Skocz do zawartości

[Zakup] Nowa mysz / długotrwała


Recommended Posts

Cześć,

 

jak w temacie. Na necie można odnaleźć masę zestawień myszek i to aktualizowanych co miesiąc. Mam natomiast wrażenie, że osoby je tworzące nie do końca wiedzą co polecają. Dlaczego? W każdym z tych zestawień polecane są myszy od SteelSeries. Naprawdę nie chcę już słyszeć o tej firmie. Podam dwa przykłady. Mój i kuzyna. Mój kuzyn użytkownik Rival 310. Wymieniał ją w sklepie 3 razy bo za każdym razem, albo przyciski nie działały poprawnie, albo kabel był uszkodzony, albo wariował sensor (to nie jest zmyślona historia. 3 myszki w tym samym sklepie po kolei wymieniane i każda miała jakąś wadę, dopiero 4 okazała się dobra). Teraz mój przykład. Mysz kupiona w lutym 2019. Mamy marzec 2020. Od jakiegoś pół roku odczuwam problemy z otwieraniem np. nowych kart za pomocą rolki. A w ostatnich dniach PPM zaczął szwankować (wciśnięty przycisk nie utrzymuje tego wciśnięcia, czy jak to fachowo określić). Naprawdę jestem rozczarowany co do tej firmy i aktualnie pierwszy raz w życiu zareklamowałem jakiś produkt do sklepu. Czekam na rozpatrzenie, a nawet jak wymienią mi ją na gwarancji to chce kupić coś nowego. Przyznam, że przed SS używałem nieprodukowanego już Roccata Savu. Dla mnie tamta myszka była ucieleśnieniem wytrzymałości. 5 lat bez problemu i to 5 lat ciągłego grania, maltretowania, a czasami nawet i rzucenia czy uderzenia. Jako, że odkąd kupiłem Rival 310 praktycznie przestałem grać w gry, które wywołują takie emocje tym bardziej jestem zaskoczony, że zaczyna się psuć ;)

Nie chcę tutaj podawać budżetu, chciałbym poznać Wasze opinie, co obecnie polecicie z myszy, które będą nie tylko dobre i wygodne w użytkowaniu, ale także spokojnie wytrzymają te 3 lata.

Myszki jakich do tej pory używałem: Logitech Cordless M-RM67, Mad Catz RAT 3, Roccat Savu.

P.S. Zapomniałem dodać, że jeśli ktoś chce mi coś polecić to niech to nie będzie mysz, którą ma od pół roku ;) Bedę zobowiązany.

Edytowane przez Fatumboba
Link to post
Share on other sites

Trzeba kupić zwykłą z dwoma przyciskami i rolką i jest spokój. Wydawanie kilkuset PLN na kawałek plastiku to jakiś poroniony pomysł.

Pozwolę się nie zgodzić. To jak mówienie, że auto to auto. Bo ma 4 koła, kierownicę i jeździ z punktu A do B. Aż dziwię się co robisz w tym dziale :D Ale ok, każdy ma prawo do swojego zdania.

 

 

Używam laserowej Logitech G9 - już chyba 8 lat jest ze mną - Nadal działa idealnie. Mysz ideał ale już niedostępna.

 

W dziedzinie myszek ja polecam tylko myszy Logitech i Razer.

 

Nigdy się nie zawiodłem na nich.

Razera raczej ciężko mi brać pod uwagę. Jestem mocno sceptyczny do tej firmy. Mimo wszystko uważam, że ich sprzęt ma zawyżone mocno ceny, ale jeśli miałbym dopłacić trochę więcej w zamian za jakość to czemu nie, pytanie czy warto. Na żadnym sprzęcie Logitecha się nie zawiodłem. Klawiatura i mysz działały ponad 10 lat. Czekam na jakiś konkrety, patrzyłem na G502, ale trochę zbyt kosmiczna pod względem kształtu.

Link to post
Share on other sites

 

 

Mój kuzyn użytkownik Rival 310. Wymieniał ją w sklepie 3 razy bo za każdym razem, albo przyciski nie działały poprawnie, albo kabel był uszkodzony, albo wariował sensor

Nastały bardzo niekorzystne czasy dla mikro-przełączników, które pracują poniżej deklarowanych wartości producenta - niski pobór sensorów.

Szkopuł ugodził najbardziej w myszy bezprzewodowe, gdyż myślą przewodnią procesu tworzenia, jest przede wszystkim oszczędność energii.

Skala problemu, dotyczy niemalże każdej myszy z mikro-przełącznikami Omron, produkcji chińskiej - seria D2FC-F-7N, jak i D2FC-F-K, która charakteryzuje się niebieskim kontaktem i ostentacyjną żywotnością 50 milionów.

Relanium, to zaprzestanie implementowania wymienionych mikro-przełączników, niestety producenci są bardzo indolentni, w związku z zobowiązującymi kontraktami - karencja.

 

Niektóre konstrukcje szybciej wykańczają mikro-przełączniki, toteż najsprawniej wybrać model, który nie jest obarczony schorzeniem podwójnych kliknięć, bądź po prostu wybrać mysz z mikro-przełącznikami Huano.

 

 

 

Od jakiegoś pół roku odczuwam problemy z otwieraniem np. nowych kart za pomocą rolki.

Napominam wielokrotnie, iż niektóre myszy wykorzystują problematyczny mikro-przełącznik "Tactile" pod rolką, którego żywotność może być zupełnie nieprzewidywalna.

Bliźniaczy mikro-przełącznik, znajdziemy w myszach Logitecha, w tym G Pro Wireless - antypatycznie, w końcu to mysz za ponad 400zł.

Od zawsze ubarwiałem jakość Roccata, który nigdy takowego nie użył w produkcji, a ich myszy, wykonane są bardzo skrupulatnie.

 

Mantycząc dalej o komponentach, ubolewam nad zaprzestaniem stosowania optycznych enkoderów.

Przeklejka z innego wątku:

Enkodery mechaniczne, jak ów TTC, wyparły nieprawdopodobnie żywotne enkodery optyczne.

Enkoder optyczny, rejestruje stopnie za pomocą wiązki z diody DIP - brak mechanicznych elementów, gwarantuje wiekuistość.

Niezmiernie wyczekuję ich powrotu, zastosowane były w kultowych modelach, jak WMO 1.1a tudzież MX518, do dziś dnia, nieliczne myszy opierają mechanizm "scrolla" na tym rozwiązaniu.

 

 

 

Nie chcę tutaj podawać budżetu, chciałbym poznać Wasze opinie, co obecnie polecicie z myszy, które będą nie tylko dobre i wygodne w użytkowaniu, ale także spokojnie wytrzymają te 3 lata.

Szczytem jakości, jest naturalnie - Roccat, wypusty ODM/OEM jak Cooler Master MM710, Glorious Model O, sprawiają wrażenie nędznie wykonanych w bezpośrednim zestawieniu.

Wątek o modelu Kain 100: https://bit.ly/38UyR9g - uwierz, że Ewelina zwraca uwagę na każdą pierdołę.

 

Résumé.

Huano są zdecydowanie mniej awaryjne od mikro-przełączników Omron.

Mechaniczne enkodery, powinny zapewnić kilka lat bezproblemowej pracy, optyczne... dopóki dioda świeci, dopóty będą działać.

Jeżeli miałbym coś wiarygodnie zalecić, musisz podać wypełniony, pełny wzór.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...