Skocz do zawartości

Wsparcie ramu


Recommended Posts

Witam.

Mam zamiar wymienić ram w komputerze, nowy ram posiada taktowanie 3200 MHz(dokładniej jest to patriot viper 4), no i tu pojawia się pytanie, bo o ile płyta główna (asrock ab350m) że strony producenta wiem że wspiera daną pamięć to procek (ryzen 5 1600) wspiera taktowania do 2666. Więc czy nowy ram będzie działał z tym prockiem, oraz tu dodatkowe pytanie, czy opłaca mi się wgl wymieniać ram z 2666 na 3200, czy jest to duży przeskok miedzy prędkością w grach?

 

PS. Aktualnie mam 1 moduł 8 GB w komputerze a mam zamiar wymienić na 2 po 8

 

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Bardzo trudno wydedukować co miałeś na myśli. Jednak domyślam się, że masz aktualnie 1 moduł 8 gb 2666 MHz i chcesz zmienić na 3200 MHz 2x 8 gb.

1. Procesor powinien obsłużyć ram 3200 MHz poprzez włączenie profilu XMP.
2. Opłaca się zmienić ram a już na pewno opłaca się włożyć dwie kostki aby zestaw działał w dual chanelu. Jeżeli chodzi o FPS'y w grach to odczujesz bardzo dużą różnicę poprzez samo działanie w dual channel. Szybszy ram tylko zwiększy ten efekt. 

Jaki model ramu masz aktualnie ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Bardzo trudno wydedukować co miałeś na myśli. Jednak domyślam się, że masz aktualnie 1 moduł 8 gb 2666 MHz i chcesz zmienić na 3200 MHz 2x 8 gb.1. Procesor powinien obsłużyć ram 3200 MHz poprzez włączenie profilu XMP.2. Opłaca się zmienić ram a już na pewno opłaca się włożyć dwie kostki aby zestaw działał w dual chanelu. Jeżeli chodzi o FPS'y w grach to odczujesz bardzo dużą różnicę poprzez samo działanie w dual channel. Szybszy ram tylko zwiększy ten efekt. Jaki model ramu masz aktualnie ?
Na poczatku chciałem przeprosić za nie przejrzystość mojego tekstu, po głębszym namysle rzeczywiście mogłem to lepiej napisać i tak, dobrze zrozumiałeś post

Mój aktualny ram to crucial ballistix red 8gb 2666 MHzWysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...