Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

8level vs Mikrotik

Najlepsza odpowiedź fifek19, 02 marzec 2020 - 15:45

Jak kolega przede mną zauważył, porównujesz dwa urządzenia pochodzące z odmiennych bajek. 8Level to router "dla mas", który teoretycznie wpinasz w internet i działa, ewentualnie konfigurujesz przez aplikację dostarczoną przed producenta, krok po kroku w języku polskim. Mikrotik natomiast to router, który funkcjonalnością zmierza w kierunku małego serwera sieciowego. Jego konfiguracja jest bardziej wymagająca, trzeba mieć pojęcie o sieciach, żeby go rozsądnie ustawić. Oczywiście do wszystkiego znajdziesz w sieci poradniki.

Podsumowując - jeżeli jesteś typowym użytkownikiem domowym, nie bierz Mikrotika. 
8Level nie wiem jak teraz, ale kiedyś robił urządzenia, które lubiły się zawieszać i psuć. Osobiście polecam TP-LINKa. Model Archer C6 Ci wystarczy, cenowo jest dość przystępny. Montujemy je u klientów od roku i nie ma z nimi problemów.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Alcest

Alcest
  • Bywalec

• 82 postów

Napisano 01 marzec 2020 - 23:08

Nie biorąc pod uwagę ceny jakie są różnice w tych sprzętach?

8level WRT-1200AC

http://https://www.8...s-ac-wrt-1200ac

RBD52G-5HacD2HnD-TC

https://www.senetic....2G-5HACD2HND-TC

• 0

| CPU: i7 4770k | MOBO: ASRock Z87 Extreme4 | GPU: nVidia 1060 Palit JetStream 6GB + HD4600 | RAM: 4x4GB 1600Mhz DDR3  |

| OBUDOWA: Brutus BT-410 Pure Black | HD: SSD Samsung 850 EVO + HDD WD 1TB | PSU: XFX Pro Series 550W |

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7874 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 02 marzec 2020 - 08:08

Oba linki mi się nie ładują, nie mniej porównanie dość kuriozalne.

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 fifek19

fifek19
  • Dyskutant

• 166 postów

Napisano 02 marzec 2020 - 15:45   Najlepsza odpowiedź

Jak kolega przede mną zauważył, porównujesz dwa urządzenia pochodzące z odmiennych bajek. 8Level to router "dla mas", który teoretycznie wpinasz w internet i działa, ewentualnie konfigurujesz przez aplikację dostarczoną przed producenta, krok po kroku w języku polskim. Mikrotik natomiast to router, który funkcjonalnością zmierza w kierunku małego serwera sieciowego. Jego konfiguracja jest bardziej wymagająca, trzeba mieć pojęcie o sieciach, żeby go rozsądnie ustawić. Oczywiście do wszystkiego znajdziesz w sieci poradniki.

Podsumowując - jeżeli jesteś typowym użytkownikiem domowym, nie bierz Mikrotika. 
8Level nie wiem jak teraz, ale kiedyś robił urządzenia, które lubiły się zawieszać i psuć. Osobiście polecam TP-LINKa. Model Archer C6 Ci wystarczy, cenowo jest dość przystępny. Montujemy je u klientów od roku i nie ma z nimi problemów.

• 1

CPU: AMD Athlon X4 860K (Kaveri Core) @ 4.5GHz, MOBO: MSI A88X-G45 Gaming, GPU: MSI R9 270X Gaming 2GB, RAM: HyperX Savage 2 x 4GB 2133,  SSD: Kingston HyperX Savage 120GB, HDD: WD Caviar Blue 1TB, ZASILACZ: XFX Pro TS 550W OBUDOWA: SilentiumPC Gladius X60 + Window, COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 + Gelid GC Extreme Kierownica: Easy Touch ET-2034 Speed Force Audio: Panasonic SA-AK210 Foto: Nikon D3300 + AF-S DX Zoom-Nikkor 18-105 mm ED VR

#4 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7874 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 02 marzec 2020 - 15:54

Nie zauważyłem różnicy w jakości dwóch ostatnich producentów. 8level pracował u moich rodziców latami.

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#5 Alcest

Alcest
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 82 postów

Napisano 02 marzec 2020 - 16:29

Dzięki za merytoryczne podejście do sprawy. Kwestia skonfigurowania Mikrotik'a profesjonalnie nie jest dla mnie problemem. Mam w swoim otoczeniu "sieciowców", którzy pomogą mi w razie gdybym poległ z moją wiedzą. :) Świadomie szczątkowe i prowokujące pytanie zadałem zestawiając takie dwa sprzęty. Zadając to pytanie bardziej miałem na myśli uzyskać informację co mogę zyskać korzystając z porządnie ustawionego Mikrotika, bo wiem że to lepsza liga. Możemy przeskoczyć na porównanie z proponowanym przez Ciebie TP-Linkiem vs Mikrotik.

Użytkownik Alcest edytował ten post 02 marzec 2020 - 16:43

• 0

| CPU: i7 4770k | MOBO: ASRock Z87 Extreme4 | GPU: nVidia 1060 Palit JetStream 6GB + HD4600 | RAM: 4x4GB 1600Mhz DDR3  |

| OBUDOWA: Brutus BT-410 Pure Black | HD: SSD Samsung 850 EVO + HDD WD 1TB | PSU: XFX Pro Series 550W |

#6 fifek19

fifek19
  • Dyskutant

• 166 postów

Napisano 02 marzec 2020 - 18:46

Sprzęt powinno się dobierać do potrzeb, ja mam w domu np. router mikrotika i 3 access pointy umieszczone na 3 kondygnacjach domu, skonfigurowane w sieci roamingowej CAPSMAN. Działa to bez zarzutu, można się przemieszczać po całym budynku a urządzenia przełączają się bezprzerwowo między APkami.

Mikrotik to ciekawa zabawka dla osób, które chcą się czegoś nauczyć i mieć większą kontrolę nad tym, co się dzieje w sieci.

• 0

CPU: AMD Athlon X4 860K (Kaveri Core) @ 4.5GHz, MOBO: MSI A88X-G45 Gaming, GPU: MSI R9 270X Gaming 2GB, RAM: HyperX Savage 2 x 4GB 2133,  SSD: Kingston HyperX Savage 120GB, HDD: WD Caviar Blue 1TB, ZASILACZ: XFX Pro TS 550W OBUDOWA: SilentiumPC Gladius X60 + Window, COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 + Gelid GC Extreme Kierownica: Easy Touch ET-2034 Speed Force Audio: Panasonic SA-AK210 Foto: Nikon D3300 + AF-S DX Zoom-Nikkor 18-105 mm ED VR

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych