Skocz do zawartości

Recommended Posts

No hej. 

Wcześniej już pisałem z zapytaniem nie widoczności przez BIOS Dysku m2. 

No po przepięciu działało... do czasu. Wziąłem do ręki instrukcje w której jasno napisane jest że po podłączeniu do tego slotu dysku M2 wyłączone są porty SATA 0 i 1. 

Dysk podpiąłem do 3 i ... do cholery znów to samo. Raz bios widzi dysk raz nie, losowo. Czy to wina płyty ? biosu ? dysku ? 

Płyta Aorus B450 PRO z najnowszym biosem.

ADATA XPG SX6000 Pro SSD  512GB. 

Edit.

No naprawia ten problem wyłączenie komputera oraz zasilacza na chwilę. 

Edytowane przez grimm3r
Link to post
Share on other sites

 

 

No naprawia ten problem wyłączenie komputera oraz zasilacza na chwilę. 
CMOS się zrestartował? 

 

Co się dzieje gdy M.2 jest widoczne? 

 

 

Zobacz też jak będzie w drugim slocie M.2 przy tym SSD, nie będzie praktycznie różnicy, czy korzysta z 2 czy 4 linii PCI-e 3.0. 

Link to post
Share on other sites

Będę musiał w wolnej chwili przepiąć. 

Na M2 mam zainstalowany system, więc włącza się komputer i działa normalnie, gdy nie widzi pojawia się komunikat by zrestartować komputer i zmienić bootowanie, resetując wchodzę do BIOSU i widzi tylko twardziela WD nic ponadto. 

A i zapomniałem dodać, zdarza się również że gdy np zwiesi się gra ( miałem tak z Wolcen), zresetowałem komputer i już M2 nie był widoczny. 

 

Edit.

W tym momencie wszedlem do BIOSU aby ustawić krzywą wentylatorów i uuu znów dysk ADATA nie widoczny, znów pomogło wyłączenie komputera i zasilacza. 

Edytowane przez grimm3r
Link to post
Share on other sites

Zobacz co się stanie jak nic nie będzie podpięte pod SATA. Oraz zobacz co się stanie, gdy w uefi nie bedzie widocznego m.2, a dasz w uefi aby załadowało ustawienia domyślne.

 

Znikający ssd m.2 to zwykle wina płyty / UEFI

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...