Skocz do zawartości

Nowy TV do 3000 zł


Recommended Posts

Witam,

chciałbym zakupić nowy TV do salonu, do oglądania z około 4-5m. Zdecydowaliśmy się już na 55 cali, jako totalny laik w tym temacie rzuciłem się na pięknie wyglądający ambilight. Przed samym zakupem coś mnie powstrzymało i tak oto jestem, zastanawiając się co począć dalej.

Czego poszukuję?

- 55 cali 
- Android / dobrze działający smart
- rozdzielczość 4k
- Stosowany głównie do wieczornych filmów i słuchania muzyki na YT w ciągu dnia


Dodatkowe plusy:

- możliwość "zgaszenia matrycy" przy jednoczesnym działaniu TV (mam małe dziecko i chciałbym oszczędzić mu bodźców przy np. samym słuchaniu muzyki)
- soundbar za 1 zł lub jakiś rabat 


Moje wątpliwości:

- Ambilight do 3 tys. występują tylko z matrycą 50 Hz, a z tego co zdążyłem przeczytać na forum 100 Hz działa dużo lepiej. Czy rzeczywiście ta różnica będzie bardzo widoczna dla oka?

Ogólnie jestem otwarty na wszelkie propozycję, bez względu na producenta (zaakceptuje również brak ambilight :D



Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

chciałbym zakupić nowy TV do salonu, do oglądania z około 4-5m. Zdecydowaliśmy się już na 55 cali, jako totalny laik w tym temacie rzuciłem się na pięknie wyglądający ambilight. Przed samym zakupem coś mnie powstrzymało i tak oto jestem, zastanawiając się co począć dalej.

 

Czego poszukuję?

 

- 55 cali 

- Android / dobrze działający smart

- rozdzielczość 4k

- Stosowany głównie do wieczornych filmów i słuchania muzyki na YT w ciągu dnia

Dodatkowe plusy:

 

- możliwość "zgaszenia matrycy" przy jednoczesnym działaniu TV (mam małe dziecko i chciałbym oszczędzić mu bodźców przy np. samym słuchaniu muzyki)

- soundbar za 1 zł lub jakiś rabat 

 

 

Moje wątpliwości:

 

- Ambilight do 3 tys. występują tylko z matrycą 50 Hz, a z tego co zdążyłem przeczytać na forum 100 Hz działa dużo lepiej. Czy rzeczywiście ta różnica będzie bardzo widoczna dla oka?

 

Ogólnie jestem otwarty na wszelkie propozycję, bez względu na producenta (zaakceptuje również brak ambilight :D

 

 

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam!

Nie dawno byłem w podobnej sytuacji co Ty,

szukałem czegoś ciekawego do salonu, oglądam w podobnej odległości.

również szukałem czegoś na android, aż nie trafiłem do salonu.

Pan, który mnie obsługiwał(pewno miał taki przykaz) zdecydowanie odradził mi tv na tym systemie w takich pieniądzach i namówił na LG 55SM8600. Nie byłem jakoś przekonany, ale jednak po paru tygodniach(a już po paru miesiącach) jak najbardziej nie żałuję zakupu.

Smart działa rewelacyjnie, a TV działa bez zarzutu- do tego pilot z "myszką"

Mam odniesienie do dwóch pozostałych systemów i na chwilę obecną, ten z LG wygrywa pod każdym kontem.

Jedynie jaki jest minus, to w tym momencie wziąłbym 65", 4-5 m to dość daleko, zwłaszcza jeśli chcesz oglądać 4k i widzieć różnicę. Oczywiście, to tylko moje osobiste zdanie:)

do tej pory byłem zwolennikiem Samsungów, kolejny miał być sony, a wyszło że mam LG:)

Edytowane przez bajcy
Link to post
Share on other sites

Jak byś chciał trochę dołożyć, to Samsung QE55Q70RAT. Teraz dobra okazja, bo te TV staniały przez nowymi modelami, które niedługo się pojawią. TV ten ma wszystko co potrzebujesz i jest to najlepszy wg mnie model w tej cenie. Kropki kwantowe, local dimming i inne zalety o których sobie poczytasz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli zależy Ci na bardzo dobrych parametrach w tej cenie to na pewno 55SM8600 będzie doskonałym wyborem, posiada już 100Hz matrycę która zapewni bardzo dobrą płynność obrazu, dodatkowo bardzo wygodny smart TV i obsługę formatów Dolby Vision i Atmos które z pewnością przydadzą się do netflixowych wieczorów przed telewizorem, w tej cenie ciężko jest znaleźć coś lepszego ;)

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-55sm8600-uhd-4k-a7-g2-nano-cell-hdr-pro-thinqai-pilot-magic-tv#topVariants?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=d1eb4985123f83a3414f41fffe4dde42

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...