Skocz do zawartości

Dziwny problem z klawiaturą


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez redfade12,

Recommended Posts

Witam, od pewnego czasu mam nową klawiaturę HyperX FPS Alloy PRO. Jestem z niej zadowolony, ale mam z nią jeden bardzo dziwny problem, klawiatura nie włącza się razem z systemem, muszę ją odpinać i podpinać w czasie logowania do systemu, wtedy działa choć czasem nie za pierwszym razem. Ponadto, identyczny problem jest jak uruchamiam Tidala, klawiatura przestaje reagować, choć się świeci. Pisałem już do supportu HyperX, ale nie zdołali mi pomóc. Nie jest to też na tyle wielki problem żebym ją reklamował. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem. 

Mój system to Windows 10, zmiana portu USB nie pomaga.

Link to post
Share on other sites

Klawiatura to główny sprzęt do wprowadzania danych (pisania - grania) więc ma być pewna na 100 procent.

Nigdy nie miałem podobnego problemu u siebie - dla mnie to klawiatura jest do wymiany - bo nawet bez oprogramowania powinna działać po starcie systemu na standardowych sterownikach.

Tak działają proste klawiatury za 30 zł więc tego samego mamy prawo oczekiwać od klawiatury za 300-400 zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zrezygnowałem z hasła na moim koncie, dzięki czemu klawiatura działa normalnie podczas uruchamiania komputera, problem z Tidal nadal pozostał, no ale chyba już z tym nic nie zrobię.


Przez pierwsze dni klawiatura działała normalnie, ale teraz jest jeszcze gorzej. Klawiatura, a czasami i myszka, przestaje działać nawet kilka godzin po uruchomieniu systemu a proste odpięcie i podpięcie już nie działa. Sprawdziłem klawiaturę na dwóch róznych laptopach i tam działa normalnie, więc to nie ona jest głównym źródłem problemu. 

Mam windowsa 10, od 2 tygodnia też nową płytę główną (problem występował też na starej), do portów USB mam podpięte myszkę, klawiaturę i DAC. Support HyperX w ogóle nie odpowiada (wcześniej pisałem do supportu Tidala nie HyperX). 

Link to post
Share on other sites

Niestety są takie produkty których kompatybilność a raczej jej brak powoduje różne problemy. Może to wynikać z niedopracowanego firmwaru urządzenia, przestarzałego biosu na płycie głównej lub nieaktualnych sterowników sprzętowych. Nawet kompilacja Windows może mieć tu znaczenie. Dlatego sprawdź to co napisałem a w szczególności czy masz najnowsze aktualizacje Windows, aktualne sterowniki sprzętowe na koniec czy posiadasz najnowszy bios i firmware do urządzeń sprawiających problemy(o ile jest dostępny). Aktualność sterowników możesz sprawdzić programem Driver Easy. Tu wszystko może mieć znaczenie. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem i wszystko mam najnowsze, oprócz jednej aktualizacji windowsa ( jednak problem występował już wcześniej), w Driver Easy natomiast miałem kilka przestarzałych sterowników, zainstalowałem je ręcznie, zobaczymy czy coś to da. 


No niestety problem nadal występuje, spróbuję jeszcze Windowsa przeinstalować, choć wątpię czy coś to da, a potem oddam klawiaturę na gwarancję.

Link to post
Share on other sites

Otóż nie mam tej funkcji w biosie ( płyta główna msi b450 ), klawiatura działała normalnie przez kilka dni, tzn. musiałem ją przepinać przy starcie systemu, ale oprócz tego było ok. Problem wrócił, ale zauważyłem że tylko niektóre programy powodują że klawiatura się freezuje, Steam oraz Tidal.

Gdy włączam Tidal jest jak przy starcie systemu, ale z włączonym Steamem klawiatura rozłącza się co chwila. Odnośnie tej funkcji Fast Boot w Windowsie jest możliwość wyłączenia funkcji fast startup ale to chyba nie to samo, a i miałem ją wyłączoną. Podpiąłem teraz 2 stare klawiatury, i mam podpiętą nową, obie stare działają normalnie a tylko nowa ma problemy.

Link to post
Share on other sites

Jestem prawie pewien, że masz w biosie funkcję, która powoduje włączanie podłączonych urządzeń. Niestety, nie mam pojęcia jak u ciebie może się nazywać. No i może to być problem klawiatury (ma jakiś program wspomagający?)...

Link to post
Share on other sites

Przeleć po kolei KAŻDĄ funkcję od początku, do końca. Jeśli nie rozumiesz, przetłumacz w necie. Ja u siebie na Gigabyte dwa dni siedziałem, żeby zrozumieć dokładnie każdą funkcję w biosie. Byłem wykończony psychicznie, ale zadowolony, bo znalazłem poszukiwaną funkcję. Zdobyte informacje (notatki) przydały się aż do wymiany płyty na innego producenta...


Poprzednia klawiatura włączała się bez żadnych ustawień ?

Link to post
Share on other sites

Tak poprzednia klawiatura działała normalnie, szukam w tym biosie i nie widzę nic powiązanego, w ogóle jakiś ubogi mi się ten bios wydaje


https://www.reddit.com/r/HyperX/search/?q=fps%20pro%20stop&restrict_sr=1 Problem z klawiaturą i nie tą pojedynczą sztuką tylko z całym modelem. Wymiana na nową chyba nic nie da, więc spróbuję odzyskać pieniądze. Nie kupujcie klawiatur HyperX

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...