Skocz do zawartości

Jaka Klawiatura + Myszka - Logitech vs. Logitech, co lepsze?


Recommended Posts

Otóż mam problem, potrzebuje kupić klawiaturę + myszkę (Jedno i drugie BEZPRZEWODOWE) do typowo domowej pracy. Czyli Pulpit, Internet, Muzyka, Filmy, Word, PowerPoint, Exel (te trzy w ramach jednych z programów na studiach, ale są też bardziej "profesjonalne") no i oczywiście Gier... tylko bez lamentowania, że to się do gier nie nadaje, bo kiedyś miałem myszkę bezprzewodową kulkową Microsoftu i normalnie grałem w gry. Teraz pytanie, który z tych dwóch zestawów będzie lepszy?

 

diNovo™ Media Desktop® Laser - droższy, dziwnie rozkładany, mam wrażenie, że można będzie to połamać. Myszka to chyba MX1000 z 800dpi - http://www.komputronik.pl/Klawiatury/Lo ... ,id,22621/

 

Logitech Cordless Desktop MX 5500 - tańszy,nowszy od tego u góry z klawiszami funkcjonalnymi, robi lepsze wrażenie, myszka MX Revolution też tylko 800dpi - http://www.komputronik.pl/Klawiatury/Lo ... ,id,53275/

 

Ma ktoś, którąś z klawiatur i może mi ją opisać?

 

Najchętniej kupiłbym drugą klawiature i do tego G7 (zresztą sam mam już G7, ale zestaw nie dla mnie), ale nie można kupić jej osobno.

Link to post
Share on other sites

Mam zestaw pierwszy. Używam intensywnie od ok. roku czasu i nie widzę widocznych śladów zużycia. Baterii jeszcze nie wymieniałem - ich zużycie po roku wynosi jakieś 40% :)

Klawisze chodzą wyśmienicie, lekko, bez przycięć i na prawdę ma dobrze dobrany skok. Klawiatura numeryczna ma funkcję kalkulatora (przełączanie z poziomu klawiatury), co wydaje się być nieprzydatne. Ja jednak doceniłem. Proste obliczenia wykonuję zawsze na niej. I co najważniejsze dla mnie - klawisze są takie, jak w większości notebooków - płaskie i o małym skoku. Grac na niej można bezproblemowo.

Ma możliwość przypisania klawiszy do programów tak, aby po jego naciśnięciu uruchamiał się właśnie przypisany program.

 

O myszce nic nie powiem, bo siedzi sobie zapakowana na inne czasy (używam innej, nie z zestawu).

 

Dwie rzeczy, które mogą denerwować: dół klawiatury, pokryty plastikiem imitującym gumę. Pozostają ślady silniejszego nacisku (odcisk palca, itp.), które oczywiście załatwia bezproblemowo wilgotna szmatka:). Druga - klawisze niepodświetlane, co w przypadku nocnego używania w zaciemnionym pokoju może powodować irytację tych, którzy nie maja opanowanego pisania bezwzrokowego. No ale cóż - zawsze mozna kupić małą lampkę :)

 

pozdro

 

PawGaw

 

Na prawdę godne polecenia rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...