Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć wszystkim! Mam taki problem, bo od dłuższego czasu komputer mocno się zacina.

Długo uruchamia się system, gry również. O obejrzeniu YT w 720p już mogę zapomnieć..

Nawet kiedy w miarę da się pograć w 15l letnią grę, to podczas zmiany piosenki w odtwarzacza FPSy spadają do 20

 

Znajomy powiedział, że to wina dysku, tym bardziej ze ma już ok. 10 lat. Dzisiaj przyszedł nowy dysk. Odpaliłem z niego Windowsa i komputer chodzi jeszcze gorzej.. tak więc już nie wiem w czym tkwi problem dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

 

Informacje na temat mojego zabytku.

 

Amd Phenom II x2 550 Proc. 3.1 GHz

Geforce 9600 GT 512 mb

6gb ram

nowy dysk:

DYSK TWARDY 160GB / 7200obr, SATA, 3,5''

 

Zarówno w procku jak i grafice zmienione pasty chłodzące.

Link to post
Share on other sites

 

Długo uruchamia się system, gry również. O obejrzeniu YT w 720p już mogę zapomnieć..

 

Znajomy powiedział, że to wina dysku, tym bardziej ze ma już ok. 10 lat.

 

Mówiąc nowy dysk raczej miał na myśli wymianę na SSD. HDD nie odczujesz różnicy stary mógł być sprawny. Kolejna sprawa to leciwa karta graficzna, która nie wspiera nowych kodeków wideo stąd obciąża procesor i youtube chodzi słabo. Nie napisałeś z jakiego systemu korzystasz może aktualizacje, bądź cokolwiek innego jeszcze dociąża sprzęt.

 

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Używam Windows 7 32 bit

Tutaj wrzucam skany dysku:

 HDTune-Health-ST3750528-AS.png

HDTune-Health-ST3750528-AS2.png

 

Stary chyba nie jest sprawny bo kumpel kiedyś zrobił jego test i stwierdził, że on już umiera. Karta chyba jest ok bo podczas grania ma ok 60 stopni i ogólnie z grafiką nie miałem nigdy problemu. Aktualizacje wyłączone. Ogólnie na tym komputerze jest jedna gra i ze dwie aplikacje. A zanim zaczął się drastycznie ścinać, chodził jak żyleta..

Edytowane przez worhol
Link to post
Share on other sites

Wg atrybutów SMART z twardzielem jest już UPS! szykuj wydatek na nowy nośnik ponieważ na tym binaria są ewidentnie zagrożone,

można by jeszcze użyć softu listującego opóźnienia bloków LBA ale wg mnie szkoda zarzynać dane,

wykonaj kopię póki jeszcze można.

Edytowane przez Fix00ser
Link to post
Share on other sites

Używam Windows 7 32 bit

 

 

 

Stary chyba nie jest sprawny bo kumpel kiedyś zrobił jego test i stwierdził, że on już umiera. Karta chyba jest ok bo podczas grania ma ok 60 stopni i ogólnie z grafiką nie miałem nigdy problemu. Aktualizacje wyłączone. Ogólnie na tym komputerze jest jedna gra i ze dwie aplikacje. A zanim zaczął się drastycznie ścinać, chodził jak żyleta..

Pierwsza rzecz ty masz mieć Windows 7 64BIT nie wykorzystujesz połowy RAM jaki masz to już pierwsza oznaka. Co do dysku napisałeś tylko o wieku, a to nic nie znaczy, ale po tych screenach definitywnie trzeba go wyrzucić. Z swojego doświadczenia z podobnie uszkodzonym dyskiem wiem, że gdy jest on podpięty do komputera to również może powodować spowolnienie pracy komputera, ponieważ ma błędy odczytu.

Link to post
Share on other sites

Wg atrybutów SMART z twardzielem jest już UPS! szykuj wydatek na nowy nośnik ponieważ na tym binaria są ewidentnie zagrożone,

można by jeszcze użyć softu listującego opóźnienia bloków LBA ale wg mnie szkoda zarzynać dane,

wykonaj kopię póki jeszcze można.

Wydatek tzn na jaki nośnik? Bo kupiłem nowy dysk, co prawda najtańszy jaki był ale myślałem, że do przeglądarki i jednej gry wystarczy, a jest jeszcze gorzej niż z obecnym dyskiem..

Pierwsza rzecz ty masz mieć Windows 7 64BIT nie wykorzystujesz połowy RAM jaki masz to już pierwsza oznaka. Co do dysku napisałeś tylko o wieku, a to nic nie znaczy, ale po tych screenach definitywnie trzeba go wyrzucić. Z swojego doświadczenia z podobnie uszkodzonym dyskiem wiem, że gdy jest on podpięty do komputera to również może powodować spowolnienie pracy komputera, ponieważ ma błędy odczytu.

No tak niedawno był format i tylko takiego windowsa znalazłem..To po zainstalowaniu 7 64bit i wymianie dysku np na ten

https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-goodram-cx400-128gb-sata3-550-450-mb-s-8929873256

Powinno pomóc to rozwiązać?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, kolega przyniósł na płytce. Ok dzięki, a czy ten dysk SSD podejdzie do mojej płyty głównej? I czy kabel ze starego dysku będzie pasował czy trzeba dokupić? Moja płyta główna Manufacturer  Gigabyte Technology Co. Ltd.
Model    GA-MA770T-UD3P (Socket M2)

Link to post
Share on other sites
Od siebie mogę polecić w miarę przyzwoity Kingston A400.

 można kupić, ale trzeba robić backup, bo to Phison S11 jest. Nie powiedziałbym że można go nazwać przyzwoitym. 

 

 

I czy kabel ze starego dysku będzie pasował czy trzeba dokupić?
 

 

podpinasz tak jak HDD, co do kabla SATA, to niby jest SATA II, więc powinno być ok. 

Link to post
Share on other sites

 można kupić, ale trzeba robić backup, bo to Phison S11 jest. Nie powiedziałbym że można go nazwać przyzwoitym. 

 

 

 

 

podpinasz tak jak HDD, co do kabla SATA, to niby jest SATA II, więc powinno być ok. 

Dzięki, nie bardzo orientuję się co to backup, to może ten byłby lepszy? ADATA SU650 240 GB

 

Czyli SATA II trzeba dokupić?

Edytowane przez worhol
Link to post
Share on other sites

 

 

nie bardzo orientuję się co to backup

kopia danych 8-)

 

 

 

to może ten byłby lepszy? ADATA SU650 240 GB
trafiłeś gorszy, jeden z najgorszych SSD na TLC dostępnych na rynku

 

 

 

Czyli SATA II trzeba dokupić?

 

nie, nic nie powinieneś musieć kupować. 

Ponieważ to jest SATA II na płycie, to kabel mimo że słabej jakości lub stary, to nadal powinien być OK.

Link to post
Share on other sites

Mówiąc nowy dysk raczej miał na myśli wymianę na SSD. HDD nie odczujesz różnicy stary mógł być sprawny. Kolejna sprawa to leciwa karta graficzna, która nie wspiera nowych kodeków wideo stąd obciąża procesor i youtube chodzi słabo. Nie napisałeś z jakiego systemu korzystasz może aktualizacje, bądź cokolwiek innego jeszcze dociąża sprzęt.

Nie odczuje różnicę wymieniając Hdd na SSD? Żartujesz sobie? Pewnie, że odczuje, system dostanie kopa, gry szybciej będą się wczytywać.

Link to post
Share on other sites

Nie odczuje różnicę wymieniając Hdd na SSD? Żartujesz sobie? Pewnie, że odczuje, system dostanie kopa, gry szybciej będą się wczytywać.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Po coś też cytowałem. Autor wymienił HDD na HDD i do tego się odniosłem w pierwszej odpowiedzi mówiąc, że nie odczuje różnicy.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...