Skocz do zawartości

Sennheiser HD58X Jubilee vs. Beyerdynamic DT 990 Pro


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez FeX,

Recommended Posts

Witam. Rozglądam się za nowymi słuchawkami (otwartymi) - dylemat pomiędzy Sennheiser HD58X Jubilee a  Beyerdynamic DT 990 Pro. Będą grały z Audinst HUD-mini. Kwestia taka czy mój DAC/AMP wystarczy do napędzenia DT 990 Pro... Narazie nie mam zamiaru dokupywać dodatkowego AMPa.

Obecnie używam Audio-Technica ATH-M40x.

Główne przeznaczenie: gry (FPS, TPP, wyścigi) ; filmy i muzyka (Spotify)... czyli standard.  ;)

Dzieki. 

Edytowane przez Gazaris
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

https://imgur.com/a/vjNUVWQ


Słuchawki mam w posiadaniu od kilku dni. Audinst HUD-mini spokojnie jest je w stanie napędzić jeśli chodzi zapewnienie odpowiedniej głośności (60 - 70% skali potencjometru)... DT 990 brzmią jaśniej zbliżając cała charakterystykę dźwięku ku neutralności , bas jest bardziej twardszy mniej rozlany, aczkolwiek słabszy (przymulony?) od ATH-M40x  w kwestii "poweru". Scena jest bardzo dobra. Zdecydowanie DT 990 poprawiły doznania odsłuchowe... 


Wzmacniacz słuchawkowy będzie jednak konieczny, czuć że jest jeszcze coś u ugrania z 990 PRO.


Moje wstępne opcje:


-SMSL sAp-8


-SMSL VA2


-ostateczność - sprzedaję HUD-mini i kupuję SMSL M6  lub AUNE X1S PRO...


Jeśli macie lepszą propozycję w kwestii AMPa do 600 zeta  czekam na opcję...


Link to post
Share on other sites

Spory rozrzut masz w budżecie. X1S pro to oczywiście najlepszy wybór. Gdybyś sprzedawał hud mini to daj znać. Pomyślę nad nim bo szukam czegoś na ciężkie czasy, budżet mały a aktualnie jestem bez amplifikacji.

 

P.s. sap-8 wspominam dobrze, może warto sprobować. Ile aktualnie kosztuje?

Link to post
Share on other sites

Spory rozrzut masz w budżecie. X1S pro to oczywiście najlepszy wybór. Gdybyś sprzedawał hud mini to daj znać. Pomyślę nad nim bo szukam czegoś na ciężkie czasy, budżet mały a aktualnie jestem bez amplifikacji.

 

P.s. sap-8 wspominam dobrze, może warto sprobować. Ile aktualnie kosztuje?

549 zł w sklepie MP3 Store. Tylko tam jest dostępny w PL...

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

DT990Pro to są słuchawki, które lubią trochę prądu i fajnie grają z lampą. Audinst daje z nimi radę, ale one rzeczywiście potrzebują wzmacniacza. Jak testowałem je z AIM SC808 to DT990Pro nie zachwycały, ale już z takim Cayin HA-3 grały bardzo fajnie.

 

SMSL sAp-8 trochę już prądu daje, najmocniejszy sprzęt z tego zestawienia i cena całkiem niezła.

Z tego co pamiętam to DT990Pro mi głowy nie urywały z X1S.

 

Niestety to będzie trochę metoda prób i błędów :D Ale im więcej sprzętów posłuchasz tym prędzej coś dobierzesz.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

M40x

 

940-pads-2mm-felt.png?w=614&h=343

 

DT990Pro

 

dt990-250-fr.png?w=614&h=380

 

Jeśli chodzi o bas, jak widać DT990Pro nie będą miały takiego impaktu, nie będą grały tak gęsto na dole, jak zamknięte M40x. Będą też jaśniejsze. Według mnie to też kwestia przyzwyczajenia do danego dźwięku, danych słuchawek. Mi DT990Pro długo służyły :)


@cooger

 

No mi znacznie lepiej DT990Pro czy DT880 a już napewno DT990 600Ohm Edition grały z lampowego, czy hybrydowego (lampa + tranzystor) wzmacniacza. Do X1S wolałem coś naturalniejszego, czy ciemniejszego niż Beyery. Takie T90 z X1S to były już szpileczki lekkie.


Tak z ciekawości sprawdziłem sobie HD58X Jubilee, bardzo zrównoważone słuchawki. Kurde zaciekawiły mnie.

Z tego co pamiętam, jak miałem HD600 to mi brakowało czegoś w nich, to były takie mega poprawne, ale bez charakteru. Bardzo uniwersalne, ale przez to niespecjalne do niczego poza klasyką, przynajmniej dla mnie lubującego się w elektronice. HD58X więcej basu, dociążone, mogą być ciekawe.

 

fr-2e-versie.png?w=614

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W sumie masz racje, audinst+sap8 moze byc sensowniejsza droga niż to aune.

Pójdę tym torem. Z zakupem mi się nie spieszy... Cza zobaczyć jak sytuacja się rozwinie z tym syfem co po świecie krąży... Czyli sprawa zamknięta. Dzięki Panowie !!

PS. Oczywiście podzielę się doznaniami po zakupie (oby - wiecie, syf...).

Audinst jest zaklepany dla Ciebie (w końcu Ty mi go poleciłeś), gdybym go sprzedawał.

Miłego !!

Edytowane przez Gazaris
Link to post
Share on other sites

Tu wykres audiofanatyka Snabów będących rebrandem podobno "nowszej wersji" HM5.

 

af100-frequency-response-graph-01m.jpg

 

Tu wykres Fischer Audio FA-003, będących rebrandem standardowych HM5

 

OlHIJtR.png

 

Problemem może być porównywanie wykresów sporządzonych przy pomocy różnych aparatur pomiarowych. No, ale lepszy rydz niż nic :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...