Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam problem z wentylatorem. Mianowicie, bodajże we wtorek zaczął nagle bardzo głośno pracować. Zresetowałem kompa  i było ok. Problem pojawił się ponownie w czwartek - dopiero po 2 resetach wróciło do normy, a cały procesor dokładnie wyczyściłem z kurzu.

 

Teraz odpaliłem kompa i cały czas bardzo głośno pracuje (3 resety nic nie dały). 

 

https://prnt.sc/rdfqyn

 

Na pewno chodzi o ten wentylator (a nie od karty graficznej).

 

W biosie coś zmieniałem w związku z tym: http://forum.benchmark.pl/topic/287923-bug-code-usb-driver/?do=findComment&comment=2647574, lecz nie wiem nawet dokładnie co. Tak czy siak było to jakieś 3 miesiące temu i dopiero teraz ten wentylator zaczął tak głośno pracować.

 

Czy ktoś ma pomysły co może być nie tak?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli dudni to łożysko jest kaput, z tym raczej już nic nie zrobisz. Inaczej, możesz spróbować ściągnąć wentylator z radiatora, odkleić z tyłu naklejkę i dać kilka kropel bezkwasowego oleju, jeżeli masz. Obawiam się jednak, że olej z marketu będzie droższy od kupna wentylatora z ogłoszenia ;) Ubiegając ewentualne pytanie, czy może być WD40, odpowiadam nie, bo działa to na krótką chwilę i wentylator się zatrze.

Jarrino proponuje, że sprezentuje Ci jakiś używany, i to jest absolutnie najtańsze rozwiązanie ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Przestał sam z siebie po 5 minutach

Delektuj się ciszą, aż znowu zacznie hałasować.

 

Łożysko/piasta już wyrobiona i ma luzy. Czasem dobrze się ułoży, to nie hałasuje, a czasem będzie wpadał w drgania. Oczywiście coraz częściej.

 

Bez obrazy, ale nie po to pytam na forum by dostać odpowiedź oczywistą: "wymień sprzęt" - czyli potrzebujesz adresu specjalistycznego zakładu, gdzie dokonują regeneracji wentylatorów komputerowych?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...