Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Po ponad 8 latach pora wymienić co nieco w moim zestawie gdyż zaczyna powoli niedomagać :(
Nie potrzebuje choinki pod nogami lecz solidną maszynę która pociągnie kilka następnych lat :D
Karty Graficznej na razie nie potrzebuje lecz przewidziana jest wymiana pod koniec roku na RTX 2060 Super/RTX 2070.

 

  • Zastosowanie komputera : Produkcja Muzyki (FL Studio/Ableton), gry (Leauge of Legends, CS:GO
  • Maksymalna kwota : 4000+/-
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :Kwiecień 2020
  • Których części potrzebuję : Płyta główna, Procesor, Pamięć Ram, Dysk SSD (Najlepiej M.2)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model :  1920x1080 FHD
  • Specjalne wymagania : Od kiedy posiadam komputer w domu zawsze był w nim procesor od Intela i chciałbym aby tak zostało :) Dodatkowo zależy mi na dużej ilości wejść USB w płycie głównej.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :Dysk Seagate HDD 1Tb, Zasilacz SilentiumPC 650 Watt Deus M1 , Asus GTX 660Ti
  • Własna propozycja zestawu :https://www.x-kom.pl/lista/rzpzjyvrs

    I tutaj jeszcze jedno pytanie.
    Czy obecny zasilacz pociągnie konfigurację w powyższym koszyku?
    Jestem w stanie dorzucić parę PLN jeśli będzie to konieczne :)

    Pozdrawiam
Link to post
Share on other sites

Choroba toż to maszyna do gier nie do muzyki ! I jak dostanie tego RTX a to na pewno do gier będzie. A co do tworzenia muzyki to jakieś pianino albo skrzypce będą w sam raz. Ewentualnie cymbały akurat mam do sprzedania mało klepane z podłączeniem zasilania sata. Twój zasilacz spokojnie pociągnie taki zestaw.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

9700K kompletnie nie ma tutaj sensu jak w tej cenie masz praktycznie 3900X 12 rdzeni i 24 wątki.

Zdecydowanie przesiadka na AM4. Jeżeli natomiast chcesz poświęcić to na rzecz 8/8, bo Intel no to już wedle uznania ale bądź świadom, że kupisz zdecydowanie nieopłacalny sprzęt do w/w zastosowań. 


https://www.pepper.pl/promocje/amd-ryzen-9-3900x-241304

 

Tu masz jeszcze 3900X za 1919 zł 

 

I jak zostanie budżet, to zmień tego Deusa obowiązkowo pod nowy sprzęt

Link to post
Share on other sites

Jeśli ma być do produkcji muzyki, to karta muzyczna to ma być integra? Będziesz coś przypinał? Jakieś instrumenty? Cokolwiek?

 

kajtek. napisał Ci bardzo rozsądną receptę co do CPU i płyty.

Edytowane przez zaroowka
Link to post
Share on other sites

Jeśli ma być do produkcji muzyki, to karta muzyczna to ma być integra? Będziesz coś przypinał? Jakieś instrumenty? Cokolwiek?

 

kajtek. napisał Ci bardzo rozsądną receptę co do CPU i płyty.

Interfejs już mam 2 lata (Focusrite 2i4) i jak na razie więcej nie oczekuję :)

Instrumenty jak coś to przypinam albo do interfejsu albo własnie na usb stąd prośba a jak największą jego ilość w płycie głównej :)

Poważnie zainteresowała mnie ta propozycja zestawu od @kajtek.

512GB SSD to niewiele, wtyczki VST i pluginy swoje ważą, co najmniej 1TB SSD.

Czy potrzebujesz aż tylu rdzeni? - niekoniecznie, zadbaj o ilość RAM, miejsce na dysku + interfejs.

Rdzeni nigdy mało! :D 

512 ssd + 1tb hdd raczej powinno dać rade pomieścić to co mam ale rozważę ten ssd 1tb :) a pamięć ram zawsze można dołożyć w przyszłości.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...