Skocz do zawartości

Lenovo y540 dołożenie ramu


Recommended Posts

Technicznie pamieć powinna działać ale z doświadczenia wiem że lepiej jest kupić gotowy zestaw pamięci 2x8GB DDR4 2666 Mhz niż dobierać kość do już posiadanej. Możesz trafić od razu i wszystko będzie działać albo nie trafić wcale i będą problemy z uruchomieniem dwóch rożnych kości. Micron to zarówno producent gotowych pamięci ram, jak i pojedynczych kości wykorzystywanych przez inne firmy do produkcji własnych pamięci. Dobrze jakbyś miał zdjęcie zamontowanej obecnie kości. 

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

kupiłem laptopa z 8gb ramu, Micron(2666MHz, cl19) żeby działał w dual channel wystarczy dokupić taką samą kość dowolnego producenta, o takich samych parametrach? Np https://www.euro.com.pl/pamieci-ram/crucial-ddr4-8gb-2666-cl19_1.bhtml?

 

 

Jest darmowy transport dla RTV Euro AGD, więc jak kupisz to wsadź i przetestuj, czy wszystko będzie działać stabilnie (pod obciążeniem + w trakcie grania. Jak nic się nie wysypie to luz. A jakby pojawiły się kłopoty (wyłączanie kompa, bluescreen, zamarazanie obrazu - trzeba zwrócić (zamawiając przez neta masz 14 dni na zwrot). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładanie pamięci operacyjnej przechodziłem osobiście jeszcze na stacjonarce i kilku laptopach ( w tym w aktualnym ).

Najważniejsze aby kość była danej hmm generacji - DDR3 / DDR4 

Pojemność - jak włożysz tak się zsumuje ( 8+2 - 10 / 8+4 -12 itd )

Prędkości - jeśli jedna kość działa na 2400 a druga na 2133 to obie będą zawsze działały z prędkością tej wolniejszej. 

Producent - w sumie bez różnicy. 

 

A oficjalnie to powinieneś kupić identyczną kość tego samego producenta - tak bynajmniej można przeczytać w internecie.

 

W stacjonarce miałem 2gb 1333 + 4gb 1600 + 4gb 1866 - wynik - 12gb 1333

W obecnym laptopie mam 8gb 2400 + 8gb 2133 - wynik - 16gb 2133 

W obu przypadkach każda z kości była innego producenta. 

Link to post
Share on other sites

To nie można mieszać DDR3 z DDR4?

 

 

Niesamowite. Myślałem, że jakiś wzór trzeba stosować. ;)

Niesamowite. Myślałem że forum służy do pomocy nie ten to inny przeczyta. To już nie można dla kogoś nawet innego wytłumaczyć? 

Rozumiem w takim razie idę przed telewizor siać panikę wiadomo o czym  ;)

Link to post
Share on other sites

@up 

Piszę o rzeczach oczywistych dla ciebie, ale nie koniecznie dla kogoś innego, kogoś kto dopiero się uczy co i jak działa. A wiele osób dociera do konkretnego tematu poprzez wyszukiwanie informacji na googlach. 

Dla mnie to jest oczywiste, jak widać nie dla każdego. 

Tak samo zaśmiecanie tematu zbędnymi komentarzami.

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...