Skocz do zawartości

Obudowa do zestawu


Recommended Posts

Hej.

Został mi już ostatnia rzecz do wymiany- czyli obudowa:)

to co będę musiał do niej zapakować, to:

Aorus elite x570

ryzen 7x 3700

1x ssd

1x m.2

1x WDk

Nvida GTX 1660

Chcę by było w miarę chłodno i cicho.

Nie potrzebuję szybek, czy lampek- do świąt jeszcze daleko:)

zależy mi na dobrym USB na froncie, najlepiej 3.1

myślałem o :

pure base 600,

jednak liczę na waszą sugestię.

Pozdrawiam

Janusz

 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podaj proszę jeszcze budżet i czym masz zamiar chłodzić CPU.

Max, jaki chciałbym przeznaczyć to nie więcej jak 500zł, ale to już tak całkiem górna granica;)

a co do chłodzenia, to szczerze nie wiem- zastanawiałem się czy nie pójść w ciecz, ale sam nie wiem jaki to ma sens.

Bo czytałem różne opinie o tym.

Link to post
Share on other sites

do 300 zł masz Eclipse P400A black czy Regnum RG6V TG, tak czy inaczej celowałbym w coś z meshem na froncie.

są fajne budy jak h500p mesh ale to już >600zł

 

 

 

zastanawiałem się czy nie pójść w ciecz, ale sam nie wiem jaki to ma sens.

 

 

Jeśli masz na myśli AIO to imo średnio tym bardziej, że wypada aby coś wiało przy x570 na VRM.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

do 300 zł masz Eclipse P400A black czy Regnum RG6V TG, tak czy inaczej celowałbym w coś z meshem na froncie.

są fajne budy jak h500p mesh ale to już >600zł

 

 

 

 

 

Jeśli masz na myśli AIO to imo średnio tym bardziej, że wypada aby coś wiało przy x570 na VRM.

czyli uważasz, że ten pure base nie jest do końca dobrym wyborem?

Link to post
Share on other sites

E tam stary... ja też wolę zdecydowanie proste budy, ale dziś już prawie nie ma modeli bez przeszklonych boków (w takim budżecie), jest co prawda np. Meshify C Solid Side ale imo jest nieco ciasnawa.

 

https://proline.pl/obudowa-fractal-design-meshify-c-solid-side-fd-ca-mesh-c-bko-czarna-p1179529

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A co złego było by z tym "configiem" w tej "budzie"?;>
 

 

zwyczajnie do tych gratów najlepiej brać coś co ma lepszy przepływ a nie zabudowany front, wentylator na mobo daje o sobie znać już przy stosunkowo niewysokich temperaturach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiadomo, że można dopłacić do lepiej chłodzonych wariantów ale parę 3-5 stopni w tym segmencie to żaden dramat natomiast kolega wspomniał, że chciałby również obudowę cichą. Tutaj ta obudowa jest bezsprzecznie świetna. Nawet 29 dB po zakryciu wierzchu. Wszedzie posiada gumowe podkładki wyciszające, nawet do zasilacza. Wspomniane przez Ciebie Eclipse P400A mają 42,5 dB a Regnum RG6V TG odpowiednio 38,1.

 

Zobacz test Blacka:

 

http://https://youtu.be/nTufNqipr5s?t=345

 

Widać, że w porównaniu tej Regnum do wcześniejszej Pure Base 500 temperatury w są gorsze o 1,5 stopnia a temp GPU są identyczne. Mniemam, że PB 600 będzie przynajmniej taki sam lub odrobinę lepszy. Zakryte fronty, o których piszesz nie są absolutnie żadną wadą i nie mają złego przewiewu. A do tego buda łyka mniej kurzu.

 

Myślę, że pure base 600 idealnie pasuję do wymgań "w miarę chłodno i cicho" o co zabiegał autor wątku.

Link to post
Share on other sites

Przewiewna, solidna, modułowa, stosunkowo dużo miejsca na kable: https://www.morele.net/obudowa-cooler-master-mc500p-dark-grey-mcm-m500p-kg5n-s00-1780820/

Mam nieco rozbudowaną wersję( więcej koszyków na dyski), temperatury bardzo przyzwoite.

Powiem CI, że o ile wygląd nie do końca mnie podchodzi, o tyle chyba to całkiem ciekawy wybór:)

ale jeszcze jedna propozycja,

Fractal Design Meshify C

co powiecie na temat tej obudowy?? trafia w moje gusta:) Przeboleję to szkło;/

teraz tak siedzę i myślę, myślę i siedzę:D

Nie chcę zakładać nowego wątku, więc tutaj może coś doradzicie.

Co wg. Was lepiej zrobić, wymienić budę czy chłodzenie na CPU.

na ryzenie mam stock-owe chłodzenie...

Edytowane przez bajcy
Link to post
Share on other sites

 

 

Co wg. Was lepiej zrobić, wymienić budę czy chłodzenie na CPU. na ryzenie mam stock-owe chłodzenie...

Pytanie co Ty tam teraz masz za obudowę? bo albo przeoczyłem albo nie napisałeś.

 

 

 

Zakryte fronty, o których piszesz nie są absolutnie żadną wadą i nie mają złego przewiewu. A do tego buda łyka mniej kurzu.
 

 

Szanuje twoje zdanie, jednocześnie twierdzę, że jesteś w błędzie.

 

Ograniczanie dostępu powietrza

 

Nawet 29 dB po zakryciu wierzchu.
dla niewielkiego zysku -dB zazwyczaj nie ma żadnego sensu, dużo lepiej korzystać z niskoobrotowych coolerów i dać im "czym oddychać". Szczególnie jeśli mowa o dość gorących podzespołach, dużo lepszy efekt, zarówno temperatur jak i hałasu. To wentylatory generują największy hałas, im większa temperatury wewnątrz  tym na wyższe obroty muszą wchodzić aby utrzymać zadane temperatury sprzętu. Wydaje mi się że właściwie nie muszę tego tłumaczyć bo to oczywiste.

 

Jasne, że wrzucanie wszystkich obudów z zabudowanym frontem do jednego worka to przesada... jasne jest też to że każdy broni swoich wyborów.  ;)

Link to post
Share on other sites

Gdybyś chciał zmieniać chłodzenie, to musisz mieć informację o jakiej maksymalnej wysokości zmieści się radiator CPU. Co do Fractala C, to ludzie ogólnie chwalą tą obudowę, jedynie narzekają na szczupłość miejsca na kable. Ten Coolermaster na zdjęciach wygląda gorzej niż w realu ;) Jak wszystko jest zabudowane to wygląd ma dostojny, oczywiście bez świecidełek :)

Link to post
Share on other sites

Ha... M40 pure black, wbrew pozorom niezła Buda, (jak na tamte lata) ile masz i jakie wentylatory? Zamiast pod sterownik obudowy możesz je wpiąć pod mobo i ustawić krzywą pod siebie, na twoim miejscu to pakowałbym tam jakiegos np. grandisa (wejdzie), lub podobnej wydajności cooler i spokój. Jeśli trzeba to wymienić wentylatory bo swoje lata już maja i tyle.

Up. Wg specyfikacji max cooler to 159mm ale jest tam kilka solidnych mm luzu z takim Coolerem

Link to post
Share on other sites

Ha... M40 pure black, wbrew pozorom niezła Buda, (jak na tamte lata) ile masz i jakie wentylatory? Zamiast pod sterownik obudowy możesz je wpiąć pod mobo i ustawić krzywą pod siebie, na twoim miejscu to pakowałbym tam jakiegos np. grandisa (wejdzie), lub podobnej wydajności cooler i spokój. Jeśli trzeba to wymienić wentylatory bo swoje lata już maja i tyle.

Up. Wg specyfikacji max cooler to 159mm ale jest tam kilka solidnych mm luzu z takim Coolerem

czyli, teraz to już sam nie wiem:)

Wiatraki jakie posiadam, to silentium PC.

Dwa na TOPie, 2 na froncie i 1 z tyłu.

Może inaczej.

Wczoraj miałem więcej wolnego czasu, więc i możliwość sprawdzenia jak to wszystko się grzeje.

Nie robiłem testów pod dużym obciążeniem, bo tego nie potrzebuję, ale raczej w zwyczajnych warunkach, czyli internet, muzyka i cities skylines:

GPU- 40-50 C

CPU- 65-70 C

ale w przypadku tej gry FPS  nie przekracza 60

te temperatury chyba nie są złe, ale wszystkie wiatraki są załączone

i teraz pytanie, może najlepszym wyborem będzie wymiana wszystkich wiatraków, na coś bardziej wydajnego i cichego?

powoli zaczął bym na to: https://www.x-kom.pl/p/322213-wentylator-do-komputera-be-quiet-silentwings-3-120mm-pwm.html#Specyfikacja

to dobry wybór?

Edytowane przez bajcy
Link to post
Share on other sites
Szanuje twoje zdanie, jednocześnie twierdzę, że jesteś w błędzie.

 

Ograniczanie dostępu powietrza

 

Jasne, że wrzucanie wszystkich obudów z zabudowanym frontem do jednego worka to przesada... jasne jest też to że każdy broni swoich wyborów.  ;)

Dlatego bezpośrednio porównałem zaproponowaną przez Ciebie otwartą z frontu Regnum RG6V TG z  Pure Base 500 z "zakrytym frontem" (cudzysłów bo boczne przednie krawędzie to wloty z meshem więc obudowa w rzeczywistości nie jest zakryta), która pokazuje, że temperatury w zasadzie są takie same. I ten dwa przykłady są kwintesencją mojej myśli przewodniej :) Myślę też, że sam fakt dużego otwartego wlotu nie jest tożsamy z wytworzeniem skutecznego ciśnienia powietrza wewnątrz obudowy. Zrobiłem raz taki customowy front z okładziny głośnikowej i w zasadzie temperatury znacząco się nie zmieniły mimo 3 wiatraków.

 

dla niewielkiego zysku -dB zazwyczaj nie ma żadnego sensu, dużo lepiej korzystać z niskoobrotowych coolerów i dać im "czym oddychać". Szczególnie jeśli mowa o dość gorących podzespołach, dużo lepszy efekt, zarówno temperatur jak i hałasu. To wentylatory generują największy hałas, im większa temperatury wewnątrz  tym na wyższe obroty muszą wchodzić aby utrzymać zadane temperatury sprzętu.

 

Zgadza się. PB są ciche bo mają w środku PureWingsy które mają 900 rpm.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...