Skocz do zawartości

Przeglądarka dostaje "zwiechy"


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Krzyzak,

Recommended Posts

Hej,


Przychodzę dzisiaj z dość dziwnym problemem.
Skanowałem kompa różnymi antywirusami i nic nie wykryły.
Wczoraj steam dostał dziwnej "zwiechy" - program działał, ale nie mogłem nic zrobić. Musiałem wyłączyć go w menadżerze zadań.
Dzisiaj mam problem z przeglądarkami - o ile przeglądam internet i odwiedzam różne fora, youtube itp. tak przeglądarki działają dobrze (Chrome, Opera) tak gdy wejdę na forum benchmark i próbuje coś napisać to czasem tak jak wczoraj steam - przeglądarka jakby staje nieruchomo. Nie mogę nic napisać ani nic odpalić. Jednak gry w Flashu albo YouTube nadal działają - mimo, że nie mogę tego zastopować. Pomaga wyłączenie i włączenie przeglądarki. 

Komputer jest stabilny - nic nie zmieniałem. Jedynie co robiłem to update Windowsa wczoraj wieczorem. Odpaliłem Prime95 aby przetestować procesor/ram i również nie zaobserwowałem problemów.

Pisząc ten temat parę razy przeglądarka dostała "zwiechy" i przez 2 sekundy nie mogłem nic napisać - po czym było ok. Czasem jednak tylko reset przeglądarki pomaga. 


O co tu może chodzić ?  :?:

Link to post
Share on other sites

To mogą (nie muszą) być ostatnie aktualizacje. U mnie po ich wgraniu też komputer zaczął się dziwnie zachowywać, czyli znowu coś skopsali. Odinstalowywałem dwa czy trzy razy, instalowałem jeszcze raz i na razie ok...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pobrałem te programy co zaproponowałeś @sebki1 i zrobiłem testy. W Crystal jest napisane stan dobry 100% i temperatura max 57 stopni pod czas testu - aktualnie około 54. W HD Tune żadnych błędów . Dysk NVMe 1 TB Samsung 570 Evo Plus.

Mogą być winne aktualizacje wgrane wczoraj tak jak wspomina @jarrino. Przed chwilą sprawdziłem znowu czy są aktualizacje i jakaś wyskoczyła. Pobrałem ją i zainstalowałem zobaczymy jak teraz.

Jednak zanim je zainstalowałem to chciałem odpowiedzieć na post i podczas pisania zaczęły się 2-3 szybkie zwiechy a potem kompletny freeze - co ciekawe ta kreseczka od pisania cały czas mruga - po prostu przeglądarka nie reaguję - czy to chrome czy opera bez różnicy.

Link to post
Share on other sites

Dobrze by bylo jakbys jeszcze wkleil tutaj te screeny z tych programow bo to ze stan jest dobry 100% wcale nie oznacza ze dysk jest sprawny - glownie chodzi o wartosci RAW poszczegolnych parametrow :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje bardzo za sprawdzenie. Na razie nie będę nic kombinował - poczekam na nowy update albo wykasuje stary jak problem się nasili. Może w magiczny sposób samo ustąpi. Chociaż pisząc tą krótką odpowiedzieć parę razy się zawiesiło na sekundę...

Link to post
Share on other sites

Włączyłem podgląd zdarzeń i w sumie żaden błąd bezpośrednio nie zgrywa się czasowo z występującym problemem. Jeżeli miałbym wymienić jeden błąd, który pojawia się najczęśćiej w przeciągu 24 godzin jest nim:

Service control manager, 7034
Widok XML

<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
- <System>
  <Provider Name="Service Control Manager" Guid="{555908d1-a6d7-4695-8e1e-26931d2012f4}" EventSourceName="Service Control Manager" />
  <EventID Qualifiers="49152">7034</EventID>
  <Version>0</Version>
  <Level>2</Level>
  <Task>0</Task>
  <Opcode>0</Opcode>
  <Keywords>0x8080000000000000</Keywords>
  <TimeCreated SystemTime="2020-03-12T12:42:22.179248000Z" />
  <EventRecordID>17064</EventRecordID>
  <Correlation />
  <Execution ProcessID="908" ThreadID="8296" />
  <Channel>System</Channel>
  <Computer>DESKTOP-HILMC46</Computer>
  <Security />
  </System>
- <EventData>
  <Data Name="param1">LightingService</Data>
  <Data Name="param2">1</Data>
  <Binary>4C00690067006800740069006E00670053006500720076006900630065000000</Binary>
  </EventData>
E: Przeskanowałem i wyczyściłem śmieci programem PrivaZer i jak na razie jest ok. Dam znać jak sprawa wygląda dalej. 

E: Bez zmian. Zauważyłem, że to się dzieje gdy próbuje coś gdzieś napisać. Pisałem maila i również dostałem freeze. 

E: Obojętnie z jakiej przeglądarki korzystam. Problem występuje na każdej...

E: Pograłem w nowego COD'a i inne gierki - w grach bez problemów. Czyli raczej coś Windows skopał..

Update: Tyczy się to tylko opcji pisania w przeglądarkach. Gdzie bym nie pisał czy FB czy Google czy Forum potrafi się zablokować. Co najdziwniejsze - przeglądarka normalnie działa. Jednak nie można nic zrobić oprócz zamknięcia jej. Wyłączam normalnie "krzyżykiem". Jeżeli zostawię chociaż jedną zakładkę otwartą i włączę na nowo przeglądarkę to normalnie się włącza - jednak nowo włączona jest już z freezem. Gdy zamknę wszystkie okna i włączę na nowo to jest dobrze. 

Chyba jakiś wirus królewski zaatakował mój komputer. Jakieś pomysły ? Skanowałem różnymi antywirusami - zero problemów. Komputer chodzi idealnie. Formata bym wolał uniknąć. W internecie żadnych podobnych przypadków ani powiązań z nowymi update...


Update: 
-Nowy Windows (zaktualizowany)
-Wgrane tylko potrzebne sterowniki (karta grafiki, karta sieciowa)
-Zainstalowane 3 gry.

Wszystko inne domyślne.

Problem pozostał! 
-Winę mogą ponosić aktualizacje albo...
-Sam sprzęt ? Co może powodować taki stan rzeczy ? Może to klawiatura szwankuje i coś miesza w systemie? 


U: Zauważyłem, że jak chcę napisać literkę "ó" to muszę kliknąć ALT + dwa razy O a nie jeden raz. Dodatkowo jak tak spamuje parę razy to przeglądarka się zawiesza i wystarczy, że znów napiszę literkę "ó" i już się odwiesza. 

Takie rzeczy dzieją się w każdej przeglądarce. Jest tu jakiś magik, który wie o co chodzi ? :D 

Edytowane przez Krzyzak
Link to post
Share on other sites

Nie no - sprawdziłem to od razu. Bez różnicy jaka klawiatura. Najdziwniejsze jest to, że problem występował na starym jak i świeżym systemie. Żałuje, że nie sprawdziłem przed instalacją aktualizacji czy problem występuje. Jednak dopiero teraz odkryłem co go powoduje. Podrzucam filmik jak to wygląda aby nie być gołosłownym i nie wyjść na szaleńca. Sytuacja jest bardzo dziwna. W internecie szukałem pod różnymi frazami i nic nie mogę znaleźć. 

Spróbuje odinstalować te aktualizacje, które mogę. Dam znać czy coś się zmieniło...

E:Odinstalowałem każdą, którą mogłem z poziomu Windowsa i nic nie pomogło. Ciekawe jest to, że jak po uruchomieniu komputera pierwszy raz używam literki "ó" to mogę ją używać do woli. Jak puszczę ALT i chcę znowu to problem występuje. Zaznaczam, że występuje to tylko w przeglądarkach...
 

https://vimeo.com/397859177
Edytowane przez Krzyzak
Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze jedno wyjście, tylko nie wiem jak to zrobić. Znaleźć obraz systemu, bez tych ostatnich aktualizacji i wtedy sprawdzić....

https://www.poradykomputerowe.pl/windows-10/5-szybkich-rozwiazan-gdy-aktualizacja-windows-10-sprawia-problemy.html#.Xm9EMqhKh-0

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Kurde, zachodu co nie miara. Zdaje się, że problem błahy, ale i denerwujący a rozwiązań brak. Jeżeliby to była wina aktualizacji, to może na różnych forach problemy by występowały ? A przeglądam i nic nie widzę. W weekend ponownie zainstaluje czysty system i zdam relacje. Czysty system mam z 2020 styczeń - więc w miarę zaktualizowany a i bez tych nowych aktualizacji. Będę instalował pojedynczy osobne sterowniki i sprawdzał czy coś się zmienia. Jeżeli postawię w całości system i wgram wszystko co trzeba oprócz aktualizacji a problem nie będzie występował to chyba będzie trzeba na amen pożegnać się z aktualizacjami. Chyba, że jakaś oficjalna notka wyjdzie, że taki problem występował a teraz go naprawili.  :[ 

Jak na razie dzięki za chęci pomocy! 


Update: Jak na razie wstępny sukces. Postawiłem nowy system i instalowałem poszczególne programy. Zainstalowałem parę i sprawdzałem czy błąd występuje. Okazało się, że problem powoduje program NZXT Cam od sterowania chłodzeniem wodnym! Instalowałem program - problem występuje - usuwam i problem znika. Zrobię update Windowsa - wgram wszystko inne co miałem poprzednio oprócz tego programu i dam znać czy jest w porządku. Będzie chyba trzeba maila do NZXT naskrobać.


Temat założyłem 12 marca a 11 marca zaczęły się dziać te cuda. Sprawdziłem i faktycznie wtedy wyszedł nowy Update do NZXT Cam. Zobaczymy co się stanie jak wgram wszystko inne, ale domyślam się, że już problem załatwiony.


PS: Mógłby ktoś z Was zainstalować  ten program i przetestować czy problem wystąpi ? 
E: Sprawdziłem na innym kompie - problem występuje!


Po zainstalowaniu wszystkiego oprócz ww. programu problem nie występuje. Także oznaczam temat jako rozwiązany. 

Jeszcze raz dzięki wszystkim za chęci pomocy! 


Wszystkiego dobrego życzę i zdrówka przede wszystkim!  ;)

Edytowane przez Krzyzak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...