Skocz do zawartości

Aorus X470 Ultra Gaming - nie włącza się, miga dioda CPU i DRAM


Recommended Posts

Cześć

 

Dostałem od kolegi płytę główną Gigabyte Aorus X470 Ultra Gaming, który stwierdził, że jest chyba ona uszkodzona i nie ma dłużej czasu się z nią bawić. Kupiłem, więc procesor AMD Ryzen 2600 oraz pamięci RAM HyperX Predator HX432C16PB3AK2/16 (na liście kompatybilnych pamięci RAM producenta nie ma dokładnie tego modelu, jest za to bliźniaczy model bez RGB). Po włączeniu komputera otrzymuje następujący objaw - przez ok 4 sekundy świeci się dioda LED CPU, po czym miga dioda LED DRAM. Zasilacz to BeQuiet Straight Power 11 750W 80+ Gold

 

Co do tej pory robiłem:

- wyciągnięcie baterii z płyty

- reset BIOS przez zworkę CMOS

- sprawdzenie zasilacza

 

Jak mogę sprawdzić czy płyta główna jest sprawna? Macie jeszcze jakieś pomysły co mógłbym zrobić? Jest sens zanosić płytę do serwisu? Może miał ktoś z Was podobny problem z tą płytą?

 

Dokopałem się do jednego wątku (u autora diody migały bardzo podobnie, w większości innych postów tylko dioda LED CPU świeci światłem ciągłym), na którym autor napisał, że płyta z wersją BIOS F2 nie obsługuje procesorów Ryzen 2 generacji i wymagana jest do tego aktualizacja BIOS, co najmniej do F4 (co jest sprzeczne z tym co jest na stronie producenta). Niestety jak wiadomo do zaktualizowania BIOSa w tej płycie potrzebowałbym procesor poprzedniej generacji.

 

Filmik jak migają diody: https://youtu.be/Cjsi0JYz5RQ

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...