Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

 

jak w temacie, jaki monitoring byście polecili do 2500 zł? bazujący na technologii sieciowej IP (Poe)

 

najlepiej z całym zestawem kable, kamery, rejestrator i dysk

 

i jak da radę z przechwytywaniem rozdzielczości do 4K (3840x2160)

 

Zapraszam do odpowiedzi.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1.) 4k myślę że było by spoko, gdyby ktoś włamał się i taki zoom twarzy przy 8mpx by pomógł w ustaleniu

 

  • 2.) nie mam pojęcia w ilu klatkach, i jak bardzo ma to znaczenie

 

  • 3.) oglądanie na telewizorze będzie i też na telefonach z androidem

 

  • 4.) ilość kamer planowana jest na 4x, więcej może też być, ale na pewno nie mniej

 

 

póki co znalazłem taki zestaw 4mpx (2560x1440) (POE) - 2100 zł

podejrzewam że to i tak lepsze to jakościowo jak analogowe 4K co często sprzedają na allegro za ~1000 zł

 

 

 

dodam też że to ma być monitoring pod domek rodzinny

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Jutro przejrze specyfikacje, ale już na pierwszy rzut oka te 4k to interpelacja a rejestrator nie zarejestruje płynnego czyli 24 klatki obrazu z 4ech kamer 4k.

Nie bardzo mam czas na dogłębne studiowanie specyfikacji, nie mniej kilka uwag:

 

1. Rozdzielczość 4K to 8MP, w aukcji masz 4MP. Przykładowa kamera z HIK 8MP: https://allegro.pl/oferta/kamera-hikvision-ds-2cd2085fwd-i-2-8mm-8mp-poe-8911392012 - czyli jak widać 800pln, cztery kamery to już 3200 czyli więcej niż ten cały zestaw.

 

2. Rejestrator nie przerobi 4 kamer 8MP, jest to budżetowy model z linii HiWatch: https://www.hi-watch.eu/en-us/product/1705/categoryurl/hwn-4100-series-network-video-recorder

 

Oczywiście sprzedawca o tym nie informuje, ale on ma parametry 80/40MBps przepustowości więc szczytem wszystkiego będzie pewnie obsługa 1 kamery 8MP w 24klatkach lub dwóch w mniej. Tak od 15 klatek w dół monitoring nie ma sensu bo szybko przemieszczający się obiekt będzie praktycznie nei do rozpoznania. Są filmy na YT, obejrzyj sobie. Odtwarzanie równocześnie nie więcej niż z jednej kamery. Czyli nie nadaje się do bieżącego podglądu z czterech kamer. IMO bez sensu.

 

Rejestrator z bitrate 160/240 to ~2200: https://allegro.pl/oferta/rejestrator-ip-4k-hikvision-ds-7616nxi-i2-16p-4s-8265455106

 

Dysk 1TB dla takich kamer to malutko. Zapis ciągły w wysokiej jakości z tygodnia z jednej kamery to >3TB. Zapis przy wykrywaniu ruchu i kiedy tego ruchu będzie w dodatku mało to pewnie i tak z 0,5TB. IMO 4TB absolutne minimum. Koszt ok. 500pln

 

Komplet ok. 5900pln

 

Tak to wygląda w praktyce. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Rozumiem... czyli 4K poe jest ponad budżet

ok, to jeszcze mam parę pytań:

 

 

1.) To powiedz mi ten zestaw 4mpx który podałem, w komplecie kamerami, czy się nada do normalnej pracy przy tej rozdzielczości WQHD 2560x1440 i dyskiem 1TB?

 

 

 

2.) Skąd się biorą niskie ceny zestawów 4K? np. nawet za 1000 zł, jest w tym jakiś haczyk? oprócz tego że to po analogu leci?

 

 

 

3.) Dodatkowe pytanie, jaki rodzaj sieci bezprzewodowej Wi-Fi można by było zastosować w budynku gdzie znajdują się ściany z żel-betonu? z tego co słyszałem te ściany nie przepuszczają sygnału Wi-Fi, i tak se pomyślałem czy dało by radę drogą kablową z głównego routera do każdego pokoju puścić routery Wi-Fi? które wysyłały by sieć bezprzewodową, coś w rodzaju hotspot Wi-Fi?

Link to post
Share on other sites

Ad 1 - zapytaj sprzedawcę w jakiej rozdzielczości i ilośi klatek następuje zapis

Ad 2 - wczytaj się w specyfikację, konkretnie rejestratora: "Zapis z kamer przy jakości 4KL i 8 kl/s" - serio uważasz, że 4kl/s to jest jakikolwiek monitoring?

Ad 3 - można APki w każdym pomieszczeniu osobno i podłączyć je do routera kablami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ad 1 - ok pytanie do sprzedawcy poszło

 

ad 2 - haha 4 klatki na sekundę, to już bardziej aparat jak kamera i wszystko jasne dlaczego tanio :D

 

ad 3 - poproszę link do tych "APek" czy nazwę urządzenia, rozumiem że router obojętnie jaki? w tym przypadku taki będzie potrzebny z obsługą kart SIM.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

@UP Cześć

 

jeszcze stawianie budynku jest w trakcie, za tydzień / dwa coś się wybierze

 

wstępnie na razie takie coś mam w zakładkach

https://allegro.pl/oferta/monitoring-kamery-ip-4mpx-hikvision-poe-zewnetrzny-8921601145

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...