Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Monitoring IP (Poe) do 2500 zł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 mutissj

mutissj
  • MuTi

• 2922 postów
  • Miejscowość:Zgorzelec
  • 3DMark 06:39,500

Napisano 27 luty 2020 - 16:12

Witam,

jak w temacie, jaki monitoring byście polecili do 2500 zł? bazujący na technologii sieciowej IP (Poe)

najlepiej z całym zestawem kable, kamery, rejestrator i dysk

i jak da radę z przechwytywaniem rozdzielczości do 4K (3840x2160)

Zapraszam do odpowiedzi.

• 0

Spoiler

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7870 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 27 luty 2020 - 17:52

Zapis 4k? W ilu klatkach? Na czym to będziesz oglądał? Ile kamer?
  • 1

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 mutissj

mutissj
  • Autor tematu
  • MuTi

• 2922 postów

Napisano 27 luty 2020 - 18:05

• 1.) 4k myślę że było by spoko, gdyby ktoś włamał się i taki zoom twarzy przy 8mpx by pomógł w ustaleniu

• 2.) nie mam pojęcia w ilu klatkach, i jak bardzo ma to znaczenie

• 3.) oglądanie na telewizorze będzie i też na telefonach z androidem

• 4.) ilość kamer planowana jest na 4x, więcej może też być, ale na pewno nie mniej

póki co znalazłem taki zestaw 4mpx (2560x1440) (POE) - 2100 zł

podejrzewam że to i tak lepsze to jakościowo jak analogowe 4K co często sprzedają na allegro za ~1000 zł

dodam też że to ma być monitoring pod domek rodzinny

Użytkownik mutissj edytował ten post 27 luty 2020 - 18:12

• 0

Spoiler

#4 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7870 postów

Napisano 02 marzec 2020 - 11:02

Jutro przejrze specyfikacje, ale już na pierwszy rzut oka te 4k to interpelacja a rejestrator nie zarejestruje płynnego czyli 24 klatki obrazu z 4ech kamer 4k.

Nie bardzo mam czas na dogłębne studiowanie specyfikacji, nie mniej kilka uwag:

1. Rozdzielczość 4K to 8MP, w aukcji masz 4MP. Przykładowa kamera z HIK 8MP: https://allegro.pl/o...-poe-8911392012 - czyli jak widać 800pln, cztery kamery to już 3200 czyli więcej niż ten cały zestaw.

2. Rejestrator nie przerobi 4 kamer 8MP, jest to budżetowy model z linii HiWatch: https://www.hi-watch...-video-recorder

Oczywiście sprzedawca o tym nie informuje, ale on ma parametry 80/40MBps przepustowości więc szczytem wszystkiego będzie pewnie obsługa 1 kamery 8MP w 24klatkach lub dwóch w mniej. Tak od 15 klatek w dół monitoring nie ma sensu bo szybko przemieszczający się obiekt będzie praktycznie nei do rozpoznania. Są filmy na YT, obejrzyj sobie. Odtwarzanie równocześnie nie więcej niż z jednej kamery. Czyli nie nadaje się do bieżącego podglądu z czterech kamer. IMO bez sensu.

Rejestrator z bitrate 160/240 to ~2200: https://allegro.pl/o...p-4s-8265455106

Dysk 1TB dla takich kamer to malutko. Zapis ciągły w wysokiej jakości z tygodnia z jednej kamery to >3TB. Zapis przy wykrywaniu ruchu i kiedy tego ruchu będzie w dodatku mało to pewnie i tak z 0,5TB. IMO 4TB absolutne minimum. Koszt ok. 500pln

Komplet ok. 5900pln

Tak to wygląda w praktyce. 

• 2

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#5 mutissj

mutissj
  • Autor tematu
  • MuTi

• 2922 postów

Napisano 02 marzec 2020 - 11:58

Rozumiem... czyli 4K poe jest ponad budżet

ok, to jeszcze mam parę pytań:

1.) To powiedz mi ten zestaw 4mpx który podałem, w komplecie kamerami, czy się nada do normalnej pracy przy tej rozdzielczości WQHD 2560x1440 i dyskiem 1TB?

2.) Skąd się biorą niskie ceny zestawów 4K? np. nawet za 1000 zł, jest w tym jakiś haczyk? oprócz tego że to po analogu leci?

3.) Dodatkowe pytanie, jaki rodzaj sieci bezprzewodowej Wi-Fi można by było zastosować w budynku gdzie znajdują się ściany z żel-betonu? z tego co słyszałem te ściany nie przepuszczają sygnału Wi-Fi, i tak se pomyślałem czy dało by radę drogą kablową z głównego routera do każdego pokoju puścić routery Wi-Fi? które wysyłały by sieć bezprzewodową, coś w rodzaju hotspot Wi-Fi?

• 0

Spoiler

#6 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7870 postów

Napisano 02 marzec 2020 - 13:05

Ad 1 - zapytaj sprzedawcę w jakiej rozdzielczości i ilośi klatek następuje zapis

Ad 2 - wczytaj się w specyfikację, konkretnie rejestratora: "Zapis z kamer przy jakości 4KL i 8 kl/s" - serio uważasz, że 4kl/s to jest jakikolwiek monitoring?

Ad 3 - można APki w każdym pomieszczeniu osobno i podłączyć je do routera kablami.

• 1

#7 mutissj

mutissj
  • Autor tematu
  • MuTi

• 2922 postów

Napisano 02 marzec 2020 - 13:36

ad 1 - ok pytanie do sprzedawcy poszło

ad 2 - haha 4 klatki na sekundę, to już bardziej aparat jak kamera i wszystko jasne dlaczego tanio :D

ad 3 - poproszę link do tych "APek" czy nazwę urządzenia, rozumiem że router obojętnie jaki? w tym przypadku taki będzie potrzebny z obsługą kart SIM.

• 0

Spoiler

#8 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7870 postów

Napisano 02 marzec 2020 - 13:48

AP = acess point = punkt dostępowy.

• 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych