Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Aorus X470 Ultra Gaming - nie włącza się, miga dioda CPU i DRAM

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 m.krzyszkowski

m.krzyszkowski
  • Nowicjusz

• 20 postów
  • Miejscowość:Bielsko-Biała

Napisano 14 marzec 2020 - 19:55

Cześć

Dostałem od kolegi płytę główną Gigabyte Aorus X470 Ultra Gaming, który stwierdził, że jest chyba ona uszkodzona i nie ma dłużej czasu się z nią bawić. Kupiłem, więc procesor AMD Ryzen 2600 oraz pamięci RAM HyperX Predator HX432C16PB3AK2/16 (na liście kompatybilnych pamięci RAM producenta nie ma dokładnie tego modelu, jest za to bliźniaczy model bez RGB). Po włączeniu komputera otrzymuje następujący objaw - przez ok 4 sekundy świeci się dioda LED CPU, po czym miga dioda LED DRAM. Zasilacz to BeQuiet Straight Power 11 750W 80+ Gold

Co do tej pory robiłem:

- wyciągnięcie baterii z płyty

- reset BIOS przez zworkę CMOS

- sprawdzenie zasilacza

Jak mogę sprawdzić czy płyta główna jest sprawna? Macie jeszcze jakieś pomysły co mógłbym zrobić? Jest sens zanosić płytę do serwisu? Może miał ktoś z Was podobny problem z tą płytą?

Dokopałem się do jednego wątku (u autora diody migały bardzo podobnie, w większości innych postów tylko dioda LED CPU świeci światłem ciągłym), na którym autor napisał, że płyta z wersją BIOS F2 nie obsługuje procesorów Ryzen 2 generacji i wymagana jest do tego aktualizacja BIOS, co najmniej do F4 (co jest sprzeczne z tym co jest na stronie producenta). Niestety jak wiadomo do zaktualizowania BIOSa w tej płycie potrzebowałbym procesor poprzedniej generacji.

Filmik jak migają diody: https://youtu.be/Cjsi0JYz5RQ

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych