Skocz do zawartości

B450 Steel Legend nie rusza na Hyperx powyżej 2666


Recommended Posts

Witam,

zakupiłem dziś procesor R7 2700 oraz płytę Asrock B450 Steel Legend. Ze starego pc mam 2 szt Hyperx KHX3000C15D4/8GX. Pamięci pracują w dual channel jednakże nie mogę ustawić by działały powyżej 2666Mhz. Ani ustawienia XMP ani manualnie kończą się restartami pc i przywróceniem domyślnych ustawień ramu. Listy QVL są raczej mało aktualne z poprzednią płytą asrocka Z170 działały bez problemu. Jest jakaś opcja na to ? Czy zostaje mi wymiana płyty / ramu ?

Link to post
Share on other sites

Możesz próbować na manualnych ustawieniach podbić napięcie. Jednak cudów nie oczekuj. Prawdopodobnie czeka Cię wymiana ramu. Miałem również z170 z i7 6700k i ramy G.Skille 3200 MHz CL 16 - o ile tam działały z profilem XMP (max do 3333 bodajże) to po przesiadce na B450 MSI GAMING PLUS MAX + Ryzen 2700 działają max na 3000 MHz i nawet podbicie napięcia nie pomaga. Tak to już jest, że Ryzeny lubią się gryźć z niektórymi ramami  :/

Link to post
Share on other sites

Sprawdź jaki masz bios. Popróbuj z innymi... Te problemy pojawiały się głównie z płytami 3x0 i procami 1x00. Mając stuff z drugiej generacji powinno działać z reguły bez problemu... ale może jednak : /

 

To o czym mówisz, miałem podobnie z x370 i 1600 z ramem od g.skilla 3200gkvb ale to jeszcze w 2017r. Mógłbym poczekać na nowe rewizje biosów i prawdopodobnie miałbym te 3200Mhz, ale wolałem skorzystać ze zwrotu, dołożyć 100 i wziąć B-die:P 

 

Ogólnie z pamięciami jeśli natrafiasz na problem to może to być czasem tylko kwestia zmiany kilku ustawień w pamięciach np cl_do 0,700, 0,866v. Ogólnie to jest szeroki temat, najłatwiej po prostu skorzystaj z Ryzen Dram calculatora+thaiphoon i tam przetestuj kilka wartości w biosie jakie poda ta apka.

 

Tutaj jest temat twórcy tego kalkulatora jak i pewnie linki do wszystkiego co potrzebujesz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

najłatwiej po prostu skorzystaj z Ryzen Dram calculatora+thaiphoon i tam przetestuj kilka wartości w biosie jakie poda ta apka.

 

Dokładnie tak, wyprzedziłeś mnie Panie,  @@dragzor:)

 

Natomiast więcej niż XMP z tych kości bym nie oczekiwał. Miałem >próbowałem> sprzedałem :).

 

 

 

Sprawdź jaki masz bios.

od tego zacznij.  

Link to post
Share on other sites

Bios najnowszy spróbuje może starszy wgrać. Próbowałem też tym calculatorem ale nie szło nic.. Ostatecznie ustawiłem na XMP 2666 i 2800 dałem na taktowaniu z poczatku miał problemy i krzyczał ale teraz odpala normalnie na 2800 wyżej nie poszło jednak

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...