Skocz do zawartości

Problem ze wstawaniem (Tomahawk Max + 1600AF)


Recommended Posts

Witam, zestaw w sygnaturce na boxowym chłodzeniu + jako testowa karta HD 5670, bo nowej jeszcze kupionej nie mam.

 

Problem dosyć powszechny, ale raczej na ryżach 3gen. Mianowicie - czerwona dioda przy cpu i białe podświetlenie ledów z tyłu płyty. Bios najnowszy już był wgrany fabrycznie, sflashowałem jeszcze raz na tą samą wersję i dzieje się to samo.

 

Przy innej karcie 8500gt to samo, z jedną kością ram czy dwiema bez różnicy. Po wstaniu pracuje stabilnie, ramy na profilu xmp 3600mhz i poprawnych opóźnieniach ze strony producenta odpaliły bez problemu na 1600 AF, przechodziły testy bez problemu, chociaż po jakimś czasie dostałem blue screen'a, aczkolwiek nie wiem czy to z winy ramów. Nie zdążyłem przyjrzeć się błędowi i odruchowo zrestartowałem PC'ta.

 

Bios narazie na default trzymam, ramy na 2133mhz (gniazda 2/4 od strony procka, czyli tak jak w większości płyt i również na tej powinny być usadzone), boost procka wyłączony.

 

Nie miałem styczności bliższej z tą platformą, nie chcę narazie na pałę bawić się ustawieniami i wolę zapytać. Z tematów z różnych forów nic nie wywnioskowałem, porady typu odłączenie reset sw od panelu przedniego nie działają. 

 

Aby komputer poprawnie się uruchomił, muszę kilka razy wyłączyć/włączyć zasilacz, wyjąć i włożyć wtyczkę i w większości przypadków zaskakuje.

 

Ktoś coś? :)

Edytowane przez nexy95
Link to post
Share on other sites

Wyjąłem płytę z ramem i cpu, zdjąłem chłodzenie (przy czym przestawiłem wentylator aby napis amd był poziomo), wyjąłem procesor i wszystko dokładnie oczyściłem, chociaż nawet pasty nie wymieniłem (czyste lenistwo, ale temperatury w porząsiu jak na box'a).  ^^

 

To samo zrobiłem z obudową, przede wszystkim chodziło mi o pozbycie się pozostałości pyłków metalu po montażu amd'owego chłodzenia.

 

Jak na razie odpala bez problemów, wychodzi tutaj to jak bardzo delikatna ta platforma jest i jak takie szczegóły mogą wpłynąć na pracę.  :P

 

Potestuję jeszcze sobie jak to ładzia, mam nadzieję, że więcej takich kwiatków ryż mi nie zrobi.  :->

Link to post
Share on other sites

Boxowe chłodzenie CPU AMD można zainstalować tylko w dwóch pozycjach. Zaczepy chłodzenia do płyty są w kształcie prostokąta co uniemożliwia dowolny(poziomy) montaż chłodzenia. Gdy się nie zwróci na to uwagi można uszkodzić podstawkę cpu, zerwać gwinty mocowania i narobić sobie kłopotów. Jak widać kolega właśnie to zrobił. Chłodzenie box Intel mogło być montowane dowolnie, ponieważ zaczepy chłodzenie do płyty są w kształcie kwadratu i ich ustawienie nie ma większego znaczenia, jedyną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę przy montażu box Intela to czy przewód zasilania wentylatora sięgnie do gniazda FAN na płycie. 

Popełniłeś błąd przy montażu chłodzenia który skutkował niepoprawnym dociskiem chłodzenia do cpu. To nie AMD robi Ci kwiatki tylko sam sobie strzelasz w stopę. Do tego pasta, każdy demontaż chłodzenia powinien wiązać się z usunięciem pasty i nałożeniem nowej warstwy by przyleganie i wypełnienie nierówności było jak najlepsze. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

 

 

Boxowe chłodzenie CPU AMD można zainstalować tylko w dwóch pozycjach. Zaczepy chłodzenia do płyty są w kształcie prostokąta co uniemożliwia dowolny(poziomy) montaż chłodzenia. Gdy się nie zwróci na to uwagi można uszkodzić podstawkę cpu, zerwać gwinty mocowania i narobić sobie kłopotów. Jak widać kolega właśnie to zrobił.

 

Oj, chłodzenie zamontowałem poprawnie. Nie wiem jak można nawet próbować zamontować je poziomo.  :>  

 

 

 

Popełniłeś błąd przy montażu chłodzenia który skutkował niepoprawnym dociskiem chłodzenia do cpu. To nie AMD robi Ci kwiatki tylko sam sobie strzelasz w stopę.

 

 

Jak wyżej, chłodzenie zamontowałem poprawnie. Podejrzewam, że po prostu jakiś opyłek z jego montażu przy wkręcaniu się gdzieś zapodział i robił problemy ze wstawaniem(?), nie wiem.

 

 

 

Do tego pasta, każdy demontaż chłodzenia powinien wiązać się z usunięciem pasty i nałożeniem nowej warstwy by przyleganie i wypełnienie nierówności było jak najlepsze. 

 

Rzecz oczywista dla każdego, ALE - no właśnie, jak wyżej napisałem box to opcja tymczasowa. Czekam na montaż do mojego Phantom'a na podstawkę AM4 od Gelid'a, która dotrze do mnie w ciągu tygodnia. Temperatury są w porządku, grać narazie nie gram, więc nie widzę potrzeby marnowania swojej pasty.  :P

 

Jednakże dzięki za chęć pomocy.  ^^

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...