Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Upgrade Komputera do produkcji muzyki/gier

Upgrade Zestaw Komputerowy Produkcja muzyki Gry

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marco7

Marco7
  • Dyskutant

• 177 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • 3DMark 06:Matematyka nie przewidziała takiej liczby

Napisano 08 marzec 2020 - 14:37

Witam,

Po ponad 8 latach pora wymienić co nieco w moim zestawie gdyż zaczyna powoli niedomagać :(
Nie potrzebuje choinki pod nogami lecz solidną maszynę która pociągnie kilka następnych lat :D
Karty Graficznej na razie nie potrzebuje lecz przewidziana jest wymiana pod koniec roku na RTX 2060 Super/RTX 2070.

• Zastosowanie komputera : Produkcja Muzyki (FL Studio/Ableton), gry (Leauge of Legends, CS:GO
  • Maksymalna kwota : 4000+/-
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :Kwiecień 2020
  • Których części potrzebuję : Płyta główna, Procesor, Pamięć Ram, Dysk SSD (Najlepiej M.2)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model :  1920x1080 FHD
  • Specjalne wymagania : Od kiedy posiadam komputer w domu zawsze był w nim procesor od Intela i chciałbym aby tak zostało :) Dodatkowo zależy mi na dużej ilości wejść USB w płycie głównej.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :Dysk Seagate HDD 1Tb, Zasilacz SilentiumPC 650 Watt Deus M1 , Asus GTX 660Ti
  • Własna propozycja zestawu :https://www.x-kom.pl/lista/rzpzjyvrs

I tutaj jeszcze jedno pytanie.
    Czy obecny zasilacz pociągnie konfigurację w powyższym koszyku?
    Jestem w stanie dorzucić parę PLN jeśli będzie to konieczne :)

Pozdrawiam

• 0
Spoiler

#2 majster klepka

majster klepka
  • Dyskutant

• 233 postów
  • Miejscowość:Lublin

Napisano 08 marzec 2020 - 15:18

Choroba toż to maszyna do gier nie do muzyki ! I jak dostanie tego RTX a to na pewno do gier będzie. A co do tworzenia muzyki to jakieś pianino albo skrzypce będą w sam raz. Ewentualnie cymbały akurat mam do sprzedania mało klepane z podłączeniem zasilania sata. Twój zasilacz spokojnie pociągnie taki zestaw.

Użytkownik majster klepka edytował ten post 08 marzec 2020 - 15:22

• 0

Intel i5 8500, nvidia MSI ARMOR GTX 1660Ti , Asrock B360M-Pro4, 16GB ram, monitor AOC G2778V

#3 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 32383 postów

Napisano 08 marzec 2020 - 16:38

9700K kompletnie nie ma tutaj sensu jak w tej cenie masz praktycznie 3900X 12 rdzeni i 24 wątki.

Zdecydowanie przesiadka na AM4. Jeżeli natomiast chcesz poświęcić to na rzecz 8/8, bo Intel no to już wedle uznania ale bądź świadom, że kupisz zdecydowanie nieopłacalny sprzęt do w/w zastosowań. 

https://www.pepper.p...-9-3900x-241304

Tu masz jeszcze 3900X za 1919 zł 

I jak zostanie budżet, to zmień tego Deusa obowiązkowo pod nowy sprzęt

• 0

#4 zaroowka

zaroowka
  • Wredne Bydlę

• 77 postów
  • Miejscowość:Dzika Północ

Napisano 08 marzec 2020 - 18:09

Jeśli ma być do produkcji muzyki, to karta muzyczna to ma być integra? Będziesz coś przypinał? Jakieś instrumenty? Cokolwiek?

kajtek. napisał Ci bardzo rozsądną receptę co do CPU i płyty.

Użytkownik zaroowka edytował ten post 08 marzec 2020 - 18:11

• 0

...o tempora, o mores...
Debian! Pentax! Habanero! HeadFi!
DIY addict, don't ask, will bite!

#5 3ndurek

3ndurek
  • Maniak

• 8971 postów

Napisano 09 marzec 2020 - 11:12

512GB SSD to niewiele, wtyczki VST i pluginy swoje ważą, co najmniej 1TB SSD.

Czy potrzebujesz aż tylu rdzeni? - niekoniecznie, zadbaj o ilość RAM, miejsce na dysku + interfejs.

• 0

#6 Marco7

Marco7
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 177 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • 3DMark 06:Matematyka nie przewidziała takiej liczby

Napisano 09 marzec 2020 - 17:45

Jeśli ma być do produkcji muzyki, to karta muzyczna to ma być integra? Będziesz coś przypinał? Jakieś instrumenty? Cokolwiek?

kajtek. napisał Ci bardzo rozsądną receptę co do CPU i płyty.

Interfejs już mam 2 lata (Focusrite 2i4) i jak na razie więcej nie oczekuję :)
Instrumenty jak coś to przypinam albo do interfejsu albo własnie na usb stąd prośba a jak największą jego ilość w płycie głównej :)
Poważnie zainteresowała mnie ta propozycja zestawu od @kajtek.

512GB SSD to niewiele, wtyczki VST i pluginy swoje ważą, co najmniej 1TB SSD.

Czy potrzebujesz aż tylu rdzeni? - niekoniecznie, zadbaj o ilość RAM, miejsce na dysku + interfejs.

Rdzeni nigdy mało! :D 
512 ssd + 1tb hdd raczej powinno dać rade pomieścić to co mam ale rozważę ten ssd 1tb :) a pamięć ram zawsze można dołożyć w przyszłości.

• 0
Spoiler

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Upgrade, Zestaw Komputerowy, Produkcja muzyki, Gry

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych