Skocz do zawartości

Ulepszenie komputera pod gry - Do 2k PLN max


Recommended Posts

Witam. Zabieram sie powoli do ulepszenia komputera. Zastanawiałem sie od czego zacząć i wpadłem na pomysł płyta główna + procesor a w późniejszym czasie grafika. Czy to ma sens i na co wymienić żebym odczuł różnicę. Zaliczam sie do laików w tym temacie także proszę o każda wskazówkę.


 

Zastosowanie: gry.

Budżet: 1400 bez GPU / 2000 z GPU (2 tyś to mój maks ale miło by było zmieścić się w 1500 całość. Biorę pod uwagę części używane)


 

Obecny zestaw:

CPU: i5 4460 (chłodzenie boxowe)

GPU: MSI Radeon R9 285 OC

RAM: 2 x HyperX Savage 8 GB 1600 MHz CL9 DDR3

Płyta główna MSI H81M-E33 Sc LGA1150

Dyski: SSD kingstona 240 GB (system) + HDD sata 3 500gb

Zasilacz SilentumPC Vero L1 500W 80plus

Obudowa Zalman Z1

 

 

Za każdą odpowiedź z góry dziękuję ;)
 

Link to post
Share on other sites

Liczysz kasę włącznie ze sprzedażą obecnych gratów, czy można doliczyć wartość tego co zostanie wymienione do budżetu?

to co zostanie nie wlicza się do budżetu.

chciałem zacząć od procka, płyty głównej i oczywiście RAM

to co zostanie nie wlicza się do budżetu.

chciałem zacząć od procka, płyty głównej i oczywiście RAM

Edit: zastanawiałem się nad prockiem ryzen 5 3600 + mobo: gigabyte b450 aorus elite + 8 gb ram ddr4 3200 mhz ( jedna kostaka na początek) + obecna grafika radeon r9 285 oc

 

po sprzedaniu obecnego zestawu tj: gpu, cpu, mobo, ram  zakup jakiejs grafiki + drugiej kostki ramu

Link to post
Share on other sites

Jest to taka w zasadzie oczywista opcja jeżeli chodzi o gry. Nie wiem jak ta konkretna płyta się opłaca, więc nie chce się na jej temat wypowiadać - pewnie podobnie jak inne z tej półki cenowej. 

 

Inna opcja to pójść w 1600AF i dołożyć do GPU bo i tak to ono będzie w zestawie hamulcowym. Kwestia tego, czy ci zależy na wysokim fps'ie, bo jak masz monitor 60Hz to raczej bym oszczędzał na procku i szedł w mocniejsze GPU, szczególnie, że ryzeny mocno tanieją po wyjściu nowej generacji, a przynajmniej tak było do tej pory, więc zawsze będziesz go mógł w miarę małym kosztem wymienić w przyszłości na mocniejszy.

 

Zależy w co grasz i czy w ogóle o gry chodzi, bo nie wspomniałeś o tym słowa, a i nie napisałeś jaki monitor do tego będzie podpięty. 

Link to post
Share on other sites

czyli wszystkie ryzeny 5 są na jednej podstawce  np 1600af i 3600 ? (zebym kolejnej mobo nie musiał później kupować ) :P

 

Monitor mam della na 99% ma 60Hz. No w większości do grania, więc im wiecej fpsów tym lepiej. głównie gram w cs:go i fife20 ale tez, pubg, wiedzminy i ogolnie w różne nowe tytuły.

 

A i jeszcze jedno pytanie: dla przykładu jak złoże CPU, mobo + ram (jedna kosta 8gb 3200mhz) to będzie to normalnie działać z obecna grafiką (r9 285 oc) ?  chodzi o późniejsze dokupienie nowej grafiki

Link to post
Share on other sites

Będzie normalnie działać. Weź tylko pod uwagę, że Z jedną kością jest duży spadek wydajności względem dwòch, bo ram w dual channel podnosi bardzo znacząco wydajność platformy. Więc dla mnie trochę bez sensu kupować ram na raty przy tym budżecie i jego obecnych cenach. Poniżej 400zł kupisz bardzo przyzwoite 2x8gb. Ryzeny pasują wszystkie na tą samą podstawkę, trzeba mieć tylko odpowiedni bios. 4gen też ma pasować na obecne płyty po aktualizacji biosu.

 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

czyli na początek po zmianach moja specyfikacja kompa wyglądałaby następująco (pogrubione=nowe elementy):

 

CPU: Ryzen 5 1600AF

GPU: MSI Radeon R9 285 OC

RAM: np: 2x ADATA ddr4 8gb 3200MHz

Płyta główna: Gigabyte B450 aorus elite ( nad tym sie zastanawiam. zależy mi zeby miała 6 wejść audio z tyłu i możliwość podłączenia przedniego panelu mikrofon + słuchawki)

Dyski: SSD kingstona 240 GB (system) + HDD sata 3 500gb

Zasilacz SilentumPC Vero L1 500W 80plus

Obudowa Zalman Z1

 

 

Została kwestia tego czy MOBO w tej cenie jest opłacalna (400zł +/- pare złotówek) i jaką grafikę później założyć. Może msi radeon rx570 8gb armor ? Czy jakiegoś GTX'a ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...