Skocz do zawartości

Upgrade zasilacza grafiki i dysku do 1000zl


Recommended Posts

Witam, jestem w posiadaniu starego zeatawu który składa się z:

Phenom x4 955 BE

4x2gb ram ddr3 1333 jeśli dobrze pamietam

Dysku seagate barracuda 250gb

Radeona HD 5830

I płyty głównej której nazwy nie za bardzo pamiętam a nazwy nie mam jak sprawdzić gdyż buda stoi w serwisie. Potrzebuję do tego zestawu zasilacza gdyż obecny wysłużony hiper Type m 670w niedawno się przekręcił. Stwierdzam że to już pora na maly upgrade i przy okazji myślę o zmianie grafiki i nad dodaniem jakiegoś ssd o pojemności około 200gb no i jakimś zasilaczu który by to bezpiecznie uciągnął. Dodam że maksymalnie gram w rozdzialce 1680x1050 i nie zależy mi na full detalach w rdr 2 czy innych wymagających tytułach ale chciałbym odpalić dajmy na to gta5 na niezłej grafie. Komp jest używany głównie do pracy z muzyką a rozrywkę stawiam na drugim planie stąd też moja decyzja o dodaniu ssd. Mam nadzieję że znajdziecie coś w miarę do tego pułapu cenowego gdyż nie śledzę rynku już od dobrych 5lat.dodam że w grę wchodzą też używki.

Link to post
Share on other sites

Ten Phenom to już dziadek pod względem wydajności i tu też myślałbym nad zmianą platformy, nawet na coś używanego.
 
Podaj model obudowy.
 
Zasilacz na lata, z zapasem pod przyszły upgrade, w tej kwocie to najlepszy wybór Seasonic FOCUS Gold 450

 

Co do SSD i pojemności 240-256GB - budżetowa opcja Crucial BX500 240GB / Plextor M8VC 256GB, później to już masz w zasadzie dyski na NVMe, ale tu brak złącza M.2 .Albo po prostu dorzucić już do wersji 480-512GB tych w/w dysków.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym zmienić jedynie grafę ssd i zasilacz który padł, nie przewiduje większych zmian gdyż przy pracy z muzyką na obecnych wtyczkach mój procesor daję radę. Tak więc:

-Zasilacz by komp śmigał

-Ssd by go ciut przyspieszyć przy starcie niektórych rzeczy

-Grafika gdyż obecną jest najsłabszym ogniwem zestawu.

Dzięki za link do zasilacza

Edit: buda jest przedpotopowym zlepkiem także nie wiem

Edytowane przez PanPatryk5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...