Skocz do zawartości

Asrock 990fx extreme6 wysoka temperatura tyłu płyty


Recommended Posts

Płyta jak w tytule. Płyta od tyłu jest bardzo gorąca. Dotykając płyty za procesorem jest ciepła. Idąc dalej z tyłu, między tyłem procesora a sekcją zasilania jest bardzo gorąco, parzy. Pod mosfetami gorąco. Zmieniłem termopady mosfetów i teraz tak samo gorący jest radiator. Zastanawia mnie dlaczego między prockiem a sekcją jest tak gorąco. Przez to amd fx 8120 ma w spoczynku temperature 45 na chłodzeniu scythe ninja 3 a dioda cpu 24. Pod obciążeniem temperatura socketu idzie ponad 70 stopni a diody 55. Gdy pracuje na "wolnych obrotach" i wyłączę wentylatory w speedfan, temperatura rośnie o 2 stopnie więc wydaje mi się że procek jest zimny tylko płyta nagrzewa czujnik. Miał tak ktoś? Chłodzenie cpu ma ciepłe rurki i żeberka.

Link to post
Share on other sites

Czy to normalne że bardziej gorące jest między sekcją a procesorem?

Wiele zależy od płyty głównej, jej chłodzenia. Od obudowy, jej konstrukcji, umiejscowienia wentylatorów.

Miałem FX8350 podkręconego do 4,7GHz na płycie ASUS-a i temperatura socket-u była wyższa niż temperatura CPU i to ona limitowała proces podkręcenia procesora. FX-y 8000 są dość prądożerne a ścieżki pomiędzy sekcją zasilania a gniazdem CPU są "gołe". Jeżeli podkręcasz FX8000, warto pokombinować i dołożyć dodatkowy wentylator tak aby dmuchał na sam socket i jego okolice, czyli też na ścieżki i sekcję zasilania. Wieżowy cool-er CPU generalnie zajmuje się chłodzeniem użebrowanych finów radiatora i nie wieje na socket ani jego okolice.

 

Jeśli nie podkręcasz procesora to spokojnie, możesz zostawić jak jest.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...