Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Problemy z Silicon Power A80 NVMe 512 GB

SP Silicon Power NVMe SSD NVMe M.2 Z97 ASRock Extreme9

Najlepsza odpowiedź TwardyMakowiec, 01 kwiecień 2020 - 14:23

Tak właśnie zrobiłem. Co ponad to? Z racji tego, że moja płyta główna oferuje funkcję automatycznego podkręcania procesora - ustawiłem WSZYSTKO na auto ustawiając mnożnik na 47 przy napięciu procesora 1,28 V. Wszystko śmiga jak szalone, od tego momentu ani razu nie wyskoczył BSOD. Nie wiem w czym tkwił problem. MOBO widocznie samo dopasowało sobie ustawienia do konfiguracji sprzętu. Zatem problem został rozwiązany jeśli chodzi o moją płytę, nie potrafię natomiast powiedzieć jak takie ustawienia wpłyną na producentów innych układów. Temat do zamknięcia.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 TwardyMakowiec

TwardyMakowiec
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 131 postów
  • 3DMark 06:40098, FireStrike 16111

Napisano 22 marzec 2020 - 13:59

Kochani, każdy ma swoje spostrzeżenia - i tak, raz może się okazać że ktoś podmieni złe stery i wtedy jest kupa. Ja zainstalowałem sobie nowe sterowniki "z palca", Motherboard Resources (Zasoby płyty głównej) po odkryciu ukrytych mam aż 5 więc nie mam pojęcia, który podmienić, zostaje więc tak jak jest. Po instalacji nowych sterowników działa w zasadzie bez zastrzeżeń. Pomogło też wyłączenie fast boot - nie zmieniło to czasu ładowania sytemu zaś po prostu nie wywala BSOD. Dam znać za jakiś czas czy problemy zniknęły całkowicie.

@anemus Nowicjuszom to zwykle wiele rzeczy sprawia problemy, norma. Nikt Cie nie zmusza do używania tego softu ale swoje spostrzeżenia zachowaj może dla Siebie zamiast szerzyć defetyzm. Wcale nie musisz pobierać driverów tym programem możesz tylko rozpoznać czego brakuje i samemu znaleźć w internecie właściwe sterowniki. Tyle że jak widzisz normalnie nikt tego nie robi albo nie potrafi. Dwa dni temu naprawiałem laptopa, program DE rozpoznał poprawnie wszystkie urządzenia i pobrał właściwe sterowniki. W darmowej wersji DE pobieranie obszernych pakietów to męka, więc to co zajmuje dużo pobrałem i zainstalowałem sam. Laptop śmiga aż miło, stabilnie i szybko, więc nie mogę potwierdzić tego co mówisz w żadnym wypadku, tym bardziej że korzystam z programu DE od lat. Ale jak z każdym narzędziem używając DE trzeba mieć trochę oleju w głowie w niewłaściwych rękach to nawet gumowy młotek jest niebezpiecznym narzędziem. 

• 0

Core i7 4790K @ 4.7Ghz 1.282V | AsRock Z97 Extreme 9 | 32 GB G.Skill TridentX C10D-2400 GTX-XMP | EVGA GTX 980 Ti FTW @ 1380 MHz | SSD SP NVMe 500 GB | 2xHDD WD GREEN 2TB 7200 64 MB | HDD Toshiba P300 / 3 TB | Chieftec 750/85+ | Obudowa Phanteks Enthoo Pro | bloki wodne: Koolance CPU 380l pasta Arctic MX-4 oraz Alphacool NexXxos 980 M11 | Rezerwuar 490 ml | Pompa Laing D5 | Płyn Aquacomputer DP Ultra | chłodnice: Magicool 420 x 29 mm + 3 x Corsair 140 mm oraz Black Ice Nemesis 140GTS + wentyl Phanteks 140 mm | Regulator LC Power LC-CFC-1 | Rurka Alphacool UV 13/10 Blue

#22 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 4305 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 14:48

Co do Zasobów płyty głównej-aktualizujące ręcznie sterowniki z katalogu zainstalują się one tylko do tego elementu dla którego są wymagane inne pozostaną bez zmian. Jeśli jest ich więcej to lecisz poklei od góry a zainstalują się tam gdzie trzeba i reszty już nie musisz sprawdzać.  

• 0

#23 TwardyMakowiec

TwardyMakowiec
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 131 postów
  • 3DMark 06:40098, FireStrike 16111

Napisano 01 kwiecień 2020 - 14:23   Najlepsza odpowiedź

Tak właśnie zrobiłem. Co ponad to? Z racji tego, że moja płyta główna oferuje funkcję automatycznego podkręcania procesora - ustawiłem WSZYSTKO na auto ustawiając mnożnik na 47 przy napięciu procesora 1,28 V. Wszystko śmiga jak szalone, od tego momentu ani razu nie wyskoczył BSOD. Nie wiem w czym tkwił problem. MOBO widocznie samo dopasowało sobie ustawienia do konfiguracji sprzętu. Zatem problem został rozwiązany jeśli chodzi o moją płytę, nie potrafię natomiast powiedzieć jak takie ustawienia wpłyną na producentów innych układów. Temat do zamknięcia.

• 0

Core i7 4790K @ 4.7Ghz 1.282V | AsRock Z97 Extreme 9 | 32 GB G.Skill TridentX C10D-2400 GTX-XMP | EVGA GTX 980 Ti FTW @ 1380 MHz | SSD SP NVMe 500 GB | 2xHDD WD GREEN 2TB 7200 64 MB | HDD Toshiba P300 / 3 TB | Chieftec 750/85+ | Obudowa Phanteks Enthoo Pro | bloki wodne: Koolance CPU 380l pasta Arctic MX-4 oraz Alphacool NexXxos 980 M11 | Rezerwuar 490 ml | Pompa Laing D5 | Płyn Aquacomputer DP Ultra | chłodnice: Magicool 420 x 29 mm + 3 x Corsair 140 mm oraz Black Ice Nemesis 140GTS + wentyl Phanteks 140 mm | Regulator LC Power LC-CFC-1 | Rurka Alphacool UV 13/10 Blue

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: SP, Silicon Power, NVMe, SSD NVMe, M.2, Z97, ASRock, Extreme9

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych