Skocz do zawartości

Pomoc w doborze programów/aplikacji/wtyczek.


Recommended Posts

Cześć Wszystkim,

Wczoraj kupiłem laptopa z systemem Windows 10 i MS Office:

https://www.x-kom.pl/p/538362-notebook-laptop-156-hp-15s-i5-1035g1-8gb-480-win10.html 

 

Zastosowanie laptopa:

  • Prowadzenie bloga w Wordpress: To będzie mój pierwszy blog. Szukam źródeł informacji, jak go stworzyć od podstaw, jakich narzędzi używać. Nie chcę marnować czasu na przeglądanie nieprzydatnych poradników.
  • Word: Tu będę tworzył szkice wpisów na bloga.
  • Excel: Program którego obsługa jest dla mnie wyzwaniem. Na potrzeby pracy którą wykonuję, muszę nauczyć się jego obsługi.
  • Internet: Youtube (dużo tu siedzę), strony/blogi, filmy. 

Poza Officem, nic na nim nie instalowałem. Proszę Was o pomoc w wyborze wszystkich wtyczek, programów etc. które warto zainstalować aby wszystko dobrze działało. 

Edytowane przez Damian_88
Link to post
Share on other sites

Temat dość szeroki ale dobrze by było zacząć od aktualizacji samego Windows 10, potem poinstalować programy użytkowe (antywirus, open office pl, infranview, przeglądarka www np. firefox + wtyczki typu ublock origin + privacy badger, potem 7zip, czy nawet total commander do łatwiejszej pracy z WP, etc.). Na koniec niektórzy instalują np. CCleaner i czyszczą system ze śmieci (w tym też windows bloatware niewidoczne normalnie w dodaj/usuń programy). Potem jeszcze można zaaplikować Windows10 ShutUp. Na koniec tworzymy drugie konto administracyjne z rozsądnym hasłem, przelogowujemy się i zmieniamy to wcześniejsze z administracyjnego na standardowe (też z hasłem) bo na codzień nie powinno się siedzieć/pracować "na adminie". Jest jeszcze parę opcji "tuningu" ale na początek to powinno wystarczyć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

a koniec tworzymy drugie konto administracyjne z rozsądnym hasłem, przelogowujemy się i zmieniamy to wcześniejsze z administracyjnego na standardowe

A nie można po prostu utworzyć drugiego konta jako "użyszkownik standardowy" i tylko z niego korzystać na co dzień?

Link to post
Share on other sites

A nie można po prostu utworzyć drugiego konta jako "użyszkownik standardowy" i tylko z niego korzystać na co dzień?

Można ale wolę już ogarnięte konto administratorskie przekształcić w standardowe i w zasadzie PC mam gotowy do pracy niż zakładać drugie konto standardowe i od nowa konfigurować aplikacje użytkowe...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...