Skocz do zawartości

Lenovo Z570 - problem z opcją "Uruchom z procesorem graficznym"


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lonialomax,

Recommended Posts

Hejka

 

Zwracam się tutaj gdyż napotkałem pewny problem którego w zasadzie nie muszę rozwiązywać bo laptop służy i tak głównie do internetu, ale do rzeczy.

 

Laptop posiada dwie karty graficzne, Intela HD 3000 i nVidię GT 520M, na początku wszystko dobrze działało, jednak od paru dni nie można uruchomić jakiejkolwiek aplikacji poprzez właśnie tą opcję, nawet w panelu nVidii opcje dotyczące tego są "poblokowane" zacząłem pierw od przeinstalowania sterowników lecz nie pomogło, potem zainstalowanie starszych, też nie poskutkowało więc zrobiłem format bo i tak miałem syf z partycjami. Lecz nawet po tym jest tak samo. Więc pytanie co może być źródłem owego problemu? Jak już wspomniałem nie muszę go naprawiać lecz jestem ciekaw dlaczego tak się dzieje.

Tak to wygląda w praktyce: Txe89x1.png

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez thomyroke
Link to post
Share on other sites

Kartę graficzną normalnie wykrywało, lecz przy uruchomieniu testu dla GT 520M miałem wrażenie że test działał na zintegrowanej gdyż HD 3000 nagrzała się do 70C a GT 520M tylko skoczyła o 4-5C (52C). Laptop był wyłączony przez 1 dzień, i opcja teraz normalnie jest do użytku, więc nie wiem może się coś zablokowało.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Okej, tak więc problem znowu się pojawił, jednak zanim zacznę dobierać się do laptopa zauważyłem coś co myślę może będzie ułatwieniem rozwiązania tego problemu, mianowicie w GPU-Z grafikę wykrywa normalnie jednak.. na samym dole w programie zaznaczone są technologie w którym u mnie jest tylko OpenGL, poszukałem trochę u wujka Google w znalezieniu screena z tego programu z tą samą grafiką i tutaj już jest więcej tych opcji zaznaczonych

 

rbkHaEL.png

 

4KqWdxk.png

Edytowane przez thomyroke
Link to post
Share on other sites

@lonialomax 

Nic mi się nie pomyliło tylko CCleaner nie rejestruje tych wpisów rejestru.

Spróbujmy inaczej Wejdź do Panelu sterowania Nvidia menu Pulpit i zaznacz opcję Dodaj opcję "Uruchom z procesorem graficznym" do menu kontekstowego". Potem wyloguj się i zaloguj ponownie. 

 

Możesz w Panelu sterownia Nvidia-Zarządzanie ustawianiami 3D-Preferowany procesor graficzny wybrać kartę Nvidia o ile to możliwe, jeśli nie to problem dalej jest w sterownikach lub trzeba przywrócić ustawienia fabryczne bios bo może coś blokuje tą opcje.

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

 

Koledze @gepardmak pomylił się wątek i wstawił poradę z innego.

 

To znaczy, że jakiś czas NVIDIA działała? Przeczyść dokładnie wnętrze, bo po formacie to raczej nie jest problem software.

 

 

Ona cały czas działa, bo mogę normalnie wejść do panelu czy odczytać jej parametry w GPU-Z tylko nie można jakimś cudem uruchomić z niej programów, w panelu też zablokowane są opcje z której karty ma korzystać pomimo że jest ustawione na NVIDIA.

W środku czysto, przyglądałem się karcie i "wygląda na zdrową".

 

@lonialomax 

Nic mi się nie pomyliło tylko CCleaner nie rejestruje tych wpisów rejestru.

Spróbujmy inaczej Wejdź do Panelu sterowania Nvidia menu Pulpit i zaznacz opcję Dodaj opcję "Uruchom z procesorem graficznym" do menu kontekstowego". Potem wyloguj się i zaloguj ponownie. 

 

Możesz w Panelu sterownia Nvidia-Zarządzanie ustawianiami 3D-Preferowany procesor graficzny wybrać kartę Nvidia o ile to możliwe, jeśli nie to problem dalej jest w sterownikach lub trzeba przywrócić ustawienia fabryczne bios bo może coś blokuje tą opcje.

 

Pierwsze miałem zaznaczone ale odznaczyłem i ponownie zaznaczyłem, zaraz dam znać

 

Co do drugiego: Można ustawić procesor graficzny PhysX, ta opcja nie jest zablokowana. Natomiast opcje na zdjęciach są zablokowane.

YfjUVzJ.png

2mKujqw.png

EDIT: Po odpaleniu gry która w panelu ma ustawione by odpalała się z NVIDII oraz procesor PhysX wybrałem na GT 520M to aktywności karty NVIDII brak: ygviduP.png

Edytowane przez thomyroke
Link to post
Share on other sites

Sprawdź jaki ma status w Menedżerze urządzeń karta NVIDIA w tym czasie. Jeżeli to wina sterowników to odinstaluj za pomocą DDU zarówno od Intel HD jak i NVIDIA.  Wcześniej pobierz zalecane na stronie Lenowo do Intela i NVIDIA. Instaluj w pierwszej kolejności do Intel HD i po ponownym uruchomieniu systemu do karty NVIDIA.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź jaki ma status w Menedżerze urządzeń karta NVIDIA w tym czasie. Jeżeli to wina sterowników to odinstaluj za pomocą DDU zarówno od Intel HD jak i NVIDIA.  Wcześniej pobierz zalecane na stronie Lenowo do Intela i NVIDIA. Instaluj w pierwszej kolejności do Intel HD i po ponownym uruchomieniu systemu do karty NVIDIA.

 

Jest że urządzenie działa poprawnie, zrobiłem tak jak napisałeś jednak nic to nie zmieniło.

Link to post
Share on other sites

Jakie jest ustawienie w biosie dla opcji Graphic service device?

Sprawdź czy NVIDIA będzie dostępny wybór w ustawieniach globalnych po zastosowaniu tego ustawienia

CxWtiP6.jpg

Mam ustawione: Stosuj preferencje użytkownika[...] i suwak na wydajność ale nic to nie zmieniło.

 

Z5gzTlC.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...