Skocz do zawartości

VGA red led na plycie głownej po instalacji ssd m2


Recommended Posts

Cześć,

 

Zakupiłem dzisiaj dysk ssd m2 Silicon Power 512 GB m.2 PCIe, po montażu dysku komputer nie chce się uruchomić. 

Po wciśnięciu przycisku włączającego komputer najpierw świeci się dioda CPU, potem RAM, potem VGA i ta VGA świeci się cały czas(wszystkie diody świecą się na czerwono).

Po zdemontowaniu nowego dysku, sytuacja jest taka sama(dioda VGA nadal się świeci).

Sprzęt:

Gigabyte B450 AORUS ELITE

Gigabyte Radeon rx 5500

Ryzen 7 3700 X

 

Jak myślicie co może być powodem tego problemu? Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

 
Link to post
Share on other sites

Montując dysk w tym slocie M2B wyłącza się obsługa portów 2 i 3 SATA3. Jak PC wstanie po resecie biosu to zamontuj w górnym slocie M2. Chociaż podejrzany jest ten dysk, tak jakby uszkodził linie PCI Express.  

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc, jutro będę się z tym bawił, dam znać czy podziałało. Mam nadzieje, że do uszkodzenia PCIE nie doszło.

Zresetowałem biosa

Nadal świeci się tylko dioda vga.

Ale wcześniej było tak, że świeciła się chwilę dioda cpu potem ram i cały czas vga

Teraz świeci się cpu -> ram -> vga i tak się powtarza 3x I dopiero dioda vga świeci się ciągle.

Jakieś dalsze porady?

Edytowane przez makrosss
Link to post
Share on other sites

Sprawa rozwiązana. Uznałem że jednak sam się nie będę bawił, oddałem kompa do x-komu i naprawili od ręki. Okazało się, że podlaczjac dysk do tego slotu m2 który jest niżej, odłączyły się nie tylko dyski ale również i karta graficzna. W serwisie nie wiem dokładnie co zrobili w każdym razie wszystko działa.

 

Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...