Skocz do zawartości

Problem z zainstalowaniem systemu


Recommended Posts

Witam,

Mam taki problem chciałem przyspieszyć komputer i kupiłem dysk m.2 z kontrolerem ASUS żeby postawić na nim system dużo się na męczyłem w biosie żeby system go wykrywał w końcu gdy się udało to niestety mam komunikat że system nie może się zainstalować na tym dysku sprawdź ustawienie w biosie i nie wiem czy to by była wina mojej płyty głównej ma już swoje lata płyta ASUS ROG maximus VI extreme czy ja nie wiem co zrobić

 

Z góry dziękuję za pomoc

Link to post
Share on other sites

Witaj,

 

Na początek podaj dokładnie model dysku jaki kupiłeś (m.2) oraz dokładny model płyty głównej (podałeś nazwę ale bez nazwy chipsetu/podstawki pod CPU - prawdopodobnie Z87 ?)

 

Jeśli ustawiłeś w biosie wszystko tak że dysk jest już wykrywany, i nadałeś mu priorytet a instalacja nadal nie chce się uruchomić z doświadczenia zalecam odpięcie wszystkich innych dysków SATA, instalację systemu na dysku SSD (m.2) i późniejsze podpięcie reszty dysków.

 

PS. Temat chyba trafił do złego działu, wydaje mi się że powinien trafić do dysków twardych

Edytowane przez ProXimo
Link to post
Share on other sites

Witaj,

 

Na początek podaj dokładnie model dysku jaki kupiłeś (m.2) oraz dokładny model płyty głównej (podałeś nazwę ale bez nazwy chipsetu/podstawki pod CPU - prawdopodobnie Z87 ?)

 

Jeśli ustawiłeś w biosie wszystko tak że dysk jest już wykrywany, i nadałeś mu priorytet a instalacja nadal nie chce się uruchomić z doświadczenia zalecam odpięcie wszystkich innych dysków SATA, instalację systemu na dysku SSD (m.2) i późniejsze podpięcie reszty dysków.

 

PS. Temat chyba trafił do złego działu, wydaje mi się że powinien trafić do dysków twardych

Chipset Z87 wszystkie dyski są odpiete na ten czas zaraz zobaczę to co kolega wyżej wstawił. I przepraszam za nie ta kategorie ale na telefonie wrzucałem posta i mogłem źle kliknąć

Kontroler: Asus hyper m.2 x16 card v2

Dysk:Samsung 970 pro

Edytowane przez kamil330i
Link to post
Share on other sites

Zamiast grzebać w BIOS, najpierw sprawdź to:

1. W BIOS sprawdź czy dysk (i może ten kontroler) są ustawione jako AHCI (zamiast IDE)

2. Zgraj sterowniki 970/kontrolera na płytę/pendrive z Windows,

3. W trakcie instalacji Windows jak trzeba wybrać dysk do instalacji kliknij na dole "Załaduj sterownik" (próbujesz dla dyski/kontrolera)

 

Powinno ruszyć.

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...