aby były najbardziej optymalne do Ryzena 5 3600? Podobno 3600Mhz nie za bardzo dobrze działa z tym prockiem. Czy to prawda?

Edytowane przez LifesGood
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...