Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Szybkość internetu capped na 130 Mb/s

Internet Szybkość

Najlepsza odpowiedź pawluto, 13 marzec 2020 - 20:38

Operator cię wyśmieje - Speed test wiarygodny robi się wyłącznie po kablu.

Prędkość po wifi jest zawsze niższa niż po kablu i jest uwarunkowana wieloma czynnikami - Od zapchania kanałów po odległość od modemu i siła sygnału.

Jeśli mieszkasz w bloku to masz pewne na 100 procent pozapychane kanały ( mówię o 2,4 ghz choć i 5 ghz też już są niekiedy zapchane...).

Skaner kanałów dostępny jest w każdym smartphonie - do pobrania ze sklepu za darmo.

Pobierz - przeskanuj - a potem zmień to w swoim modemie.

Poprawią się prędkości i pingi.

Co do prędkości twojego neta - To jest to niemal 100 procentowo pewne że jest to prędkość DO 300 mb/s a nie pewne 300 mb/s.

Umownie prędkość zbliżona do 300 jest ok - UKE chyba ustaliła to na ok. 70 procent ...

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 1Krzysiek1

1Krzysiek1
  • Nowicjusz

• 13 postów

Napisano 13 marzec 2020 - 18:25

Witam, 

otóż nie wiedzieć czemu dopiero teraz zacząłem się interesować tym, dlaczego pomimo szybszego internetu w umowie wciąż nie odczuwam różnicy przy użytkowaniu?

Internet w umowie z jest podpisany na 300 Mb/s

Prędkość transmisji mojej bezprzewodowej karty sieciowej USB to 300 Mb/s

(https://www.tp-link....n821n/#overview)

Kiedy wchodzę w stan połączenia sieciowego widzę ciągłe 130 Mb/s

(https://imgur.com/a/OiA1FSs)

Do tego tak wyglądają testy szybkości mojego internetu:

https://imgur.com/a/JgRJj1p

Dlatego zwracam się do was o wskazówki, bo powodów takiego stanu rzeczy zapewne jest wiele.

Pozdrawiam

• 0

#2 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 11003 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 13 marzec 2020 - 19:55

Z kim masz tą umowę? Tam pewnie jest napisane do 300, a nie 300. Sprawdź i zadzwoń najpierw do dostawcy...

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#3 pawluto

pawluto
  • Gaduła

• 375 postów

Napisano 13 marzec 2020 - 20:38   Najlepsza odpowiedź

Operator cię wyśmieje - Speed test wiarygodny robi się wyłącznie po kablu.

Prędkość po wifi jest zawsze niższa niż po kablu i jest uwarunkowana wieloma czynnikami - Od zapchania kanałów po odległość od modemu i siła sygnału.

Jeśli mieszkasz w bloku to masz pewne na 100 procent pozapychane kanały ( mówię o 2,4 ghz choć i 5 ghz też już są niekiedy zapchane...).

Skaner kanałów dostępny jest w każdym smartphonie - do pobrania ze sklepu za darmo.

Pobierz - przeskanuj - a potem zmień to w swoim modemie.

Poprawią się prędkości i pingi.

Co do prędkości twojego neta - To jest to niemal 100 procentowo pewne że jest to prędkość DO 300 mb/s a nie pewne 300 mb/s.

Umownie prędkość zbliżona do 300 jest ok - UKE chyba ustaliła to na ok. 70 procent ...

• 2

#4 karpior

karpior
  • Amator

• 31 postów

Napisano 13 marzec 2020 - 21:14

300Mbit może i łącze osiąga, tylko pytanie jaki router je odbiera - autor nie wspomniał. Może ma jakiś stary router z wifi "n" wersja draft i porty LAN 100Mbit?

• 0

#5 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 8366 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 13 marzec 2020 - 22:45

300mbps to maks routera, realnie koło 100mbps danych. Masz link 130mbps wiec odpowiednio mniej danych. Zmień całość na ac z routerem z Wanem gigabitowym jeśli ma być lepiej.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych