Skocz do zawartości

Laptop do podstawowej obróbki zdjęć oraz tworzenia albumów (3000zł)


Recommended Posts

Witam,


laptop ten będzie wykorzystywany głównie do przeglądania i lekkiego poprawiania zdjęć oraz do tworzenia cyfrowych albumów ze zdjęciami oraz do komfortowego używania w codziennych czynnościach.


 


- matryca koniecznie IPS  17 cali


- szybki procesor dla komfortowego używania do codziennych szybkości i przełączania się pomiędzy mniej wymagającymi programami.


- Myślę, że 8GB RAM wystarczy (?)


- Podświetlana klawiatura


- No i jednym z priorytetów jest ilośc miejsca na dysku SSD... conajmniej 512GB i najlepiej jakby miał ewentualny dodatkowy slot na coś dodatkowego w przyszłości


 


Kwota do/ok  3000 zł / 700 Euro


 


Laptop miałby być dla znajomego z Niemiec, więc jeżeli ktoś zna coś godnego zakupu w Niemieckim sklepie (z dostawą) to poproszę o info :)


 


moja propozycja na laptopa to:


https://allegro.pl/oferta/asus-vivobook-x712fa-17-3fhd-i5-8gb-ssd512gb-w10-8998983015


Edytowane przez danceman
Link to post
Share on other sites

Szukaj z serii Asus Vivobook z I5 8560U 8gb ram i dyskiem ssd 512. Bywają z dedykowaną grafiką. Cd na w okolicach 2700zl. Podświetlana klawiatura, matryca matowa IPS cienkie ramki, przez co wygląda jakby miał 14 cali A ma 15.6.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Szukaj z serii Asus Vivobook z I5 8560U 8gb ram i dyskiem ssd 512. Bywają z dedykowaną grafiką. Cd na w okolicach 2700zl. Podświetlana klawiatura, matryca matowa IPS cienkie ramki, przez co wygląda jakby miał 14 cali A ma 15.6. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

matryce wolalbym 17 cali.

A dedykowana grafika bedzie kompletnie nie potrzebna, ale dzieki za info :)

Link to post
Share on other sites

Do obróbki zdjęć/video 16 GB RAM to konieczność + procesor i7 niskonapięciowy(-U/G) lub wysokonapięciowy i5/i7(-H)

3 tysiaki to myślę jednak, że trochę za mało aby spełnić wszystkie wymagania (te 17 cali to też dodatkowy koszt)

 

i5 10210u oraz 8GB DDR4 z photoshopem do podstawowej obróbki sobie nie poradzi ?

Edytowane przez danceman
Link to post
Share on other sites

Zależy co w tym PS robisz bo jeżeli jakiś render czy plik wektorowy to 16GB RAM to minimum, a przy 8GB RAM jak wspominałeś nie będzie komfortowej pracy ;)

Generalnie ja bym polecał z procków i7-8750H lub i7-9750H , alternatywnie Ryzen 7 3750H

 

a zwykła obróbka zdjęć typu korekta przy korzystaniu z 2 ekranów na raz? (ekran laptopa+ telewizor)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...