Skocz do zawartości

wybór płyty b450 ryzen 2600 potem 3600 jaki dźwięk


Recommended Posts

Witam,

 

 

mam już pamięci ballistix 2x8 GB 3000 cl15

dysk ssd PNY XLR8 1TB

dwa dyski hd ze starego kompa

które to podzespoły chcę wykorzystać w budowie komputera.

 

Proszę o poradę:

 

1 czy jest różnica między dźwiękiem alc 892 a alc1220 ? Warto dopłacić ? Słucham muzyki i gram w słuchawkach hyperx cloud w cs, fortinite, minecraft, battlefield. Czy jest jakaś różnica między tymi kodekami dźwięku słyszalna i warta dopłaty ?

 

2 posiadam już zakupione pamięci ballistix 2x8 GB 3000 cl16 czy jest sens brać np MSI Mortar max do kręcenia tych pamięci (w specyfikacji ponad 4000Ghz) czy 3600 jak np Gigabytr Aorus Pro i tak wystarczy ?

 

Pytania moje są spowodowane dylematem bo niby lepsze oceny zbiera Mortar Max ale nie ma ALC892 a Aorus Pro ma alc1220. Zastanawiam się między tymi płytami.

Link to post
Share on other sites

1. Różnica jest i to spora.

2. Po pierwsze te pamięci nie pójdą na 4000Mhz a po drugie bez różnicy czy weźmiesz Mortar czy Aurus Pro - te pamięci skończą się na 3600Mhz cl16 pod warunkiem, że kontroler w procesorze na tyle pozwoli.

 

Ja mam płytę za 260zł - Gigabyte B450M DS3H i pamięci chodzą na 3800Mhz 16 17 16 32 1T TRFC 304 ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś czy posiadane pamięci są kompatybilne z płytami i danym procesorem? Jeśli tak to na pewno będą współpracować. Jeśli nie to albo będą albo nie. Co do prędkości ramów to obawiam się że z R5 2600 może być problem aby wyciągnąć te 3600. Faktycznie zależy od procesora (kontrolera pamięci jak wspomniał @DjXbeat). U mnie z ryzenem 2600 pamięci idą max na 3466.

Link to post
Share on other sites
 
1 czy jest różnica między dźwiękiem alc 892 a alc1220 ? Warto dopłacić ? Słucham muzyki i gram w słuchawkach hyperx cloud w cs, fortinite, minecraft, battlefield. Czy jest jakaś różnica między tymi kodekami dźwięku słyszalna i warta dopłaty ?

 

Według niektórych audiofilów ALC1220 to odpowiednik Xonara DX. Jako zwykły śmiertelnik różnicy nie usłyszysz.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze audiofile takimi sprawami się nie zajmują, po drugie, każdy różnicę może usłyszeć.

1 czy jest różnica między dźwiękiem alc 892 a alc1220

Przy dobrych słuchawkach różnica jest odczuwalna i warto jak najbardziej pomyśleć nad lepszym układem muzycznym.Ja się miło zaskoczyłem ale to też zależy od danej osoby.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem asrock z87 extreme4, tam wykorzystany był korek alc1150. Przesiadlem się na msi b450-a pro i na tych samych słuchawkach słyszę różnicę na minus nowej płyty. A słuchawki to zwykłe Hyperx Cloud, więc też nic nadzwyczajnego. Generalnie dźwięk jest bardziej przytłumiony i mniej dźwięków słyszę. W obu wypadkach nie bawiłem się equilizerem. Zatem także potwierdzam, integra integrze nie równa.

Link to post
Share on other sites

właśnie podjąłem decyzję że wybiorę pomiędzy Gigabyte b450 I Aorus Pro Wifi lub Asus Tuf b450m Pro Gaming.

Różnica w cenie 100 zł ale Asus nie ma s-pdif oraz displayport jakbym w przyszłości chciał wykorzystać płytę pod jakiegoś ryzena G, do tego ma słabsze Wifi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...