Skocz do zawartości

S20 Ultra czy Mi 10 Pro


Recommended Posts

Witam

 

W najbliższym czasie zamierzam wreszcie zmienić wysłużonego i zjechanego 4s.

Cena nie gra roli, urządzenie ma służyć jako coś w rodzaju PDA, wszystko w jednym po ręką ze wszystkimi danymi, których na bieżąco używam, dlatego liczy się jego żywotność (minimum 5 lat, zmiana akumulatora to nie problem). Chodzi o to, żeby kolejnego czasochłonnego przeniesienia danych dokonać znowu za kilka lat.

Dlatego też celuję w to co jest najwydajniejsze w danej chwili.

 

Waham się pomiędzy Samsungiem S20 Ultra a Xiaomi Mi 10 Pro.

Obydwa smartfony mają chyba wszystkie możliwe funkcję jakie można zamontować i dzielą wiele elementów (matryce, obiektywy z zoomem optycznym, ekrany), przez brak wszystkich w/w elementów czekałem kilka lat na pojawienie się takich modeli.

 

Różnica polega w SoC`u. W Xiaomi jest potężny Snap (4x A77), w Samsungu szajsowaty exynos (2x m5 [chyba A77] + 2x A76). Pozostała specyfikacja jest niemal identyczna (wliczając w to ilość pamięci itd.).

Pytanie, czy ten exynos jest rzeczywiście tak badziewny, czy warto jednak wybrać Samsunga, ponieważ różnica może wynieść kilka % (nie widziałem nigdzie wyników).

 

W Xiaomi obawiam się dostępności do usług Google (nie wiem czy to embargo jeszcze istnieje) i posiadania telefonu bez choćby apki McDonald`s, nie wspominając o innych.

Co wybrać ? Od razu Samsunga, czy poczekać i Xiaomi ?

 

PS

Jaki jest dobry case dla smartfona ?

Słyszałem o urban armour i rhino shield.

Telefon mi jeszcze nigdy nie upadł, ale na wszelki wypadek potrzebuję czegoś co ochroni szkło przyjmując na siebie całą energię w takim wypadku.

 

Pozdrawiam i licze na pomoc.

Link to post
Share on other sites
Jak szukasz telefonu na 5 lat, to bardziej skłaniałbym się w 11 pro max, który będzie miał długo wsparcie. W samsungu dostaniesz 2 nowsze wersje systemu + 1-1.5 roku poprawek i koniec.
Tez mi sie wydaje ze jak na 5 lat to Iphone bedzie lepszym rozwiazaniem.

 

Ale moim zdaniem nie ma co sie tyle meczyc z telefonem, przeniesienie danych na samsunga dzis to podpiecie starego tel do nowego kilka klikniec i sam przesle wszystkie pliki, aplikacje i sporo ustawien. Podejrzewam ze podobne mozliwosci oferuja takze inne androidy.

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez balans
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi,

Iphone (i wszystko co wypuścił ten producent) odpada.

Miałem w życiu kilka aparatów od Apple i powiedziałem sobie w końcu - kategorycznie nie.

Android zawsze miał tą zaletę, że jeżeli kończyło się wsparcie istniały ciągle metody na instalacje zarówno custom`owego oprogramowania jak i najnowszych aplikacji.

Poza tym stwarza mniej problemów.

Dla mnie ios to kpina z klienta - trudności w przenoszeniu danych między środowiskami (zgrywanie notatek to była zawsze masakra, a wszelkie narzędzia potrafiły nieźle namieszać), konieczność używania innej przeglądarki (safari i wiele kart, jak już jakaś s`crash`uje to utrata otwartych kart, a co za tym idzie wiele godzin zabawy z historią), a co najgorsze szybkie ubijanie softu. Wydadzą kilka wersji, a potem mimo dużej wydajności urządzenie nie może obsłużyć najnowszej edycji IOS, do tego oszczędność na ilości RAM. I oczywiście 90% aplikacji (szczególnie bankowe) zostaje natychmiast przeniesione na aktualnie najnowszy system i przestaje działać w starszym. Do tego wymyślna konstrukcja, uniemożliwiająca serwis i zupełny brak części zamiennych (tylko chińskie badziewie). A i zdarzyło się znikanie danych (to był chyba X z 2018) takich jak notatki, sms czy kontakty po restarcie.

 

Szukam raczej zamiennika dla s20 ultra, ale ze snapem (ekran. aparaty, funkcjonalność), ponieważ ta debilna firma nie potrafi zaoferować pełnoprawnego produktu na naszym rynku.

Link to post
Share on other sites

Aktualnie zastanawiam się nad zakupem właśnie S20+ i Mi10 Pro. Osobiście jednak czekam do premiery Mi 10 Pro na naszym rynku i do testów, na pewno takowe się pojawią. Także polecam poczekać do premiery, aż zaczną napływać recenzje. Wtedy najlepiej podjąć decyzję. 

Jak na razie Xiaomi zapowiada się świetnie. Też OnePlus jakoś w pierwszej połowie 2020 ma podobno wypuścić nowe wersje, także będzie w czym wybierać.  

Link to post
Share on other sites
Snap (4x A77), w Samsungu szajsowaty exynos (2x m5 [chyba A77] + 2x A76)

 

Exynos 990 w S20 Ultra bazuje się na rdzeniach A76

 

 

Exynos 990 to też wyższa wydajność

Nowość Samsunga to jednostka trójklastrowa, która jest wykonana w procesie litograficznym 7 nm i zbudowana z:

  • dwóch autorskich rdzeni Exynos M5;
  • dwóch rdzeni Cortex-A76;
  • czterech rdzeni Cortex-A55;
  • grafiki Mali-G77 MP11;
  • dwurdzeniowego NPU.

Osobiście czekałbym na Sony Xperia 1 Mark II na Snapdragonie 865 jak w Mi 10 Pro

 

https://www.sony.pl/electronics/smartfony/xperia-1m2/specifications

https://www.tabletowo.pl/premiera-smartfon-sony-xperia-1-ii-5g-specyfikacja-cena-dostepnosc/

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_1_ii-10096.php

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...