Skocz do zawartości

Recommended Posts

Link to post
Share on other sites

7 pro x64 do 10 pro x64 właśnie wczoraj upgrade robiłem

Całość trwa ok godziny i o dziwo po aktualce żadnych problemów .

 

Te systemy z allegro.. dużo pisania ale polecam wpisać w wyszukiwarkę "tanie Windowsy z allegro".

 

Jeśli masz teraz aktywowana 7 to 10 Też będzie aktywowana i w pełni legalna

Link to post
Share on other sites

@up i to jest mniej więcej tak samo legalne jak te windy z alle.... zadziałać, zadziała tak samo jak ten za 5zł. wiec nie wiem po co w domu jeszcze dodatkowy elektrośmieć. :)

 

 

 

Windows kosztuje w granicach 900zł

500 za Home.

https://www.x-kom.pl/p/248984-system-operacyjny-microsoft-windows-10-home-pl-64bit-oem-dvd.html

 

 

 

Słyszałem też że nadal można legalnie zaktualizować Windowsa 7 do 10

 

Teoretycznie skończył się już ten okres, praktycznie MS jest na rękę aby przesiadło się jak najwięcej ludzi i jest tak jak kolega@, napisał.

 

Czyli jeśli masz aktywowany legalnie W7, to podczas instalacji wskazujesz partycję na której znajduje się ta kopia systemu - instalator z automatu pobiera licencję. Ważne aby pobrana instalka W10 była w tej samej wersji co "stary" system. (home/pro). robisz np. nośnik instalacyjny na pendrive przez Media Creation Tool 

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

 

Tutaj masz opis:

https://www.dobreprogramy.pl/Aktualizacja-do-Windows-10-za-darmo.-I-nie-nie-trzeba-oklamywac-Microsoftu,News,105720.html

 

Po wszystkim najlepiej zrobić pełny backup całej partycji systemowej. 

Po jakimś czasie jak wszystko działa można usunąć folder  windows.old w którym znajdują się pliki starego systemu. Powodzenia.

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie prawda bo ten klucz z allegro za chwilę sprzedażą komuś innemu a jak sobie wyciągniemy z tableta to mamy go tylko my.  I nie mylcie pojęć czym innym jest łamanie licencji Microsoftu a czym innym prawa. 

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl? Co mówi licencja Microsoftu, a co mówi prawo? Co chcesz "wyciągać" z tableta, bo nie za bardzo wiem o co chodzi?

Link to post
Share on other sites
500 zł też mnie za bardzo nie ustawia :D Ogólnie widzę że trochę zabawy jest ze zmianą 7 na 10, tym bardziej że też od razu zamierzam zmienić komputer więc chyba od razu zakupię 10.

A co powiecie o tych wersjach? Przeczytajcie sobie opisy aukcji.



Link to post
Share on other sites

 

 

Ogólnie widzę że trochę zabawy jest ze zmianą 7 na 10

wg mnie to max. godzina zabawy. Jak nie ogarniasz to oddaj stary dysk do serwisu niech Ci przeniosą tą licencje a i tak Cię to taniej wyniesie niż te 180zł


"Oświadczam, że sprzedaż spełnia warunki określone w dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych. Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 Lipca 2012r. w sprawie C-128/11 art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych należy rozumieć w taki sposób, że drugi nabywca licencji, podobnie jak każdy następny, mogą się powołać na przewidziane w art.4 ust. 2 tej dyrektywy wyczerpanie prawa do rozpowszechniania, a w konsekwencji są uprawnionymi nabywcami kopii programu komputerowego...." 

 

ten sam second hand co w aukcjach za 4,8pln... tylko ubrany w ładniejsze zapewnienia.... 

Link to post
Share on other sites

Nieprzenoszenie licencji OEM z tabletu na PC jest legalne cytuję wypowiedz 

"licencje można przenieść na inny komputer licencjobiorcy (po całkowitym odinstalowaniu oprogramowania na pierwszym komputerze) link do artykułu https://docs.microsoft.com/pl-pl/previous-versions/dn387647(v=msdn.10)?redirectedfrom=MSDN

Wiec jeżeli wyciągniesz klucz z tabletu i zainstalujesz na nim linuxa albo go wywalisz do śmieci to masz system legalny zarówno według prawa a nawet zgodnie z licencją MS. 

Link to post
Share on other sites

@pendzel_3 pomyślę o tym ale mimo wszystko chyba jednak zdecyduję się na kupno bezpośrednio 10, mniej zachodu. Lepiej trochę dopłacić ale za to zaoszczędzić czas a jak wiadomo czas to też pieniądz ;)

@drumlin czyli nie ma sensu wydawać 500zł na nowy system jak można mieć w pełni działający z odzysku?

Link to post
Share on other sites

 

 

"licencje można przenieść na inny komputer licencjobiorcy
 

 

Pytanie - jesteś pierwotnym licencjobiorcą? nie! i tyle w tym temacie.

 

 

 

@pendzel_3 pomyślę o tym ale mimo wszystko chyba jednak zdecyduję się na kupno bezpośrednio 10, mniej zachodu. Lepiej trochę dopłacić ale za to zaoszczędzić czas a jak wiadomo czas to też pieniądz
  

 

Oczywiście, zrobisz jak zechcesz ale wiedz, że te wszystkie W10 w "promocyjnych cenach" to jest mniej więcej to samo, czy kosztuje 3, 30 czy 130zł ....  "kraj pochodzenia: Europa"....  %-)

 

I jeśli masz aktywowaną w legalny sposób siódemkę to nie widzę powodów kombinowania, jeśli nie masz legalnego systemu i dalej go mieć nie zamierzasz to nie przepłacaj bo to kasa w błoto...

 

Ten który Ci podlinkowałem z X-kom to jest dopiero "nowa" licencja.

 

Innym zupełnie odrębnym aspektem tematu jest to, że polityka MS wobec W10, jest w tej chwili mniej-więcej taka "macie i bierzcie z tego wszyscy" - my w zamian chcemy informacje, co robicie i w co klikacie i na tym kręcimy lody. [DALEJ], [DALEJ], [ZAKOŃCZ] :majkel: 

Link to post
Share on other sites

 

 

Lol

SROL

 

z kluczami do Windowsa jest tak. Załóżmy że chcesz kupić jabłko i widzisz piękne jabłko w supermarkecie w woreczku 5 zł za kilo a sto metrów dalej stoi bazar i tam w skrzynce leżą jabłka za 1 zł za kilo. I teraz jak sprawić aby te jabłka za 5 zł poszły prosta sprawa rozpowiadajmy że są nielegalne brudne, niezdrowe. Z Windowsem jest tak samo microsoft doskonale zdaje sobie sprawę że ni jest w stanie upilnować licencjonowania oraz konkurencji z androidem. Jako konsumenci powinniśmy się cieszyć że dzięki temu są takie luki jak opisałem. Microsoft jak zauważyłeś ostro smaruje w tym YouTube-rów aby rozprzestrzenić bajki i jak czytasz to działa. Nie zachęcam do piractwa ale opisana luka jest w pełni legalna ty zyskasz microsoft zarobi i nie miej kaca moralnego bo tak jak cieszysz się z kupna tanich jabłek tak ciesz się z tego bo ta luka nie jest przypadkowa oni doskonale wiedzą że są biedniejsi i także chcą imć system jak za mocno to uszczelnią to ludzie przejdą na piraty albo linuxa. I pamiętaj handel jest podstawowym prawem wolnych ludzi a jego przeciwieństwem jest regionalizacja stosowana własnie przez Microsoft a jej jedynym celem jest maksymalizacja zysków i to jest legalne tego broni władza ale twojego prawa do wolnego handlu nie broni. 

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim, powinno się kupować u sprzedawcy, który nie znika z internetu po paru miesiącach. Powinna to być zarejestrowana firma. Przykład-kupujesz używany, fajny samochód, wszystko legalne, opodatkowane itd. Po dwóch latach policja stwierdza, że samochód jest kradziony. Nie masz ani kasy, ani samochodu. Przepisy, regulaminy, "róbta co chceta". Tylko potem, np. po roku, nie piszcie, że macie kłopoty z aktywacją np. po formacie...Na gry, przez 2-3 miesiące to są pieniądze. Na system, na długich parę lat nie...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

SROL
dziękujemy za przedstawienie poziomu.

 

@@drumlin,  kompletnie nie wiesz o czym piszesz, oprogramowanie to nie "jabłko". nie sprzedajesz komuś płytki CD wartej 500zł jako breloczek do auta. tylko pracę którą włożyłeś w jego stworzenie i utrzymanie.

Chcesz usprawiedliwić tutaj swój tok myślowy - zupełnie nie potrzebnie, nikt tutaj nie wnika skąd masz system (ba nawet na razie sam MS ma to w nosie).

 

Wyobraź sobie taką sytuacje że jest koncern który zamawia 5tyś licencji oprogramowania X. Negocjuje cenę na poziomie 10USD/stanowisko gdzie cena rynkowa(bazowa) to 100USD. Po czym po roku wbrew postanowieniom licencyjnym sprzedaje je firmie Y. Wszystko balanga? no nie!.

 

 

 

Tylko potem, np. po roku, nie piszcie, że macie kłopoty z aktywacją np. po formacie...Na gry, przez 2-3 miesiące to są pieniądze. Na system, na długich parę lat nie...
 

 

Nikt tego nie wykluczy że jak w MS słupki przestaną się zgadzać to taka akcja kiedyś będzie miała miejsce. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Z legalnością te duperele nie mają wiele wspólnego. Stanowisko MS jest jasne: "Oferta bezpłatnego uaktualnienia systemu do wersji Windows 10 dostępna przez aplikację Uzyskaj system Windows 10 (GWX) zakończyła się 29 lipca 2016 r.". Co do kluczy za 10-50-150zł polecam artykuł. Oczywiście, gdyby chcieli ukrócić ten proceder z pewnością znaleźliby sposoby na blokadę aktywacji takich kluczy i zablokowaliby możliwość aktualizacji. To czy będziemy używać takich kluczy lub tak aktywowanego systemu zależy przede wszystkim od naszych przekonań moralnych.

Link to post
Share on other sites

Zacytuje bodajże Lenina "Moralność nasza jest jak świat w jakim żyjemy" Bogaci i biedni maja swoje światy i soją moralność. Odwołujesz się do mojej moralności, a czemu nie odwołasz się do moralność MS stosującego regionalizacje. A system jest dokładnie jak jabłko  o nie także trzeba dbać aby pozderzało nie zgniło z wiosny trzeba dbać o drzewa nawozić pryskać. System jak i jabłko wymaga ciągłej pracy. System ma taką lukę ze sponsorują jego funkcjonowanie nowi nabywcy w tym także ci co kupili go w tanim tablecie. Mógł bym tu jeszcze opisać podstawę prawna na jakiej klucze na allegro są sprzedawane i różnice w europejskim i amerykańskim prawie ale wszytko sprowadza się do pierwszego zdania i oznacza to tyle że bogaty biednego nie zrozumie i na odwrót a jak jesteś idealistą jak pan pędzel to zacytuję Al Pacino Kiedy byłem mały chciałem mieć rower.

Modliłem się do Boga o ten rower.
Wnet zrozumiałem że Bóg nie rozdaje rowerów tylko przebacza,
więc ukradłem rower i modliłem się o przebaczenie

 

Pędzel nie wyjeżdżaj mi tu z poziomem bo ty pierwszy wypowiedziałeś się "Lol" jest w tym coś bezczelnego że na moje wypociny piszesz coś takiego  a w kolejnym poście masz pretensje bo napisałem tak samo.  Bezczelność to najdelikatniejsza nazwa na takie zachowanie. 

Edytowane przez drumlin
Link to post
Share on other sites

 

 

Zacytuje bodajże Lenina
 

Na grubo idziesz.... zapraszam do działu na luzie tam mamy takie tematy. Bo ten uważam z mojej strony za zamknięty.

 

 

 

Pędzel nie wyjeżdżaj mi tu z poziomem bo ty pierwszy wypowiedziałeś się "Lol" jest w tym coś bezczelnego że na moje wypociny piszesz coś takiego  a w kolejnym poście masz pretensje bo napisałem tak samo.  Bezczelność to najdelikatniejsza nazwa na takie zachowanie. 
 

 

Pomyliły Ci się osoby...  nie sądzisz?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chwilę mnie nie było i widzę że dyskusja weszła na tematy o moralności :D

Oczywiście że lepiej jest wydać 5 stów na nowy klucz i mieć święty spokój ale niestety nie każdego stać w danym momencie na taki wydatek. Wydaje mi się że mimo wszystko lepiej jest wydać tę stówę na wersję OEM niż operować na całkowicie spiraconej wersji, a jak już będzie się miało fundusze to wtedy przejść na normalny klucz.

Chciałbym się jeszcze spytać czy dokupienie pamięci RAM z tej samej firmy do komputera sprawi że wersja OEM nie będzie nam działać?

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Oczywiście że lepiej jest wydać 5 stów na nowy klucz i mieć święty spokój ale niestety nie każdego stać w danym momencie na taki wydatek.

 

Jak Cie nie stać, to nie kupujesz. Jak chcesz kupić, to sobie zarób :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Verbatow- w ile gier grałeś przez ostatni rok? Z tym RAM to podaj gdzie przeczytałeś? Jeśli masz wątpliwości zadzwoń do Microsoft Polska, otrzymasz pewną wiadomość. Nie wiem co za debil to napisał, ale to pewnie ten z płaskoziemców...:)

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...