Skocz do zawartości

Recommended Posts

Powodem stworzenia tematu jest brak obrazu na monitorze Eizo EV2333W przy użyciu przejściówek:

(komputer)HDMI -> DVI, lub (komputer)HDMI -> Display port.

Przejściówka (komputer)HDMI -> DVI działa na monitorze ProLite X2483HSU.

 

Natomiast Eizo EV2333W przy podłączeniu HDMI -> DVI jest wykrywany przez komputer (1920x1080, 8bit), jednak pojawia się na nim informacja o braku sygnału. Eizo EV2333W pod wejściem VGA poprawnie wyświetla obraz.

 

Monitor został sprawdzony na dwóch komputerach, oba te same objawy. Sterowniki aktualne.
Co może być przyczyną lub co zmienić, aby pojawił się sygnał? 
 

 

Link to post
Share on other sites

Jaka to dokładnie przejściówka? Może to konwerter sygnału cyfrowego na analogowy dlatego działa tylko na VGA? Złącz DVI są 2 rodzaje jedne są tylko cyfrowe drugie cyfrowo-analogowe odpowiednio DVI-d oraz DVI-i. Podaj dokładnie pod jakie złącza podłączasz i jakie to przejsciowki/konwertery

https://www.google.com/search?source=hp&ei=jURTXqyxKYyk6ATfwq6AAQ&q=Rodzaje+dvi&oq=Rodzaje+dvi&gs_l=mobile-gws-wiz-hp.3..0j0i22i30l7.4941.10638..13112...0.0..0.504.1580.2j8j5-1......0....1.......0..0i131j46i131j46j46i131i275.9JQIXpPlIqQ

Link to post
Share on other sites

Jaka to dokładnie przejściówka? Może to konwerter sygnału cyfrowego na analogowy dlatego działa tylko na VGA? Złącz DVI są 2 rodzaje jedne są tylko cyfrowe drugie cyfrowo-analogowe odpowiednio DVI-d oraz DVI-i. Podaj dokładnie pod jakie złącza podłączasz i jakie to przejsciowki/konwertery

https://www.google.com/search?source=hp&ei=jURTXqyxKYyk6ATfwq6AAQ&q=Rodzaje+dvi&oq=Rodzaje+dvi&gs_l=mobile-gws-wiz-hp.3..0j0i22i30l7.4941.10638..13112...0.0..0.504.1580.2j8j5-1......0....1.......0..0i131j46i131j46j46i131i275.9JQIXpPlIqQ

W monitorze Eizo EV2333W jest tylko wejście DVI-D. Przejściówką jest kabel HDMI DVI-D dual link. Już sprawdzałem i ten monitor posiada hdcp, dlatego nie wiem dlaczego nie bangla (chyba, że właśnie tu się walnąłem, jakaś opinia? Przejściówka to normalny kabel z jednej strony hdmi druga DVI, nic bardziej rozbudowanego).

 

Nie rozumiem, czemu używasz przejściówki do monitora który posiada hdmi i z kompa też masz hdmi?

W komputerze jest HDMI, a ja chce podłączyć Eizo EV2333W, który posiada tylko VGA, Display port i DVI.

 

Drugi monitor był jako test do przejściówki (HDMI->DVI) i działa poprawnie. Posiadam też adapter USB->VGA, do którego jest podłączony inny monitor i na nim działa Eizo EV2333W. Chciałbym go podłączyć normalnie cyfrą, a nie analogiem stąd unikam VGA.

Edytowane przez simon96
Link to post
Share on other sites

 

 

Przejściówka to normalny kabel z jednej strony hdmi druga DVI

Ja posiadam taki kabel tylko u mnie jest podłączony pod DVI-I czyli to uniwersalne złącze które obsługuje sygnał analogowy i cyfrowy i działa.


Napisz dokładnie jaka karta graficzna itd.

Link to post
Share on other sites

Podłączyć chce ten jako drugi do lapka.

Na mojej stacjonarce mam DP, HDMI. (Nie mam żadnego kabla display port, wszystko to przejsciowki display port HDMI)

 

W lapku jest 940MX + integra, podajże to był jakiś pavilion z i5 7400u czy coś podobnego, w pececie RX 570.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...